anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem przedmiot z darmową dostawą, a po kilkunastu godzinach koszt dostawy zmienił się na 8.99 zł.

sc3398
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Wylicytowałem wczoraj przedmiot za 16 zł, a koszt wysyłki wynosił 0 zł.  Dzisiaj rano ok godz. 8.00 przeglądałem licytację i wszystko było bez zmian. Ok godz. 11.30 chciałem opłacić zakup, tylko że koszt wysyłki zmienił się z 0 zł na 8.99 zł. Proszę wyjaśnić czy to błąd allegro czy też zrobił to sprzedający?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

xyz96
#21 Demiurg#

@sc3398 Sprzedający tego nie mógł zrobić. Sprawdź DOKŁADNIE maila po zakupie i inne powiadomienia. Sprawdź też, jaki sposób wysyłki i za jaką cenę wybrałeś. Tam musiała zostać podana kwota całkowita do zapłaty. Nie płać za dostawę, jeżeli na pewno wybrałeś dostawę za zero zł, pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=30f4afcc-bf70-46f5-adc2-b8a51b2b8bb3 Najszybszy jest czat. 

Dostawa mogła być za darmo, ale Ty mogłeś wybrać płatną. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sc3398 Jeśli chodzi o ofertę - jest w niej informacja o dostawie Allegro Paczkomaty InPost w cenie 8,99 zł. 

Ten koszt nie jest automatycznie dodawany do licytowanej kwoty w trakcie trwania licytacji. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

W trakcie trwania jak i po zakończeniu aukcji koszt wysyłki wynosił 0 zł koloru zielonego,  a obok przekreślone 8.99. Tak jak pisałem jeszcze dzisiaj ok godz. 8.00 koszt wysyłki wynosił 0 zł. Ok godz. 11.00 chciałem spisać z telefonu dane do wpłaty i z zera raptem zrobiło się 8.99 zł. Niestety nie zrobiłem zrzutu z ekranu. Moją wersje potwierdził w  sprzedający.2021-11-20_152149.jpg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sc3398 Na tej stronie znajdziesz szczegóły promocji, o której pisze sprzedający. Żeby móc z niej skorzystać musisz zainstalować aplikację Allegro Lokalnie i kupić przedmiot z oznaczeniem "dostawa 0 zł".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

Cały czas tłumaczę, że kupiłem przedmiot z opcją dostawy za 0 zł.2021-11-20_160150.jpg

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

Proszę mi wyjaśnić dlaczego w trakcie jak i po zakończeniu aukcji, jeszcze przez kilkanaście godzin, w opcji dostawy widniało 0 zł ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sc3398 Allegro wprowadziło taką promocję, że każdy jest zdezorientowany. Sprzedający nie wiedzą, że Allegro zwróci im koszt wysyłki po tym, jak ten koszt został już naliczony, a kupujący nie zapłacił za wysyłkę - o czym często tu piszą, a teraz Ty nie wiesz, dlaczego miałeś koszt wysyłki zero zł, a nagle pojawiło Ci się 8.99 zł. To taki bubel promocyjny Allegro, niedoinformowanie. Mało kto czyta i rozumie te skomplikowane do granic absurdu regulaminy, które w ogóle trudno znaleźć. 

Na marginesie, zobacz to;

Z allego pay. kupisz teraz, a zapłacisz do 30 dni później lub w trzech częściach. Za darmo.

Masz coś takiego na stronie głównej Allegro na samej górze. 

 

To oczywista nieprawda. W trzech częściach zapłacisz tylko po zakupie usługi Smart, więc nie za darmo. Za darmo, bez żadnych dodatkowych kosztów nie zapłacisz w trzech ratach, zwanych tu częściami. Po zakupie Smart, nie musisz z niego korzystać, ale musisz zapłacić, aby mieć spłatę w trzech częściach rzekomo za darmo.

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

Wychodzi na to, że w moim przypadku wysyłka jest teoretycznie  darmowa, jeśli opłata za licytację byłaby zrealizowana w ciągu 18 godzin ( przynajmniej tyle godzin widniała wysyłka 0 zł).

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

Wiem, że darmowa opcja wysyłki jest do 11zł.  Pytanie dlaczego allegro wprowadziło mnie w błąd podając wysyłkę za 0 zł. Dzięki nim mam godzinkę stania w korkach w plecy i pocałowanie przysłowiowej klamki na poczcie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@sc3398  Zaraz, zaraz...  jaka poczta?  .. jakie korki???

Miałeś kupić w aplikacji mobilnej, ze  smartfona, aplikacja zaraz po zakupie domaga się płatności, przekierowuje do banku albo żąda kodu blik.

Coś namieszałeś...

Ja kiedyś właczyłem aplikację mobilną  z domowej sieci wifi.  Miały być jakieś punkty czy monety za aplikację.  Uznało mi dopiero po drugim zakupie po wyłaczeniu  wifi  tylko  przez internet  z sieci komórkowej.

Po prostu numer IP  się  nie spodobał.

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

Jest coś takiego jak przelew tradycyjny.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@sc3398  Może ja spróbuję wyjaśnić chociaż nie ma pewności czy mam rację. Otóż  promocje 0zł za dostawę przyznaje  dla sprzedawcy Allegro i  sprzedawca podobno nie ma na to wpływu. Niestety  sprzedawca ma określony limit przedmiotów do promocji (na zachętę)  i w pewnym momencie  gdy ten limit wyczerpie  czyli sprzeda, następni kupujący już  bezpłatnej dostawy nie mają.

Prawdopodobnie to trafiło na ciebie.

Miałem zupełnie podobny przypadek, czytałem regulamin promocji i do takich wniosków doszedłem.  Dobrze by było gdyby potwierdził to ktoś z moderatorów.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak mogłoby być, ale przed zakupem. Promocyjna cena dostawy 0 zł mogłaby nagle zmienić się na dostawę płatną, gdy sprzedawca wcześniej sprzedał 5 towarów w promocji, ale nie może się zmienić po zakupie. 

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

Właśnie w tym rzecz, że cena dostawy zmieniła się dopiero po 18 godzinach od zakończenia licytacji.

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

Przedmiot sprzedawany przez tego samego sprzedawcę. Jak widać cena większa od 11 zł a przesyłka darmowa.2021-11-20_164554.jpg

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@sc3398  Nie widać.

To koszt dostawy ma być niższy niż 11 zł  a nie cena przedmiotu. Przeczytaj wreszcie ten regulamin.

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

 Mój przypadek nie jest wyjątkiem. Takich licytacji jest mnóstwo. Pierwsza z brzegu:

2021-11-20_165357.jpg

oznacz moderatorów

sc3398
#8 Zapaleniec#

16 Inspirator nie każdy jest tak nieomylny jak ty.  Nie zmienia to faktu, że wysyłka widniała przez dłuższy czas jako 0 zł.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@sc3398  Jaki znowu nieomylny??

Nawet napisałem na początku że nie mam pewności że jest jak jest. 

Chciałem pomóc ale skoro nie pasuje......😡

oznacz moderatorów