anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z zakupem na Allegro Lokalnie - czy mogę starać się o rekompensatę w ramach POK?

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Witam. Zwracam się do Państwa w sprawie oszustwa, którego zostałem ofiarą na allegro lokalnie. Wygrałem licytację nowej karty graficznej RTX 2070 SUPER MSI GAMING X TRIO 8GB za 1700 zł. Uzgodniliśmy ze sprzedającym, że zapłacę w 2 partiach ze względu na to iż nie posiadałem takiej kwoty w tamtym czasie, bezpośrednio na konto ponieważ allegro nie oferowało takiego rozwiązania. Byłem sceptyczny z początku czy będzie mnie obejmować Program Ochrony Kupujących, jednak sprzedawca powołał się na ten link https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/pok-allegro-lokalnie/m-p/16685#M4...
W tym linku pracujący oznajmia, że nawet z zapłatą bezpośrednio na konto nadal obejmuje mnie Program Ochrony Kupujących i nie mam powodu do zmartwienia. Także tak zrobiłem zapłaciłem część (konkretnie 1400 zł) w sobotę 8 sierpnia i resztę w poniedziałek 10 sierpnia (pozostałe 300 zł). Od tamtej pory otrzymałem tylko i wyłącznie powiadomienie w poniedziałek o godzinie 22:54, że pieniądze do niego dotarły. Z tego co widzę jego konto https://allegro.pl/uzytkownik/Coolio2020?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-2-0717 zostało zawieszone i nie ma z nim kontaktu. Dane do wysyłki wysłałem mu wcześniej jak i mój numer telefonu, jednak nie skontaktował się on ze mną ani razu ani nie dostałem powiadomienia o wysyłce. Przyjrzałem się zdjęciom i znalazłem dokładnie takie same na stronie internetowej **piiip** https://m.**piiip**.com/itm/MSI-GeForce-RTX-2070-Super-Gaming-X-TRIO-8GB-Graphic-Card-GDDR6/23366192...
Po tym fakcie jestem pewny, że zostałem oszukany i nie ma sensu czekać na ruch sprzedającego, który teraz zamiata pewnie swoje istnienie pod dywan aby uniknąć konsekwencji. Skontaktowałem się z pracownikami allegro na messengerze, jednak co wiadomość to inny pracownik nie znający do końca pełnej historii więc zwracam się tutaj z prośbą o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. Dowiedziałem się że każda transakcja za pomocą allegro jest objęta Programem Ochrony Kupujących więc mam nadzieję, że odzyskam pieniądze. Wolałbym uniknąć mojego zgłaszania tej sytuacji na policji, jak już to za pośrednictwem allegro, które pewnie nie raz miało do czynienia z takimi sprawami i wie jak to rozwiązać a ja mogę złożyć zeznania jeżeli potrzeba, ponieważ raz mój brat 2 lata temu próbował odzyskać tak skradzione pieniądze i do tej pory nie ma ani grosza za dokładnie takie same oszustwo na innej platformie ogłoszeniowej. Jak trzeba to bez problemu mogę podać potwierdzenie przelewów, dane oraz rachunek konta bankowego na który wysłałem pieniądze (takie jakie podał mi sprzedający) oraz zrzuty konwersacji w której wszystko zostało uzgodnione. Mój nick to Hubertb14. Polecano mi również rozpoczęcie dyskusji ze sprzedającym jednak nie mogę rozpocząć dyskusji ze sprzedającym ponieważ mój zakup allegro uznało jako nie opłacony ze względu na to, że zapłaciłem bezpośrednio na konto sprzedawcy więc oferta nie ukazuje się przy wyborze zamówienia.

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

mdrogeria
#21 Demiurg#

hubertb14 Na lokalnie jeśli przelew był robiony poza aalgro finanse transakcja figuruje jako nie oplacona i oferta zniknie z twojego panelu zakupy po 5 dniach . Rób szybko screny albo wydruki oferty zakupu tak aby był widoczny Twój nick . Bez tego o P.O.K niestety możesz tylko pomarzyć .

