anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opis ogłoszenia wprowadza w błąd

Fistrex
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, postanowiłem zakupić konto do gry Valorant, natrafiłem na ogłoszenie używanego konta na allegro lokalnie w którym sprzedający zamieścił informacje o tym że konto jest gotowe go gry, że oferuje gwarancję wymiany konta w razie problemów oraz wszystkie standardowe zapewnienia przy tego typu zakupach. Normalne ogłoszenie tego typu. W opisie znajdował się również bardzo długi opis tego jak wygląda rozgrywka w valorant oraz jakie tryby gry są dostępne,  w połowie tego opisu została ukryta enigmatyczna informacja "konto ma bana" którą niestety przeoczyłem ponieważ nie interesował mnie opis gry którą dobrze znam a ściana tekstu była na prawdę długa. Interesowały mnie informacje o koncie które zostały ukryte celowo przez oszusta. Po zakupie zostały mi wysłane dane do konta i okazało się że konto jest permanentnie zablokowane, nie można nawet otworzyć gry przy użyciu tego konta,  jest kompletnie bezużyteczne. Nie została mi również udostępniona obiecana w opisie możliwość zmiany hasła oraz e-maila przez co sprzedający-oszust nadal jest posiadaczem tego konta i wystawił je ponownie na allegro lokalnie z identycznym opisem co pozwala mi sądzić że jest to proceder który może trwać od jakiegoś czasu a ten człowiek mógł wyłudzić znacznie więcej pieniędzy od innych osób. Oszust po otwarciu dyskusji zasłania się bzdurnymi argumentami że konto jest gotowe do gry ponieważ spełnia jakieś warunki ignorując kompletnie fakt że konto jest zablokowane i że celowo wprowadza kupujących w błąd sprytnie skonstruowanym opisem. Jest to klasyczne lanie wody zapewne tylko po to żeby zdążyć wypłacić pieniądze i zamknąć konto. Niestety nie potrafię znaleźć informacji co zrobić i gdzie się zgłosić aby jak najszybciej zablokować konto oszusta, będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

az1rael
#21 Demiurg#

Zglos na policje oszustwo 286 kk

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na Policji niewiele zdziałasz, moim zdaniem, Prowadź dyskusję z nim przez Allegro to tu jest możliwość odzyskania środków. Ale czytanie opisu oferty może się przydać!!! Daj link do oferty.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

On nie dostał tego co kupił wogóle według prawa ue konto nabywca przejmuje z chwilą zmiany hasła do konta i maila przez siebie a do tego musi mieć loginy do konta i maila. Chyba że w ofercie cwaniak napisał że sprzedaje dostęp do konta wtedy jest to wał po bandzie.

oznacz moderatorów

Fistrex
#7 Wielbiciel#

To jest wał po bandzie i w dodatku odkryłem że jest znacznie więcej takich cwaniaków, proszę sobie wpisać valorant konto lub fortnite konto w allegro lokalnie, oszustwo polega na tym że wklejają mega długi opis gry niezwiązany jakkolwiek z samym kontem a gdzieś w połowie tego opisu wpisują "kontomabana" lub "kontapuste" i potem rżną głupa kiedy kupujący otworzy dyskusję a niestety nie ma innych narzędzi aby coś z tym zrobić. Jeśli chodzi o policję to straciłem 70 zł więc trochę nie chce mi się bawić za takie grosze bo i tak nie jest to przestępstwo tylko wykroczenie. Może spróbuję zgłosić to do kanału poszukiwacze okazji aby ostrzec innych bo na 100% ktoś miał ten sam problem patrząc na ilość ogłoszeń używających tej samej metody

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  @Fistrex  Nie wypłacają odszkodowań za handel, kupowanie kont do gier ponieważ handel kontami jest niezgodny z regulaminem. Gdzieś oficjalnie było to napisane tutaj na Gadane.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Tylko tymi gdzie jest jakaś płatna gierka tzn taka do której kupujesz dostęp wieczysty. Konta z gra free to play i nastukanym na niej dostępem można na allegro sprzedać np wot, lol. Jest jeszcze kwestia czy producent gierki pozwala konto sprzedać, czy nie walnie bana jak się dowie

oznacz moderatorów

Fistrex
#7 Wielbiciel#

Ale mi nie chodzi o odszkodowanie tylko o to żeby jakoś ukrócić taki proceder, jeśli handel kontami jest zakazany to tym bardziej jakim prawem takie ogłoszenia sobie wiszą na allegro lokalnie, skoro allegro daję oszustom platformę to też powinno się jakoś tym zajmować tym bardziej że tu nie wątpliwości że się komuś pomyliło tylko oszust perfidnie sprzedaje bezużyteczny przedmiot, niezgodny z 3/4 całego opisu i myśli że wystarczy schować "kontopuste" żeby już można było oszukiwać ludzi na legalu

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Fistrex Proszę, abyś kontynuował dyskusję ze sprzedawcą. Jutro będziesz miał możliwość poproszenia o pomoc doradcę, który również się w niej wypowie. 

