anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałem produktu, który zakupiłem i opłaciłem - co robić

Kordian2288
#8 Zapaleniec#

Witam  ALLEGRO !!!

Proszę o  zwrot pieniędzy  do  transakcji  numer :  IdT 163 60 27 281 PayU Allegro.

Ta transakcja  nie  został  zrealizowana. Proszę  o potwierdzenie ,  fontanna  nie  była  wysłana. 

Proszę  o  zwrot  pieniędzy  albo  o  dowód  że  fontanna  została  wysłana.

 

 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

Kordian2288
#8 Zapaleniec#

oczywiście  ,  stary  już  jestem  44,  nie  znam  się  na  wszystkim  ...

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kordian2288  Mam córkę w Twoim wieku, a jestem młodziutka 🙂 Nie gadaj więc głupot 😁

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

cyt: "stary już jestem 44, nie znam się na wszystkim "

to cię w żaden sposób nie usprawiedliwia ba nawet  świadczy gorzej o Tobie

brak znajomości regulaminu allegro, który zaakceptowałeś logując się do serwisu

brak znajomości przepisów

w tym wątku chciałeś zgłosić oszustwo

Art. 238. Fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa


Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
nazwałeś w tym wątku Sprzedawcę złodziejem - podałeś publicznie jego dane
oczerniłeś publicznie komentarzem, który jak widzę został usunięty ale jak to się mówi "mleko się już rozlało"
koniecznie przeproś Sprzedawcę bo grozi Ci odpowiedzialność karna z art 212 i 216 Kodeksu Karnego - tym bardziej, że jak mniemam Twoje wypowiedzi kierowane bezpośrednio w komunikacji ze Sprzedawcą zgodne z normami nie były
poproś allegro o usunięcie tego wątku
bo jak nie jesteś ubezwłasnowolniony to odpowiadasz za swoje czyny

Ubezwłasnowolnienie jest możliwe, gdy choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe lub występowanie innego rodzaju zaburzeń powodują, że dana osoba nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem - wówczas orzeka się ubezwłasnowolnienie całkowite, bądź też gdy jest w tym zakresie ograniczona i potrzebuje pomocy do prowadzenia swoich spraw – wówczas orzeka się ubezwłasnowolnienie częściowe.

Według prawa polskiego, każdy człowiek w momencie ukończenia 18 lat nabywa pełną zdolność do czynności prawnych - oznacza to zdolność do wywoływania swoim własnym zachowaniem skutków prawnych – zdolność do nabywania praw i zaciągania zobowiązań.  Osoba mająca pełną zdolność do czynności prawnych może rozporządzać swoimi prawami i obowiązkami, zawierać umowy (np. nabyć prawo własności pojazdu, nieruchomości, zawrzeć umowę kredytową itp.), decydować o swoim zdrowiu, leczeniu itd., może także jako pełnomocnik dokonywać tych czynności w imieniu innych osób. 

https://www.spes.org.pl/twoje-prawa/ubezwlasnowolnienie-i-przymusowe-leczenie/ubezwlasnowolnienie

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kordian2288 Podziękuj raczej  Client:80340374.

Nie wiem czy tak szybko je będziesz miał, bo musisz zrobić kontrolny przelew na 1,01 zł. Weryfikacja może trwać kilka dni.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kordian2288
#8 Zapaleniec#

już  go  zrobiłem  🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kordian2288  Dostaniesz maila, że weryfikacja przebiegła pomyślnie i konto jest aktywne. Myślę, że dopiero po niedzieli. Jak wszystko się szczęśliwie skończy, napisz do Wioli niech wyśle Ci prośbę o usunięcie komentarza i go usuń.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kordian2288
#8 Zapaleniec#

dobrze  już  wysłałem,  miłego  wieczoru  🙂

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kordian2288 Zdrówka 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wychodzi na to, że od początku miałeś rację, to Allegro trzymało Twoje pieniądze i trzymałoby nadal, gdybyś tu nie napisał.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Fajnie, że problem udalo sie rozwiązać

Teraz postaraj sie usunąć sprzedającej tego negatywa i najlepiej poinformuj ją o tym jak rozwiązałeś problem by wiedziala co doradzać klientom gdyby sytuacja sie powtórzyla

 

 

oznacz moderatorów

Kordian2288
#8 Zapaleniec#

w  podziękowaniu  jeśli  mogę  zaproponować  na  dzisiejszy  wieczór  film: "Slumdog. Milioner z ulicy" 

płakałem przy  nim wczoraj   kilka  razy  ...  ale  zrozumiałem  kilka  kwestii   ...

oznacz moderatorów

Ana2409
#7 Wielbiciel#
  • Bardzo współczuję! Sprzedawca [edycja] jest chamska, wulgarna! Jak coś jest nie po jej myśli wychodzi prawdziwe oblicze! Dziwię się w ogóle że ktoś taki nadal utrzymuje się na allegro i nie ma zablokowanego konta!!
oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

@Ana2409Własciwie ten watek jest zakończony... sprecyzuj do kogo ten zwrot!

oznacz moderatorów