anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy sposób na oszustwo.

Karaluch999
#8 Zapaleniec#

https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/Client%3A64593789

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Zostałem oszukany przez allegrowicza do którego konta link znajdziecie na górze. Sprzedaje on używane kody z kart przedpłaconych. Co prawda w opisie aukcji jest to napisane po rozwinięciu jej, jednak czy jest to usprawiedliwienie na złodziejską działalność? Kupuje dużo rzeczy i rzadko czytam opisy aukcji bo uważałem że allegro to rzetelny serwis i dba o bezpieczeństwo kupujących.

Oczywiście sprawę zgłosiłem zakładając dyskusje, oraz zgłosiłem wszystkie aukcje oszusta, póki co propozycja allegro jest dla mnie taka żeby dać mi w ramach rekompensaty 20 monet... Straciłem 150zł. Więc nie będę tego nawet komentował. A aukcje oszusta na tą chwilę wciąż wiszą

 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

_Likos_
#21 Demiurg#

@Karaluch999  nie rozumiem.

Nie czytasz opisów i potem oskarżasz sprzedającego o oszustwo? Dlatego że Ty nie przeczytaleś ????

No wybacz ale dziwne to. 

Biorąc pod uwage że robisz to publicznie to może sie nieciekawie skonczyć i to nie dla sprzedającego.

Jak dla mnie aukcja jest czytelna cyt:

🧾Na sprzedaż jest wykorzystany Kod który posiadał wartość fifa2022 . Każdy dostaje ten sam kod. Idealn oferta dla kolekcjonerów. 

 

Ja tu oszustwa nie widze.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie ma czego komentować skoro sam siebie zrobiłeś w balona nie czytając co kupujesz, sprzedawca odpowiada za treść oferty a ty jej nie czytasz a nie za produktyzację czyli to co ci wyświetla katalog allegro. Jeśli sprzedający zechce sprzedawać zużyte kody do gier i ma napisane że są wykorzystane a ty nie czytając kupujesz to wszystko jest w porządku bo zostałeś skutecznie poinformowany w treści oferty a że jej nie czytasz i ci się coś wydaje to masz nauczkę na przyszłość żeby ci się nie wydawało więcej. Ps nazywanie kogoś złodziejem bez wyroku może skutkować przegrańą w sądzie za zniesławienie i dużym odszkodowaniem więc radzę uważać bo nauka kosztuje 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Mnie natomiast bardzo rozbawił ten fragment:

"Kupuje dużo rzeczy i rzadko czytam opisy aukcji bo uważałem że allegro to rzetelny serwis i dba o bezpieczeństwo kupujących."

XD

Rzetelny to on na pewno nie jest. I o kupujących fakt, dba, ale niestety czasem aż za bardzo, kosztem sprzedających.

No ale. Strzelasz sobie w kolano przyznawaniem, że nie czytasz opisu. Jeśli informacja o zużytym kodzie została podana, to nie jest żadne oszustwo, a ciebie jako kupującego stawia w bardzo kiepskim świetle.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Karaluch999  "przechodził Józek koło koparki i dał się nabrać"

Najlepszym wyjściem jest "włączyć myślenie" przed kliknięciem "kup teraz" > niestety, ale to było na Twoje życzenie > w opisie aukcji jest to napisane > rzadko czytam opisy aukcji

Czyli pretensja do garbatego, że ma proste dzieci

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Karaluch999 

Pracownik Allegro zaproponował Ci rekompensatę, bo doskonale zdaje sobie sprawę z  charakteru tych ofert. Opis jest sporządzony w taki sposób, żeby istotne informacje ukryć w części rozwijanej. W tytule nie ma mowy o zużyciu kodów. Sprzedawca wystawia je w kategorii "Płatności internetowe", chociaż powinien w "Kolekcje" czym narusza art. 3.11. i 3.13. regulaminu Allegro lokalnie oraz przede wszystkim art. 5.2. regulaminu Allegro mówiący o tym, że treść oferty powinna być rzetelna i kompletna oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości towaru. Oczywiście sprzedawca wystawia je na Allegro Lokalnie, bo nie grozi mu wystawienie negatywnej opinii i ostrzeżenie innych kupujących. To co robi jest co najmniej nieetyczne.

Ale jeszcze bardziej nieetyczne, wręcz obrzydliwe jest to, co robią w tym temacie osoby, które odpowiadają na Twoją wiadomość. Usprawiedliwianie cwaniaka i przerzucanie winy za niezrozumienie celowo zmanipulowanej oferty na kupującego to cos więcej, niż zwykła podłość. To celowe i systemowe deptanie godności kupujących robione za wiedzą i zgodą administracji tego forum, a niewykluczone, że wręcz przez tę administrację inspirowane. RZYGAĆ SIĘ CHCE.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Karaluch999 @Client:109199213 @az1rael @Methrylis Niektórzy będą wiedzieć o co kaman

Małe trollątko przychodzi na skargę do matki trollicy :
- mamo, a inne zwierzaki się ze mnie śmieją, że mam dużą głowę
- nie masz synku, nie masz
- a teraz weź czapeczkę, idź i przynieś 5 kg ziemniaków

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:109199213 Tylko że facet wprost przyznał, że nawet nie przeczytał opisu oferty. Co do tego, że nie ma co się naśmiewać - jasne. Co do tego, że opis oferty nie był przejrzysty - też zgoda. Ale jednak informacja tam zawarta była, a gdyby pan kolega jednak przeczytał opis, chociaż zerknął okiem na to, co właściwie kupuje, to by nie było tej dramy. Albo jakby się chociaż nie przyznawał, że miał w tyłku opis - tylko udał, że nie zauważył - to też wyszłoby inaczej.