Sprawdziłam również ogłoszenie, którego dotyczy sprawa i nie widzę tam żadnej ukrytej informacji o banie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Fistrex
#7 Wielbiciel#

Wydaje mi się że nie sprawdziła Pani odpowiedniego ogłoszenia tutaj jest link https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-valorant-duzo-skinow-okazja-promocja

W sekcji "OPIS GRY VALORANT:" początek zaczyna się normalnie a w czwartej linijce w połowie zdania jest wklejona fraza "konto ma bana". 

Tutaj dorzucam podobne ogłoszenie gdzie w drugiej linijce sekcji opisującej rozgrywkę jest ukryte "kontopuste". https://allegrolokalnie.pl/oferta/konto-valorant-or-skiny-or-chat-allegro-pscblik-lco

Niestety jest bardzo dużo takich ogłoszeń z samej gry Valorant a widziałem że oszuści mają wystawione również konta do gier Fortnite czy Minecraft gdzie na tej samej zasadzie naciągają kupujących.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Fistrex Tak, masz rację. Spojrzałam na inny zakup. Najmocniej Cię przepraszam. Niemniej jednak najlepiej będzie, jak poczekasz na możliwość poproszenia doradcy o pomoc w dyskusji. 

Jeśli chodzi o inne oferty tego typu, proszę, abyś zgłasza je poprzez opcję "zgłoś naruszenie zasad". Dzięki temu takie zgłoszenie trafi bezpośrednio do zespołu odpowiedzialnego za ten obszar. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Fistrex w podobnym przypadku (tylko sprawa dotyczyła fizycznego towaru) allegro uznało, że nie ma wątpliwości, że takie opisy mają na celu wprowadzenie w błąd i zbanowało takiego sprzedającego: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/blokada-konta-za-nic-brak-pomocy...

Więc w korespondencji z allegro powołuj się na ten wątek.

Poszukiwaczom okazji warto przedstawić temat 🙂

oznacz moderatorów

Fistrex
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za podesłanie linku jest to dokładnie analogiczna sytuacja do mojej, z pewnością przyda się w razie wyjaśniania sprawy z allegro, chociaż ufam że konsultant nie da z siebie robić **piiip**y i od razu zablokuje tego delikwenta. A i temat z pewnością przedstawię poszukiwaczom okazji bo po przyjrzeniu się sprawie to nie jest jedna ani dwie osoby które bawią się w takie bezczelne oszustwa a oszukanych mogą być dziesiątki osób.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Fistrex  Daj sobie spokój. Nie zablokują klienta bo przynosi zysk, jezeli widzisz naprawdę jakieś przekroczenia regulaminu to klikasz w ofercie "zgłoś naruszenie zasad"

Może go ktoś sprawdzi a może nie. 

Jedynie co możesz zrobić to nie zamykaj dyskusji  i wystaw negatywną opinię, może spadnie mu jakość, będzie musiał założyć nowe konto.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. Allegro lokalnie konta do gierek sprzedają tylko prywatne osoby nega opinii nie będzie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. I nie wystawisz komentarza na AL.

oznacz moderatorów

dailyBarteg
#7 Wielbiciel#

jak się potoczyła sprawa? dałem się oszukać dokładnie temu samemu sprzedającemu.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Zgłaszajcie to na Policję. Czasem takiego właśnie za recydywę zdarza im się dorwać. Wyłudzenie to wyłudzenie i nie podlega limitowi kwotowemu. Już teraz nie pamiętam o co to dokładnie chodziło ale nie dawno tak dziabnęli panienkę za wyłudzenie ponad 4k w kwotach 20-30zł od ofiary, bo pozgłaszali... Jakiś artykuł mi mignął.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@AnnaG-Antyki przede wszystkim allegro powinno go wywalić z serwisu na zbity pysk 🙂 Nie rozumiem dlaczego pozwalają mu tu robić takie wały.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay przecież założy nowe konto i zaraz będzie robił to samo? wymagasz od serwisu akcji permabana jak serwis nie potrafi od 2020 r zbanować kont na ten sam nr telefonu lil coś tam co non stop próbuje oszukać na wysyłkę zagranicę? Przecież to allegro pozwala kupować z kont bez pełnej weryfikacji na maila zakładanych

oznacz moderatorów