anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

skan dowodu osobistego?

Jowebel
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

kilka dni temu otrzymałam od Allegro żądanie przesłania skanu dowodu osobistego, jakoby w celu weryfikacji przez PayU z groźbą zatrzymania możliwości wypłaty środków za sprzedaż. Jestem użytkownikiem Allegro od 12 lat, od jakichś 7 sprzedaję, obecnie tylko przez Allego Lokalnie. Nie zmieniałam kont, ani innych danych, skąd więc to wezwanie i dlaczego każe mi się udostępniać wszystkie dane wrażliwe? Jaką mam pewność, że za pomocą tego skanu, gdy wycieknie, ktoś nie zaciągnie kredytu na moje konto? Czy rzeczywiście muszę przesyłać skan dokumentu z widocznymi wszystkimi danymi? Przecież transakcje odbywają się przez mój bank, który mnie zweryfikował?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro pisze że dane są chronione i później usuwane.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

Dzień dobry, @Jowebel.

Jeszcze do niedawna pracownicy Allegro zapewniali, że usuwają skany dowodów osobistych ze swoich baz natychmiast po weryfikacji. Ostatnio zmienili zdanie i już nie ukrywają, że PayU cały czas posiada dokumenty tożsamości klientów Allegro, na bieżąco je aktualizuje oraz sporządza ich kopie: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/jakie%C5%9B-fa%C5%82szywe-maile-z-pro%C5%9... 

Czy jest zatem gwarancja, że skan Twojego dowodu osobistego nie wycieknie? Moim zdaniem nie ma żadnej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jowebel to wymaga operator płatności przciwdziałanie praniu pieniędzy itp , a przy okazji zbierają dane żeby od przyszłego roku raportować sprzedaż do Skarbówki kto za ile sprzedał i na jakie konto poszło, nowa dyrektywa DAC7 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Chcieć pieniądz, to wysyłać dokumenta.

oznacz moderatorów