Więc owszem, sprzedawca pokombinował, zacwaniaczył, ale naprawdę uważasz, że kupujący nie ma sobie nic do zarzucenia? I plujesz na nas, odzywających się tu, że się rzygać chce? Wiesz, w tym wypadku jesteś tak samo nisko jak my. Bo też urażasz, tylko że tę drugą stronę.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Methrylis To co napisał to była głównie trollowska reakcja na mój wpis > tylko tak ogólnie > bezosobowo.

Mam osobistego trolla, który zbiera i trolluje prawie każdy mój wpis > a że zbiera je to wiem, bo udzieliłem mu zgody na wydanie w formie książki > tylko nie mogę się doczekać

Ale przynajmniej mogę się co jakiś czas posmiać > czytając jego wpisy🤣

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Ziolko39 a, no to dałam się złapać XD

oznacz moderatorów

Karaluch999
#8 Zapaleniec#

Owszem nie przeczytałem i przez to mam kłopot. Przyznaję się do tego bo tak było. Jednak teraz mamy dwóch gości, jednego winą jest to że nie przeczytał szczegółów aukcji która jest zwyczajną próba wyłudzenia pieniędzy, i drugiego który wrzuca takie aukcje żeby okradać ludzi. No bo jak inaczej to nazwać? Pozyskiwać pieniądze poprzez sprytny opis aukcji?

 

Póki co allegro staje po stronie tego drugiego, i jestem w niemałym szoku. 

 

 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Methrylis  napisał(a):

@Client:109199213 Tylko że facet wprost przyznał, że nawet nie przeczytał opisu oferty. Co do tego, że nie ma co się naśmiewać - jasne. Co do tego, że opis oferty nie był przejrzysty - też zgoda. Ale jednak informacja tam zawarta była, a gdyby pan kolega jednak przeczytał opis, chociaż zerknął okiem na to, co właściwie kupuje, to by nie było tej dramy. Albo jakby się chociaż nie przyznawał, że miał w tyłku opis - tylko udał, że nie zauważył - to też wyszłoby inaczej.

Więc owszem, sprzedawca pokombinował, zacwaniaczył, ale naprawdę uważasz, że kupujący nie ma sobie nic do zarzucenia? I plujesz na nas, odzywających się tu, że się rzygać chce? Wiesz, w tym wypadku jesteś tak samo nisko jak my. Bo też urażasz, tylko że tę drugą stronę.


Nie. Nie jestem taki jak wy i nigdy nie będę.

A wina kupującego "kolekcjonerski" kod w kategorii "Płatności internetowe" jest taka sama, jak wina ekspedientki, która przyjęła płatność "kolekcjonerskim" banknotem. Przecież na tej fałszywce, pod zagiętym rogiem, było napisane drobnym druczkiem SPECIMEN. Gdyby chociaż zerknęła okiem na to, co bierze...

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:109199213 

"Nie. Nie jestem taki jak wy i nigdy nie będę." zabrzmiało iście dramatycznie XD

A porównanie raczej kiepskie, bo taka ekspedientka działa automatycznie i może nie zauważyć podróbki, ale wtedy wina jest wyłącznie oszusta. A tutejszy kupujący miał okazję sam wykryć oszustwo - a raczej opis zwracający uwagę, że nie kupiłby tego, na czym mu zależało - ale mu się po prostu nie chciało.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czyli według ciebie sędzia z stacji benzynowej był nie winny bo automatycznie się pomylił i zgarnął nazad kasę co miał nią zapłacić? dlatego został uniewinniony przez innych sędziów?

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@az1rael ale ty wiesz, że się za daleko zapędziłeś w porównaniach? Podajesz przykłady skrajnych oszustw. A tu mamy do czynienia z nieetyczną, nieprzejrzystą ofertą, której kupujący nie doczytał - bo gdyby doczytał, to by nie dokonał zakupu. 

Więc porównania totalnie od czapy

Chyba że to nie do mnie, to sorka XD

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

kupującemu nie chciało się uwaga kliknąć w rozwiń opis a tam uwaga w pierwszym zdaniu pisze wołem co i jak, do tego kupujący ma focha że mu się nie chciało kliknąć i przyznaje że z lenistwa bo coś mu się wydawało?
no sorry ale dlaczego ktoś ma odpowiadać za cudzą głupotę, jak taki pójdzie do banku po kredyt to też będzie potem argumentował że bank go oszukał bo umowa miała 20 stron a jemu nie chciało się czytać?

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@az1rael no i tutaj się we wszystkim zgadzam 😄 

@Ziolko39 no więc właśnie, cały problem rozbija się o to, że kupujący nie chce czytać opisów. 

I tu można skończyć.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Methrylis @vonNogay @az1rael @Karaluch999 Tak jest > kończmy tę nierówną walkę > idę na piwo.

@Client:109199213 A ty bywaj > zrobisz "wiesz co" > to pływaj

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Ziolko39  napisał(a):

 

@Client:109199213 A ty bywaj > zrobisz "wiesz co" > to pływaj


Czujesz moje "wiesz co" na swoim "wiesz czym"? Wiem, że czujesz. Smacznego.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:109199213 Jesteś śmieszny i żałosny zarazem > i tak będziesz musiał niedługo założyc nowe konto do trollowania.

Potrafisz tylko powtarzać po kimś > wymyśl coś sam > Przypominasz mi orangutana próbującego zagrać na skrzypcach > "papuga też potrafi latać, ale to nie czyni z niej orła"🖕

oznacz moderatorów