anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Luki1B
#7 Wielbiciel#

Witam,

czy kupując przez Allegro Lokalnie i opłacając towar zwykłym przelewem(poza PAYU) obejmuje mnie program ochrony kupujących?

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Tak. Musi to być zakup Kup teraz lub wygrana w licytacji. Zwykłe ogłoszenia bez Kup teraz i bez licytacji nie są objęte POK.

oznacz moderatorów
Luki1B
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za szybką odpowiedź. Sprzedający chce pominąć Payu, bo kiedyś za długo czekał za przelewem po wypłaceniu środków. To przeleję w takim razie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Ale musisz kliknąć kup bo jak nie przejdzie przez system to z POK nici 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tu masz odpowiedź pracownika Allegro;

W przypadku dokonania płatności bezpośrednio na konto sprzedającego (warunkiem jest widoczny zakup w zakładce "kupione), jest możliwość skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.
Konieczne będzie załączenie potwierdzenia wpłaty.

Pozdrawiam
// Karolina P.
Zespół Allegro

oznacz moderatorów
Luki1B
#7 Wielbiciel#

Mam już kupione(przedmiot jest w zakładce kupione), ale akurat w momencie kupowania prowadziłem rozmowę ze sprzedającym i zasugerował mi(nie nalegał) taką płatność.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dodam, że Allegro ma chyba dziurę w systemie. Przy wpłacie bezpośredniej, poza Allegro Finanse, kupującemu nie zostanie naliczona opłata za obsługę transakcji (w potocznym rozumieniu - prowizja). Wyjaśniam to w korespondencji z Allegro już kilka dni i ciągle nie mam potwierdzenia, że w takiej sytuacji opłata będzie naliczona 🙂  Być może sprzedawca o tym wie, dlatego chce przelew bezpośredni.

oznacz moderatorów
Luki1B
#7 Wielbiciel#

Kupującemu? Ale ok, jeszcze raz dzięki Wam za wyczerpujące informacje w tak szybkim tempie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedającemu, sorry 🙂

oznacz moderatorów