anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszuści na Allegro lokalne

megatapety
#8 Zapaleniec#

Witam,

Oszuści co raz częściej wysyłają do mnie wiadomości:

"Witam, widziałem Twoje ogłoszenie na allegrolokalnie.pl, czy nadal masz ten produkt na sprzedaż, skontaktuj się ze mną na mój email (adamsjamie50007@yahoo.com) w celu dalszej rozmowy"

skoro Allegro śledzi wiadomości między sprzedawcą, a kupującym nie możecie tego z automatu "wycinać" ?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

LEW433
#21 Demiurg#

A wy jakieś podejrzane maile otwieracie i czytacie?

oznacz moderatorów

luiizaa
#7 Wielbiciel#

Do mnie również napisał adamsjamie50007@yahoo.com Jest to SCAM nigeryjski na 100% . Opis tego procederu na https://www.youtube.com/watch?v=MYsqGq0ckLY&t=697s warto obejrzeć.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@megatapety  Ja myślę że  dzieje się to wszystko za milczącym przyzwoleniem Allegro.  Korespondencja  miedzy kupującym a sprzedającym  na Al. Lokalne odbywa się  tylko  przy pomocy czatu  kanałami Allegro.   Nie  widzę żadnych przeszkód  aby  Allegro  blokowało  wszelkie próby  przekazania poprzez czat  adresów mailowych i innych danych osobowych jak numery telefoniczne   czy inne.

Ale  skoro Allegro tego nie robi, nie blokuje danych adresowych, to znaczy  że  akceptuje takie przekręty,  zgadza się też na  straty  własne  spowodowane  transakcjami "po boku"

A to jest proste, zamiast adresu mail @yahoo.com czy innego  powinien pojawiać się  **piip**

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br. A czym jest Al?😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Nie chciałbym publicznie  wyciągać tak daleko idących wniosków 🤔

oznacz moderatorów

matic27
#7 Wielbiciel#

Nie ma zadnego przyzwolenia allegro.

 

Ci sami scammerzy spamuja na wszystkich portalach ogloszeniowych, tych 3 literowych tez.

Ba! nawet smsy potrafia wysylac. Ostatnio 3 literowy portal ich dosc mocno wycial to przeniesli sie na allegro +  wysylaja smsy.

Generalnie wiadomsoci powinny byc mozliwe tylko dla zweryfikowanych kont, albo przynajmniej linki/maile/zalaczniki dla zweryfikowanych.

 

Jak sprzedajecie iPhone albo iPada czy cokolwiek innego popularnego od apple, to niemal gwarantowane ze dostaniecie od nich wiadomosc.

oznacz moderatorów

gabinetdiamond
#7 Wielbiciel#

Mnie tez próbowali okraść z tego meila. 
Dokładnie tak samo. Najpierw jest prośba o meila prywatnego potem potwierdzenie z city banku a potem ze na stronie masz się zalogować i przesłać pieniądze za transport. Uważajcie na tych oszustów i absolutnie nie logujcie się nigdzie. 

oznacz moderatorów

cheeryblu
#8 Zapaleniec#

Podobnie z folderami, kombinacje z drukarkami "domowymi" pewnie w domu lub na firmowym sprzęcie. Mam kilka sztuk jako bankowe ale to kopie. Pierwsze foldery były bankowe później dołączyli kombinatorzy. 

oznacz moderatorów

cheeryblu
#8 Zapaleniec#

Sprzedają Klipy 1-2-5zł 50-20-10-5-2-1 groszy kopie nie informując o tym.  Nie ma w opisie że to kopia a cena jak za bankowy nominał.  Oczywiście na Lokalne

oznacz moderatorów

stiopa13
#7 Wielbiciel#

Witam, allegro lokalne to siedlisko oszustów, a platworma nic z tym robi, jest taķi cwaniak, który mysli, że jest bezkarny: smallbuddha, z Rybnik, Kamień, jesli ktoś miał z nim do czynienia proszę o kontakt, pok, to tylko ściema i oszuści tej niby ochrony się nie boją, nie kupujcie na allegro lokalnym, to gorsze od **piiip** !

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Masz rację AL i zasady tam panujące sprzyjają rozwojowi takich zachowań tak ze strony sprzedających tam jak i tych co udają że kupują .Jedynie omijaj to siedlisko szerokim łukiem bo szkoda czasu i nerwów .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dzięki za ostrzeżenie. Sporo osób już tutaj zwracało uwagę na różnego rodzaju problemy przy zakupach na Lokalnie. Moim zdaniem jednym z powodów jest brak systemu komentarzy. Jeżeli nie możesz złożyć wniosku do POK, pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a... Daj znać, co Ci odpowiedziano.

oznacz moderatorów

stiopa13
#7 Wielbiciel#

Witaj, z allegro to nie ma sensu, miałem z gościem nie zakończony spór, a allegro po miesiącu go zakończyło jako rozwiązany, i stwierdzili, że z ich strony to wszystko, od tego momentu sprzedawca zamilkł i to cała pomoc z allegro, czyli nie ma jej wcale, pozdrawiam.

oznacz moderatorów