anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Na jakie dane mam odesłać przesyłkę?

Nedyta144
#7 Wielbiciel#

Sprawa wygląda następująco .  Kupiłem kartę graficzną na allegro za bagatela 8000 tys złotych gość w ogłoszeniu napisał że dołącza dowód zakupu  za karta nowa itd... Po zakupie karty karta przyszła ale bez dowodu zakupu i używana . Na początku napisałem do gościa żeby wysłał mi dowód zakupu kontakt ze sprzedającym się urwał zero odpowiedzi czy to na SMS  telefon itd.... Otworzyłem dyskusje w między czasie skorzystałem z allegro pomoc z czatu aby dowiedzieć się jak wygląda sprawa z odesłaniem karty czy mam zgłaszać na  policje itp..... generalnie dopytywałem szczegółów i tu pracownica chyba nawet bez podstawówki albo w ogóle niedouczona napisał mi że allegro tym się zajmie .Odczekałem te 14 dni oczywiście złożyłem wniosek oczywiście odczekałem swoje nikt też nie poinformował że trzeba zamknąć dyskusje jako nierozwiązaną . Dziś przychodzi do mnie wiadomość

Dzień dobry.

Wniosek wstrzymałam. Jak rozumiem jest Pani w posiadaniu sprawnego przedmiotu, a problemem jest brak dowodu sprzedaży. W tej sytuacji, jeśli sprzedający go nie dosyła, może Pani odesłać towar do sprzedawcy jako zamówienie, które nie zostało należycie wykonane, nie jest zgodne z umową. Jeśli sprzedający nie podal innego adresu, powinna Pani odesłać na dane sprzedawcy z ustawień, podane po zakupie.

Jeśli sprzedający po odesłaniu nie wyjaśni sprawy, wówczas proszę ponownie do mnie napisać, wniosek rozpatrzę ponownie.

Pozdrawiam,

Zespół Programu Ochrony Kupujących

więc piszę (odpisuje)

Proszę napisać gdzie mam odesłać bo adresu na allegro lokalnie nie widzę

Następna wiadomość od bota nie wiem z szablonu

Dzień dobry.

Wniosek wstrzymałam. Jak rozumiem jest Pani w posiadaniu sprawnego przedmiotu, a problemem jest brak dowodu sprzedaży. W tej sytuacji, jeśli sprzedający go nie dosyła, może Pani odesłać towar do sprzedawcy jako zamówienie, które nie zostało należycie wykonane, nie jest zgodne z umową. Jeśli sprzedający nie podal innego adresu, powinna Pani odesłać na dane sprzedawcy z ustawień, podane po zakupie.

Jeśli sprzedający po odesłaniu nie wyjaśni sprawy, wówczas proszę ponownie do mnie napisać, wniosek rozpatrzę ponownie.

Pozdrawiam,

Zespół Programu Ochrony Kupujących

Więc znowu odpisuje

o Pani mi za głupoty wypisuje  poda Pani mi adres gdzie mam to odesłać czy ja piszę arabskim że pani nie umie czytać

 
" Pani odesłać na dane sprzedawcy z ustawień, podane po zakupie. na allegro lokalnie nie adresu do odesłania przesyłki
Proszę mi podać gdzie mam odesłać Kartę
 
Może to jakiś matrix 
I tylko słyszę albo czytam bardzo mi przykro że to się przydarzyło i cały zespół zajmuje się tą sprawą 
A ja na razie widzę że allegro stosuje typową spychologie . Dla mnie to banda kretynów co nie umieją wysłać adresu zwrotu z allegro lokalnie
Może ktoś tu bardziej uczony jest bo ja w allegro lokalnie nie widzę adresu ani danych sprzedawcy
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Nedyta144
#7 Wielbiciel#

Znalazłem 

Strony transakcji (to nie są adresy dostawy ani odbioru):

Sprzedający: [edycja]

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Nedyta144  za podanie danych osobowych możesz mieć kłopoty. Lepiej usuń zachowaj dla siebie.

