anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam konto, które okazało się kradzione, co teraz zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam. Zostalam oszukana przez sprzedawce allegro lokalnie gdyz sprzedal mi kradzione konto.. Dlaczego sprzedawca nie ma obowiazku zwrocenia pieniedzy skoro mnie OSZUKAL?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
az1rael
#21 Demiurg#

A skąd wiesz że było kradzione? Sprawy o kradzież rozpatruje policja po zgłoszeniu, jak nie glosiłaś to w tym momencie sama łamiesz prawo używając słowa oszust publicznie i pomawiając kogoś

oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

Wiem bo prawdziwy wlasciciel je odzyskal

oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

Dodatkowo mam zdjecia, screeny i dowody... Wiem ze mam zgłosić tą sprawe ale dodatkowo musze sie dowiedziec dlaczego oszusci moga sprzedawac i nic im za to nie grozi..

oznacz moderatorów
linux971
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Tak z platnymi grami

oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

Skoro tak to dlaczego allegro tego nie rozpatrywalo tylko prosilo o oddanie sprzedawcy pieniedzy a gdy ten sie nie zgodzil to powiedzieli ze ma do tego prawo i po 14 dniach mozna sie jedynie ubiegac o zwrot z Allegro Protect a sprzedawca nie musi nic placic czyli on jest calkiem chroniony...

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:61150351 Otrzymałaś odpowiedź, że od 4.08 będzie dostępny dla Ciebie formularz Allegro Protect. Jest tak, dlatego, że formularz można wypełnić najszybciej 2 tygodnie od założenia dyskusji.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

Rozumiem i na pewno wypelnie formularz ale przykro mi ze kupujacy jest bezkarny i dalej bedzie naciagal nieswiadomych ludzi

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:61150351 na przyszlośc nie uzywaj slowa oszust do kogos o ile ten ktos nie ma prawomocnego wyroku bo mozna sie przejechac na kilkanascie tysiecy odszkodowania nawet bezpiecznie pisac nieuczciwy. Po drugie zakladasz dyskusje piszesz o co chodzi sprzedawca ma 24h na odpowiedz i wyjasnienie po 14dniach oznaczasz dyskusje jako nierozwiazana i wypelniasz wniosek o ap. Allegro zwroci ci kasę. Odpowiedz czemu moga sprzedawac bo allegro ma na to wyrypane zablokuja mu konto otworzy nowe bedzie robil to samo po 15min na nowym allegro pozwala. Kolejna rzecz konta to gier nie powinny byc wystawiane wogole na allegro bo mnostwo aukcji jest preparowanych by cie nabic w dzwona np sprzedawca w grze nazywa zwierzaka z pikseli tak samo jak jakiegos rzadkiego zwierzaka a ty myslisz ze to ten rzadki co kupujesz ale w ofercie po pol strony przerwy pustej w ostatniej linijce masz info ze on tak nazwal zwierzaka i bye bye wedlug prawa kupujacy nie zapoznal sie z oferta reklamacja odrzucona. Nastepna rzecz to co tu sie stalo nalezy zglosic na policje z art 286 kk oszustwo a wedlug kc jesli przedmiot posiada w momencie zakupu wade prawna lub fizyczna o ktorej kupujacy nie wiedzial tzn ze umowa kupna slrzedazy na odleglosc jest niewazna i przysluguje ci zwrot kasy 

oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

Dziekuje, napisalam ze mnie oszukal a nie ze ogolnie jest oszustem ale na przyszlosc sie powstrzymam choc nie oczernilam nikogo gdyz nie podalam nazwy jego a jego tozsamosc pozostala tu anonimowa.. ale dziekuje za dobre rady.. sprzedawca cwaniakuje ze nie boi sie policji itp wiec masakra.. juz moglam sobie sama te skiny kupic niz tal sie denerwowac jak teraz.. bede miala nauczke na przyszlosc

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:61150351 pewnie ale lepiej sobie wyrobic pewne zachowania niż z rozpędu coś przywalić i potem mieć problem. Wyobraź sobie sytuacje jak publicznie nazwiesz kogoś oszustem takiego np cwaniaka a ten zwietrzy sprawę odda ci kasę np 100zł i pozwie o odszkodowania na kilka tysięcy niestety ale cwaniak będzie górą a ty podwójnie poszkodowana. A przy okazji jesteś pewna że to nie ta sama osoba odzyskuje konto co wystawia na allegro bo takie wały są tu prawdopodobne nie zdziwiłbym się. Napisalbym do platformy by sprawdzili jak często to konto kradli bo nabyłaś na allegro passy od oszusta i nagle pozbawiono cie dostępu a może sie okazać że wałek i jajcarz sprzedawca oszust dostanie po łapach

oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

No tak, masz calkowita racje, emocje wziely góre gdyz nie rozumiem jak można tak robic... z tego co wiem gosciu sprzedaje duzo kont w bardzo niskich cenach. Ale faktycznie moze warto spytac

oznacz moderatorów
napoleon1970
#9 Pomysłodawca#

witam....jak widze oszustwa na allegro to prawdziwa lawina....to znaczy ze nie panuja nad tym...powinni zamknac interes i dac szanse innym.....

oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

Ojj tak, oszustwa to norma... szczególnie gdy chodzi o rzeczy wirtualne wiec powinni tego zakazać a nie narażać kupujących... Pieniędzy raczej nie odzyskam mimo dowodów więc strasznie nie polecam..

oznacz moderatorów
kurde09
#2 Obserwator#

Cześć, jestem w tej samej sytuacji. Podpowiedz prosze co zrobiłaś by właściciel konta je odzyskał? Też kupiłam konto które myślałam że jest levelowane pod sprzedaż, ale jest kradzione i próbuje oddać je właścicielowi

oznacz moderatorów
Client:61150351
#8 Zapaleniec#

Cześć. Właściciel konta napisał do supportu sam z pierwszego e-maila. Wykazał faktury i udowodnił że należy ono do niego. Ja dowiedziałam się o tym po zalogowaniu na to konto gdyż znajdowały się tam wiadomości w zgłoszeniach od prawdziwego właściciela który zgłosił że ktoś mu sie włamał i zmienił jego e-mail na rosyjski (okazało się że właściciel jest z Norwegi). Support bez problemu gdy sprawdzil wszystkie dowody oddał mu konto a ja przeprosiłam go przez e-mail (gdyż byl widoczny w wiadomościach jego pierwszy z którego zgłosił kradzież) 🙂

oznacz moderatorów