anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem ze sprzedajacym i nielegalna podrobka

Client:38139667
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:38139667
#7 Wielbiciel#

Prozba o pomoc i zwrot pieniedzy przez Allegro poza sprzddajacym zostala mi odrzucona. Allegro caly czas utrzymuje ze powinnam po prostu odeslac produkt. Mimo opinii Dysona i moich wlasnych odczuc a propos bycia czescia nielegalnego procederu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:38139667 Napisz coś więcej. O co chodzi i dlaczego podróbka. Nie zaczynaj od awantur ze sprzedającym. Dzwoniłeś do niego, pisałeś ?

oznacz moderatorów

Client:38139667
#7 Wielbiciel#

Nie zaczelam od awantury. Ale aktualnie w tej fazie sie znalezlismy. Nie rozumiem dlaczego jestem zmuszana do pojscia na reke komus kto sprzedal mi podrobiony towar a oddanie mi pieniedzy jest uzywane tutaj do szantazu. Wyslalam im certyfikat Dysona o niekegalnej kopii a sprawdzenie numeru seryjnego produktu ktory mi wyslali nie mogloby byc banalniejsze na stronie Dysona... 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:38139667 Allegro odmówiło Ci pomocy w Dyskusji i odmówiło wypłaty rekompensaty z POK po zakupie podrobionego produktu? 

Masz dokumenty potwierdzające, że towar nie jest oryginalny? Sprzedawca odmawia zwrotu pieniędzy?

Napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... zgłoś problem, dołącz ten certyfikat i upomnij się o rekompensatę. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

Chyba że sprzedający chce Ci oddać pieniądze. Wtedy odeślij mu towar i podaj nr konta do zwrotu środków. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:38139667 w prowadzonej ze sprzedającym dyskusji możesz poprosić o naszą pomoc. Zakupy na Allegro są bezpieczne, więc z pewnością otrzymasz zwrot wpłaty. Po uznaniu reklamcji sprzedający zwróci Ci wszystkie koszty również odesłania do niego przedmiotu, możesz więc spokojnie odesłać reklamowany przedmiot.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:38139667
#7 Wielbiciel#

Poprosilam juz kilkakrotnie niestety stoicie murem za sprzedajacym, ktory tak naprawde w tej sytuacji jest podejrzanym o przestepstwo jakim jest handel nielegalnymi produktami, a wy wymuszacie na mnie odeslanie im dowodu.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:38139667 
nielegalna podrobka

Żadna podróbka nie jest legalna.
Jak masz problem i oczekujesz pomocy - to napisz w czym możemy Ci pomóc, a nie tylko chwalisz się, że go masz.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:38139667
#7 Wielbiciel#

Jest kiedy ktos oficialnie sie do niej przyznaje nazywajac ja kopia.

Jestem nowa jesli chodzi o jakiekolwiek fora, probowalam uzyskac jakies wsparcie w Allegro i otworzylam niechcacy ten watek, o powiadomienia o odpowiedziach wpadly mi do Spamu...

Chodzi o podrobina suszarke Dysona ktora zostala mi sprzedana jako origonalna. Zepsula sie i serwis Dysona odmowil naprawy i wystawil mi certyfikat ze to podrobka. I... zakazal odsylanie do sprzdajacego. Probuje odzyskac pieniadze a sprzddajacy zmusza mnie do odeslania produktu przed zwrotem kosztow. Aktualnie Allegro stoi po jego stronie. Dodam ze to firma nie osoba fizyczna.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:38139667  Tak  produkt musisz odesłać sprzedającemu.  Zachowaj sobie jednak dokument serwisu,  sprzedawcy możesz udostepnić  kopię.

Sprzedawca musi ci zwrócić wszystkie koszty łącznie z kosztem odesłania.  Jeżeli  będzie stwarzał problemy rozpocznij tak zwaną dyskusję, instrukcja  pod tym linkiem: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog/dyskusja-na-allegro/ba-p/324580

oznacz moderatorów

Client:38139667
#7 Wielbiciel#

No i tu mam inne dane: od Dysona i teraz teraz takze prawnika. Produkt jest dowodem i nikt nie ma prawa zadac jego zwrotu, zlaszcza ze przedstawilam dowody oszustwa, ktore same w sobie sa podstawa do zwrotu kosztow. W razie nie podjecia takich krokow bede skladac zawiadomienie w prokuraturze.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:38139667 Produkt może by dowodem w sądzie, ale tu jest tylko produktem. Jezeli chcesz otrzymać zwrot pieniędzy to musisz odesłać produkt (to nie szantaż tylko wymogi Allegro). Jak Ci nie odpowiada taka forma, to złóż jak zapowiadałaś zawiadomienie do prokuratury i tam się domagaj zwrotu kosztów (oczywiście sądownie)

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@A3dam   "Żadna podróbka nie jest legalna."

Eeee...  tam,  właśnie że są całkiem legalne podróbki.  Nazywa się to  licencja.

Ot chociażby dawne, już zapomniane polskie Fiaty.

oznacz moderatorów