Adres powinieneś mieć w zakładce reklamacje i we wiadomości potransakcyjnej

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Nedyta144 W ostatniej wiadomości mailowej z dziś otrzymałeś od naszego pracownika następującą informację: "Przedmiot nie jest niezgodny z umową, rekompensata POK nie obowiązuje dla takich sytuacji jak brak dowodu sprzedaży. W sytuacji, w której przedmiot pozostaje w Pani posiadaniu, nie mogę przyznać rekompensaty. Proszę spróbować ustalić ze sprzedającym adres do odesłania."

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Nedyta144
#7 Wielbiciel#

jak nie przysługuje chyba jakiś żarcik tzn. ze ktoś kupi ode mnie trampki ja mu wyślę 1 i powiem żeby sobie chodził w 1 bucie 

Towar jest niezgodny  z umową 

cytuje sprzedającego

Karta graficzna nvidia RTX 3080 ti FE.
Karta została kupiona 26 października w niemieckim sklepie notebooksbilliger. Do zamówienia dołączam dowód zakupu.
Karta jest nowa, nieużywana.

Więcej informacji:

  • Stan: Nowy
  • Model: RTX 3080TI FE
  • Seria: GeForce RTX 3xxx
  • Producent: nVidia

Więc nie była nowa bo były plomby z pudełka zerwane a co oznacza  że była używana do tego nie ma gwarancji dokumentu zakupu  życiu bym nie wydał na produkt 8000 tys zł   bez gwarancji czy dowodu zakupu a może karta jest kradziona

cytuje allegro

Czy mogę starać się o rekompensatę z POK?

Opis umieszczony przez sprzedającego nie odpowiada otrzymanemu przedmiotowi (na przykład towar okazał się używany mimo, że sprzedający określił go jako nowy)

TAK

 

Więc towar jest niezgodny z opisem i Allegro ponosi odpowiedziałność

moderator czytać umie

tylko że jak mam ustalić ze sprzedającym adres odesłania jak allegro nie może się skontaktować 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Należało reklamować z tytułu rekojmi na niezgodność z opisem, karta miał być nowa przyszła używana, tak należało to zrobić a nie pisać o braku dowodu zakupu.

oznacz moderatorów

Nedyta144
#7 Wielbiciel#

LOL odpowiedzi pani z Allegro chyba całego zespołu przypominam że próba kontaktu ze sprzedającym była bez owocna ze strony Allegro i mojej

Dzień dobry.

Wniosek wstrzymałam. Jak rozumiem jest Pani w posiadaniu sprawnego przedmiotu, a problemem jest brak dowodu sprzedaży. W tej sytuacji, jeśli sprzedający go nie dosyła, może Pani odesłać towar do sprzedawcy jako zamówienie, które nie zostało należycie wykonane, nie jest zgodne z umową. Jeśli sprzedający nie podal innego adresu, powinna Pani odesłać na dane sprzedawcy z ustawień, podane po zakupie.

Jeśli sprzedający po odesłaniu nie wyjaśni sprawy, wówczas proszę ponownie do mnie napisać, wniosek rozpatrzę ponownie.

Pozdrawiam,

2 list

 

Dzień dobry.

Przedmiot nie jest niezgodny z umową, rekompensata POK nie obowiązuje dla takich sytuacji jak brak dowodu sprzedaży. W sytuacji, w której przedmiot pozostaje w Pani posiadaniu, nie mogę przyznać rekompensaty. Proszę spróbować ustalić ze sprzedającym adres do odesłania.

Pozdrawiamy,

Chodź opisałem że nie był nowy i niema gwarancji dowodu zakupu

i najlepsze na koniec

jak napisałem ze 

 

Jak napisałem do allegro 

Strony transakcji (to nie są adresy dostawy ani odbioru):

Sprzedający: xxxxxxxxxxxx

Rozumiem że sam mam to odesłać nie allegro żeby potem nie było musiałem jakiś warunek spełnić

to dostałem odpowiedź

Dzień dobry.

Proszę ustalić adres do zwrotu ze sprzedającym.

Jak bym mógł ustalić adres to bym nie potrzebował allegro

oznacz moderatorów