anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z zakupem na Allegro Lokalnie - czy mogę starać się o rekompensatę w ramach POK?

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Witam. Zwracam się do Państwa w sprawie oszustwa, którego zostałem ofiarą na allegro lokalnie. Wygrałem licytację nowej karty graficznej RTX 2070 SUPER MSI GAMING X TRIO 8GB za 1700 zł. Uzgodniliśmy ze sprzedającym, że zapłacę w 2 partiach ze względu na to iż nie posiadałem takiej kwoty w tamtym czasie, bezpośrednio na konto ponieważ allegro nie oferowało takiego rozwiązania. Byłem sceptyczny z początku czy będzie mnie obejmować Program Ochrony Kupujących, jednak sprzedawca powołał się na ten link https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/pok-allegro-lokalnie/m-p/16685#M4...
W tym linku pracujący oznajmia, że nawet z zapłatą bezpośrednio na konto nadal obejmuje mnie Program Ochrony Kupujących i nie mam powodu do zmartwienia. Także tak zrobiłem zapłaciłem część (konkretnie 1400 zł) w sobotę 8 sierpnia i resztę w poniedziałek 10 sierpnia (pozostałe 300 zł). Od tamtej pory otrzymałem tylko i wyłącznie powiadomienie w poniedziałek o godzinie 22:54, że pieniądze do niego dotarły. Z tego co widzę jego konto https://allegro.pl/uzytkownik/Coolio2020?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-2-0717 zostało zawieszone i nie ma z nim kontaktu. Dane do wysyłki wysłałem mu wcześniej jak i mój numer telefonu, jednak nie skontaktował się on ze mną ani razu ani nie dostałem powiadomienia o wysyłce. Przyjrzałem się zdjęciom i znalazłem dokładnie takie same na stronie internetowej **piiip** https://m.**piiip**.com/itm/MSI-GeForce-RTX-2070-Super-Gaming-X-TRIO-8GB-Graphic-Card-GDDR6/23366192...
Po tym fakcie jestem pewny, że zostałem oszukany i nie ma sensu czekać na ruch sprzedającego, który teraz zamiata pewnie swoje istnienie pod dywan aby uniknąć konsekwencji. Skontaktowałem się z pracownikami allegro na messengerze, jednak co wiadomość to inny pracownik nie znający do końca pełnej historii więc zwracam się tutaj z prośbą o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. Dowiedziałem się że każda transakcja za pomocą allegro jest objęta Programem Ochrony Kupujących więc mam nadzieję, że odzyskam pieniądze. Wolałbym uniknąć mojego zgłaszania tej sytuacji na policji, jak już to za pośrednictwem allegro, które pewnie nie raz miało do czynienia z takimi sprawami i wie jak to rozwiązać a ja mogę złożyć zeznania jeżeli potrzeba, ponieważ raz mój brat 2 lata temu próbował odzyskać tak skradzione pieniądze i do tej pory nie ma ani grosza za dokładnie takie same oszustwo na innej platformie ogłoszeniowej. Jak trzeba to bez problemu mogę podać potwierdzenie przelewów, dane oraz rachunek konta bankowego na który wysłałem pieniądze (takie jakie podał mi sprzedający) oraz zrzuty konwersacji w której wszystko zostało uzgodnione. Mój nick to Hubertb14. Polecano mi również rozpoczęcie dyskusji ze sprzedającym jednak nie mogę rozpocząć dyskusji ze sprzedającym ponieważ mój zakup allegro uznało jako nie opłacony ze względu na to, że zapłaciłem bezpośrednio na konto sprzedawcy więc oferta nie ukazuje się przy wyborze zamówienia.

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

Knowhere
#21 Demiurg#

@hubertb14 To nie można było od razu zapłacić 10 sierpnia całości poprzez allegro? Konto, które wskazałeś, ma mniej niż miesiąc i serio nie zapaliła Ci się czerwona lampka?
Na Twoim miejscu nie czekałbym ze zgłoszeniem na policję (albo nawet lepiej do prokuratury). Z reguły większość takich cwaniaczków mięknie w momencie, gdy policja puka do ich drzwi i wzywa na komendę celem złożenia zeznań.
Dodatkowo zanim się dokona przelewu, to proponuję nr konta sprawdzić sobie na tej stronie https://jakitobank.pl/ bo zazwyczaj pod kontami używanymi do przekrętów widać komentarze innych oszukanych.
Tak z ciekawości - skąd jest ten typ (chodzi mi o miejscowość)?

@xyz96 Jak czujesz się z faktem, że ktoś zrobić przewał powołując się na Twojego posta? Jakby nie było, jesteś pośrednio zamieszana😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

*zrobił

 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere A Ty się dobrze czujesz? Ja czuję się świetnie. Mój post pokazuje, jak kłamie pracownik Allegro. Treść posta nie jest mojego autorstwa, tam widnieje podpis.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Co do posta, to treść mojego (a przynajmniej tę część, w której zwracałem się do Ciebie) sponsorował producent żelazek o nazwie Ironia😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Chciałem tak zrobić ale sprzedawca powołał się na wspomnianą konwersacje z pracownikiem allegro i wmówił mi że sposób w jaki przelew wyślę nie ma znaczenia aby było że zakupiłem produkt i POK mnie ochrania i nie mam się czego martwić.

Wpierw chcę uzgodnić sprawę z allegro i poczekać na wskazówki od nich. 

Wiem że bank to mBank taki jak mój bo nawet o tym pisaliśmy w konwersacji.

