anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przebieg licytacji na allegro lokalnie

Ada_Stajewska
#1 Nowicjusz#

Witam @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ ,

Mam wątpliwości co do przebiegu licytacji. W aukcji wzięły udział 4 osoby. Ja byłam tą czwartą. Kiedy przystąpiłam do licytacji aktualna oferta wynosiła sto kilkadziesiąt złotych. Wpisałam maksymalną kwotę jaką byłam wstanie zaoferować za produkt (1000 zł). Zalicytowałam. Jednak moja oferta pokazała się nie jako poprzednia oferta powiększona o kwotę postąpienia (2,5 zł), ale od razu jako 1000 zł. Było teraz 4 kupujących i 4 oferty co oznacza, że żaden z 3 pozostałych kupujących nie podał wyższej kwoty niż ówczesna oferta + kwota postąpienia i cena podskoczyła bezpośrednio na moje maksimum. Co więcej, jakiś czas później mimo, że moja oferta była najwyższa zalicytowałam i przelicytowałam sama siebie (1001 zł)! Gdyby była ustawiona przez sprzedającego cena minimalna powyżej 1001 zł to wszystko byłoby w porządku, ale zapytałam sprzedającego i uzyskałam odpowiedź, że cena minimalna nie była ustawiona. W związku z tym mam wątpliwości czy aukcja przebiegła prawidłowo i czy nie powinnam była zapłacić mniej.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Sojiro
#12 Orędownik#

Licytacje na Allegro Lokalnie tak właśnie działają. Nie jak na zwykłem Allegro gdzie ustawiamy sobie maksimum jakie chcemy przeznaczyć i system automatycznie podbija jeżeli ktoś nas przelicytuje. Kwota, którą się wpiszę jest kwotą, za którą chce się przedmiot kupić. Także wszystko zadziałało jak powinno.

Polecam regulamin licytacji poczytać na przyszłość.

oznacz moderatorów

Ada_Stajewska
#1 Nowicjusz#

Czytałam i nie widzę tam zapisu, który miałby definiować przebieg licytacji w taki sposób. Co więcej, ze strony Allegro Lokalnie jestem odsyłana na obsługę klienta Allegro i do strony z zasadami licytacji, gdzie mowa jest o zwiększaniu licytacji o kwotę postąpienia. Możesz wskazać mi konkretny punkt regulaminu?

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Jak działa licytacja na Allegro Lokalnie

W odróżnieniu od Allegro, na Allegro Lokalnie nie licytuje za Ciebie system. Licytacja odbywa się na bieżąco, a kwota licytacji nie jest podnoszona o kwotę postąpienia. Gdy podasz swoją cenę, będzie ona od razu widoczna w licytacji i zobaczą ją wszyscy licytujący. Możesz też wygodnie licytować z aplikacji Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-kupowac-w-ogloszenia...

Co tu jest niezrozumiałego niby? Dokładnie tak jak napisałem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Ada_Stajewska W REGULAMINIE jest to napisane tu;

4.7.Do Ogłoszenia z licytacją stosuje się następujące zasady określone poniżej:

a) cena ustalona w Ogłoszeniu z Licytacją jest ceną wywoławczą i jest ona od początku jawna dla wszystkich Użytkowników;

b) cena wywoławcza nie może być mniejsza niż 1 złoty; minimalna kwota postąpienia wynosi 1 złoty; pierwsza oferta w ramach Ogłoszenia z Licytacją musi być co najmniej równa cenie wywoławczej, jednak nie może być niższa niż 2 złote;

c) licytacje odbywają się w czasie rzeczywistym – oferta złożona przez Użytkownika w ramach danej licytacji staje się od razu widoczna dla wszystkich Użytkowników oraz przebija ich postąpienia (oferty), jeżeli jest najwyższa;

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/13

oznacz moderatorów