anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy sprzedawca, nie wysyła towaru, ani nie oddaje pieniędzy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
DobleYou
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca oferował produkt w ilości 160 szt. Zakupiłem 5 szt. i opłaciłem przesyłkę od sprzedawcy na Allegro Lokalnie, 15.05 dostałem wiadomość, że nie wyśle ze względu na brak towaru i zwróci pieniądze. Ogłoszenie też zamknął. Do tego czasu nie otrzymałem ani towaru ani pieniędzy, a przesyłka widnieje jako Oczekuje na nadanie. Nie mogę otworzyć dyskusji, bo muszę wybrać produkt, a na liście widnieją tylko te zakupione z Allegro. Jak w takiej sytuacji można interweniować ?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
az1rael
#21 Demiurg#

czym płaciłeś? czy nr konta był przez ofertę czy przez sprzedawcę ci wysłał w wiadomości prywtnej?

 

oznacz moderatorów
DobleYou
#8 Zapaleniec#

Normalnie tak jak przez Allegro poprzez Kup Teraz, potem przekierowanie na Blik.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

a wysłałeś mu nr konta do zwrotu kasy z bliku? w wiadomości do sprzedającego

oznacz moderatorów
DobleYou
#8 Zapaleniec#

Ale po co nr konta wysyłać skoro transakcja jest realizowana przez Allegro Lokalnie ?  Zamówienie ma cały czas status oczekuje na nadanie, więc wydaje mi się, że też jest ograniczony czas na nadanie, więc jeśli faktycznie Allegro Lokalnie oferuje bezpieczne zakupy to powinni po upływie tego czasu jakoś się zorientować, że sprzedawca jej nie nadał

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@DobleYou i co z tego że jest realizowana na lokalnie? on nawet nie wie na jaki nr konta ma odesłać kasę bo dostał wpłatę przez blik i ma tylko identyfikator płatności a nie ma nr konta do przelewu ba nawet musi ci przelew zrobić ze swojego konta prywatnego bo nie zasili sobie konta al po wypłacie środków.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

allegro lokalnie to taki paździerz do n-tej potęgi oni się tu nie zorientują w niczym wystarczy że nr paczki nie podasz w wiadomości do kupującego że se śledził i paczka dla allegro nie istnieje. Wyślij sprzedawcy dane do zrobienia przelewu poprzez wiadomość do sprzedającego 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael @DobleYou to jest przykładowy zrzut ekranu (z artykułu pomocniczego), który ma za zadanie jedynie pokazać miejsce odpowiedniego przycisku. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
DobleYou
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem spór. Sprzedawca jednak znalazł towar i po wszczęciu procedury przez Allegro po miesiącu wysłał towar 😄

oznacz moderatorów