W danych podane miał Konin czy tam Koninek ale kto wie czy dane są prawdziwe. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@hubertb14 Sprawdzałeś nr konta (na który zrobiłeś przelewy) na stronie, którą podałem wcześniej?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Tak jak napisałem wyżej mBank tak jak mój

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@hubertb14 Nie pytałem o to w jakim banku, tylko czy były jakieś komentarze od innych poszkodowanych.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Brak jakichkolwiek komentarzy. 

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Dostałem właśnie wiadomość od pracownika allegro który ma sprawdzić tę transakcję i zobaczyć jak mogą mi pomóc. Zobaczymy co z tego wyniknie. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "xyz96 Jak czujesz się z faktem, że ktoś zrobić przewał powołując się na Twojego posta? Jakby nie było, jesteś pośrednio zamieszana"

A Ty jak czujesz się z faktem, że jakiś Szanowany Prywatny Sprzedawca Kart Graficznych okazał się złodziejem? Jakby nie było, Ty też jesteś Szanowanym Prywatnym Sprzedawcą Kart Graficznych. 😛

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Jak się czuję? Zaj3biście, bo nigdy nikogo nie okradłem w taki czy inny sposób😎
Nie nazywałbym "szanowanym sprzedawcą czegokolwiek" kogokolwiek, kto ma konto mniej niż miesiąc i robi wała.

PS Na 99% byłem pewny, ze zaraz wyleziesz spod jakiegoś kamienia i wyskoczysz ze swoimi mądrościami (przy okazji broniąc czci i godności xyz96😁). Przypadkiem nie piszecie z tego samego IP?😏

PPS @msniezek dlaczego cenzurujecie słowo "zaj3biście", które nawet wg https://sjp.pwn.pl/sjp/;2542522.html nie jest uznawane (i to już od dawna) za wulgaryzm?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "nigdy nikogo nie okradłem w taki czy inny sposób"

Ale ktoś kiedyś próbował okraść Ciebie, więc jesteś zamieszany w próbę kradzieży, co nie?

"dlaczego cenzurujecie słowo "zaj3biście", które nawet wg https://sjp.pwn.pl/sjp/;2542522.html nie jest uznawane (i to już od dawna) za wulgaryzm?"

Obowiązujące stanowisko RJP: http://tiny.cc/zx7nsz

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Macie cechę wspólną z xyz96 - jedno i drugie nie zauważyłoby sarkazmu, nawet gdyby ten wyskoczył zza krzaka i kopnął was w tyłki😏

PS Jak zwykle pominąłeś najistotniejszą kwestię, która nie pasowała ci do narracji. Jaką? Rzeczone opinie (zacytowane w treści artykułu) opisane są następującymi datami:
- Warszawa, dn. 12.09.2001 roku
- Warszawa, dn. 8.12.2001 roku
Sam artykuł natomiast jest z 2002 roku. Zabłysnąłeś jak kontrolki w passacie🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Prosiłbym o zachowanie kultury oraz trzymanie się tematu. Nie jest to miejsce na wytykanie palcami, chciałbym aby ewentualny pracownik rozpatrzajacy tą konwersację mógł pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu i odzyskaniu moich pieniędzy. Nikomu nic nie zarzucam oprócz sprzedającemu. Jednocześnie dziękuję za każdą pomoc i wskazówki. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere Fakt, nie powinienem linkować artykułów starszych od Ciebie. 😏

Tu masz coś nowszego: http://tiny.cc/qy7nsz

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 "Fakt, nie powinienem linkować artykułów starszych od Ciebie." - jak już IQ (jakimś cudem) skoczy ci w końcu do trzycyfrowej wartości, to wtedy próbuj przytyków w moją stronę, może ci się uda (choć szczerze wątpię). Dlaczego? Bo znowu pudło, ty mój mały biografie (wcale nie byłbym zaskoczony, gdyby się okazało, że to ty jesteś przy mnie smarkiem)😏

Wg oficjalnego Słownika Języka Polskiego PWN słowo to opisane jest jako pospolite i tyle mnie interesuje.

EOT

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "jak już IQ (jakimś cudem) skoczy ci w końcu do trzycyfrowej wartości, to wtedy próbuj przytyków w moją stronę, może ci się uda (choć szczerze wątpię). Dlaczego? Bo znowu pudło, ty mój mały biografie (wcale nie byłbym zaskoczony, gdyby się okazało, że to ty jesteś przy mnie smarkiem)"

Byłem pewien, że nie rozpoznasz sarkazmu. Nawet emotka na końcu zdania nie pomogła.

"Wg oficjalnego Słownika Języka Polskiego PWN słowo to opisane jest jako pospolite i tyle mnie interesuje."

Profesor dr hab. Jerzy Bralczyk  - językoznawca, wiceprzewodniczący, członek prezydium Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN w wywiadzie dla Wirtalnej Polski: "Czy może być tak, że jedno słowo jest wulgaryzmem w roku 2001, ale w roku 2019 już nie? Prof. Bralczyk: - Nie jest tak, że w tym roku dane słowo przestało być wulgaryzmem. Że kiedyś było, a teraz nie jest. To jest po prostu kwestia naszej interpretacji i intuicji."

EOT

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

hubertb14
#7 Wielbiciel#

Zgłosiłem sprawę także do mBanku i również polecili mi zgłosić sprawę na policję i tak zrobię. Nawet jeżeli nie przyjmą zgłoszenia to także ten fakt wziąć na piśmie i jak przyjmą to zgłoszenie bo oba mogą pomóc w rozwiązaniu sprawy. Postaram się jeszcze dzisiaj zgłosić to na komendzie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@hubertb14 Zobacz tuta; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/program-ochrony-kupuj%C4%85cego-i...

Taka sama sytuacja.

 

Dzień dobry,
dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie
Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P

 

Zespół Allegro

 

 

 

oznacz moderatorów