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem screeny w kupionych przeze mnie widnieje ta oferta, konta sprzedającego, zdjęć produktu jakie umieścił, całej naszej konwersacji, samej oferty na której widnieje jej numer. Czegoś brakuje ? Mam już potwierdzenia przelewu także. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Program POK działa po 14 dniach od zakupu Najpierw musisz rozpocząć dyskusje z sprzedającym przez Allegro.:https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 transakcja opłacona zwykłym przelewem , czyli figuruje jako nie opłacona , może rozpocząć dyskusję , ale najpierw niech zabezpieczy dowody zawarcia transakcji , które po 5 dniach znikną z jego konta. Potwierdzenie przelewu może sobie wydrukować poźniej jak dojdzie do wniosku POK , ale dowód zawarcia transakcji zniknie pewnie jutro jak dobrze wywnioskowalem z opisu sytuacji .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Zgadzam się z zabezpieczeniem dowodów.Napisałaś to więc nie będę pisał tego 2 raz (oczywiste)

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 aż dam Ci punkcik tongue-out

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziękujeembarassed

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria, @LEW433, ja wam dam obu po punkciku 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura, warunkiem skorzystania z POK nie jest otwarcie Dyskusji.

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Nie mogęNie mogę rozpocząć dyskusji ze sprzedającym ponieważ mój zakup allegro uznało jako nie opłacony ze względu na to, że zapłaciłem bezpośrednio na konto sprzedawcy więc oferta nie ukazuje się przy wyborze zamówienia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@hubertb14 Podałeś wyżej link, w którym pracownik Allegro informuje o możliwości skorzystania z POK na Lokalnie po zapłacie przelewem bezpośrednim na konto sprzedawcy. Numer tej wypowiedzi to 08899163. Napisz teraz do Allegro, powołaj się na tę wypowiedź, podaj jej numer i domagaj się rozpatrzenia wniosku o rekompensatę. Otwarcie Dyskusji nie jest do tego potrzebne.

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Wysłałem bardzo podobne zgłoszenie a nawet identyczne i również podałem tam link do konwersacji na którą powołał się sprzedawca 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Po samym linku nie znajdą tej wypowiedzi w swoich zasobach, konieczny jest numer.

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Jak dostanę odpowiedź na te zgłoszenie co je już wysłałem to podam ten numer wypowiedzi bo nie będę mącił teraz wysyłając 2 zgłoszenia. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@hubertb14 Przeczytaj ten wątek; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/program-ochrony-kupuj%C4%85cego-i...

Zobaczysz, jakie są prawdy i mity o Programie Ochrony Kupujących na Allegro Lokalnie, jak Allegro kłamie w sprawi POK na Lokalnie i jak to Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy na Lokalnie.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@hubertb14 Jakbyś zrobił po ludzku i poszedł na policję, to pieniądze prawdopodobnie miałbyś już z powrotem. Czekaj dłużej i licz na Allegro, a zobaczysz je jak świnia gwiazdy.

P.S. Dlaczego nie skorzystałeś z doświadczeń brata i dałeś się oszukać?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

WREDZIA-W1 nieładnie  hubertb14 potrzebuje porady ,a ty wyskakujesz z takimi epitetami . Spokjnie niech gromadzi dokumenty im więcej tym lepiej , na wszystko przyjdzie pora. smile

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Brat dał się oszukać na OLX gdzie jest to normą jednak po przeczytaniu tego że obejmuje mnie POK i w jaki sposób sprzedawca przedstawił te ochronę zapewniając że nie mam czym się martwić zwiódł mnie i dałem się oszukać. Co do konta to brałem też możliwość że osoba normalnie nie korzystała z allegro i sprzedający przedstawił sytuację jako że nie był w stanie skompletować wszystkich podzespołów do złożenia komputera.

Właśnie doświadczenie brata z policją zniechęca mnie do pójścia i założenia sprawy bo jak chyba wspomniałem sam postąpił tak samo i do tego pory nie odzyskał grosza. W miarę możliwości wolałbym aby to allegro jak już zawiadomiło policję bo słyszałem że jest taka opcja bo pewnie mają/mieli wiele takich i podobnych spraw i wiedzą z czym to się je. A nie chce żeby moja sprawa została papierkiem w szufladzie na jakimś komisariacie. 

oznacz moderatorów