anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK i rekompensata

JoMaj216
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Przyznano mi rekompensatę z POK, jednak sprzedający nagle się obudził i wysłał paczkę. Czy w tej sytuacji muszę oddać rekompensatę allegro? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przyjąłeś już tę paczkę? Jeśli nie, to możesz jej nie odbierać. Gdybyś otrzymał zwrot wpłaty wtedy jedną oddajesz do POK.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, @Vryko dokładnie 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 na jakiej podstawie tak piszesz?

jeżeli kupujący nie odstąpił od umowy to sprzedawca może, a właściwie musi wywiązać się z umowy i wysłać towar

te zapiski podane przez @Vryko to się nie obronią w żadnym Sądzie

Gdy przesyłka wróci nieodebrana - to Sprzedawca zawsze będzie mógł powiedzieć wysłałem towar a Kupujący nie wywiązał się z umowy (że odbierze towar)

By mieć roszczenie pieniężne Kupujący musi bezwzględnie odstąpić od umowy chociażby z powodu niewywiązania się przez Sprzedawcę z umowy

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED W chwili przyznania rekompensaty kupujący zrzeka się swoich roszczeń na rzecz Allegro. Paczkę sprzedawca może nadać do Allegro 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 serio?

W regulaminie allegro brak wzmianki o tym

jak dyskutowałem o tym z allegro to twierdzili że Kupujący przenosi tylko roszczenie finansowe - przepisów oczywiście nie wskazali

Tak jak Sprzedawca nie może przenieść obowiązków wykonania umowy na kogoś innego (ustawa konsumencka) tak samo nie może zrobić konsument

Opisywałem ostatnio tutaj swój przypadek - zupełnie nie pasuje do Twoich wyjaśnień

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Regulamin POK, część IV, punkt 4.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to zacytuję ten punkt:

Kupujący oświadcza, że z chwilą dokonania przez Allegro.pl wypłaty rekompensaty, o którą wnosił, przenosi na Allegro.pl, wszelkie przysługujące mu wierzytelności względem Sprzedającego z tytułu niewywiązania się przez niego ze zobowiązań wynikających z umowy zawartej w ramach Transakcji, stanowiącej przedmiot zgłoszenia.

 

Mowa jest tylko o wierzytelnościach a nie o cesji zawartej umowy

oznacz moderatorów