anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

potencjalne oszustwo

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

Witam,

szukając głośnika trafiłem na tą ofertę                                                                                      https://allegrolokalnie.pl/oferta/czarny-marshall-woburn-2-bt-24mce-gwarancja-nowy

cena jest bardzo atrakcyjna więc postanowiłem poprosić sprzedającego o numer telefonu i udostępnieje opcji kup teraz, W odpowiedzi sprzedający poprosił mnie o numer telefonu na który wysłał mi link któy przenosi mnie do aukcji z opcją kup teraz. Wygląda to na oszustwo więc mam pytanie w jaki sposób zgłosić tego sprzedającego do allegro aby sprawdzili czy to rzeczywiście oszustwo?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
xyz96
#21 Demiurg#

@Hadwao_net To niemal na pewno jest próba oszustwa, nie kupuj przez żaden link. Kup teraz ma być dostępne w ogłoszeniu na stronie Allegro. Na Allegro Lokalnie kupuje się i płaci tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-zaplacic-za-zakup-na...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale to nie jest nowy użytkownik, tylko od 13 lat, jeżeli płatność będzie normalnie, po wysłaniu prośby "kup teraz" przez AF to nie powinieneś się bać, nie płać niczego poza Allegro.

oznacz moderatorów
Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

po wysłaniu proźby o kup teraz sprzedający poprosił mnie o numer telefonu. Sam wcześniej chciałem od niego numer telefonu ale nie podał więc pomyślałem że chce numer i sam zadzwoni a on wysłał mi tylko sms link. Po kliknięciu jest ta sama strona z ogłoszeniem i opcją kup teraz ciekawi mnie tylko dlaczeo nie pojawia mi się ta opcja na komputerze tylko na telefonie po kliknięciu linka. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Hadwao_net Odśwież, wyczyść przeglądarkę na kompie i spróbuj.

oznacz moderatorów
Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

korzystałem z innych przeglądarek i nic. Zastanawiające jest to że sprzedający nie chce podać numeru telefonu  i nie odpowiada wogóle na wiadomości.  Chciałem podjechać zobaczyć głośnik bo mieszkam w tym samym mieście co on ale zero odzewu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nic na silę, nie chce trudno, lepiej nie stracić tyle kasy.😁

oznacz moderatorów
Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

wydaje się to mocno podejrzane a szkoda bo cena dobra:)  dziękuję  za pomoc   

oznacz moderatorów
Client:54654718
#7 Wielbiciel#

Tez tak teraz mam. To oszustwo. Przepisz link na kompie, i najedz myszka na produkt,i zerknij okiem na link u dołu przeglądarki 😉 Próbuje to na policje zgłosić ale nikt nie odbiera!
Natomiast, czy tobie tez okienko czatu wyskoczyło na tej stronie?

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

Witaj, @Hadwao_net .

W kwietniu ten głośnik był wystawiony na оlх.pl za 1950 zł. Wystawiała osoba z Małopolski i to stamtąd pochodzą zdjęcia wykorzystane przez osobę posługującą się kontem sema2002.

Prawdopodobnie konto zostało przejęte przez oszustów. Nie wpłacaj pieniędzy i nie otwieraj żadnych linków.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

dzięki serdeczne, otworzyłem link na telefonie jednak nie klikałem opcji kup teraz więc nie przeniosło mnie na stronę płatności . Czy samo kliknięcie w link może już nieść ze sobą jakieś ryzyko ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Hadwao_net Bardzo dziękuję za czujność. Masz rację, ta oferta była próbą wyłudzenia danych, dlatego zablokowaliśmy już to konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Hadwao_net
#9 Pomysłodawca#

dziękuję 🙂

oznacz moderatorów
Client:54654718
#7 Wielbiciel#

Mam taką samą sytuację, tylko niestety podałem wszystkie dane prócz Blik, bo nie mam smartphona wiec i blik. https://allegrolokalnie.pl/oferta/sony-alpha-a6400-242mp-digital-camera-black

oznacz moderatorów