anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż klocków podobnych jak lego

MAMY ROZWIĄZANIE!
MrTom10
#7 Wielbiciel#

Jezeli ktos sprzedaje zestaw klocków, dokładnie zestawu które wygląda identyczne jak zestaw lego, lecz nigdzie w tytule i opisie nie wprowadza w błąd ze jest to lego (brak nazwy firmy Lego, numeru zestawu itp), tylko pisze Klocki, a kategoria jest jako plastikowe klocki konstrukcyjne, czy jest to zabronione, czy kupujący może potem zażądać zwrotu i grozic zgoszenia czyjegos konta do allegro jesli ktos sprzedaje jako osoba prywatna?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
komis-bell
#21 Demiurg#

@MrTom10 Najlepiej pokaż link do przykładowej oferty.

oznacz moderatorów
MrTom10
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@MrTom10 W praktyce ciężko jest tu się do czegokolwiek przyczepić - sprzedający nigdzie nie napisał, że jest to zestaw marki LEGO a że wygląda identycznie... no cóż... Chińczycy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell na zdjęciach jest że to Lego 🙂 Zdjęcia pochodzą z oryginalnych zestawów a @MrTom10  dostaniesz podróbki 😞

Zrzut ekranu 2024-03-11 154837.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Faktycznie, jakoś nie zwróciłem na to uwagi.
No jest to jakiś punkt zaczepienia w kwestii ewentualnej reklamacji na podstawie niezgodności towaru z umową.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell tyle że to z góry wiadomo co przyjdzie więc po co kupować ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11  No my to wiemy ale wiemy też, że sporo osób nie czyta opisów a jedynie patrzy na obrazki - a na obrazkach LEGO jak nic 🙂 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell CCC 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MrTom10
#7 Wielbiciel#

jeszcze pytanie, a jak jest taka sama sytuacja jaką opisywałem a w tytule ogłoszenia sprzedawca poda numer zestawu który odnosi się do LEGO?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MrTom10 sam numer nie ma znaczenia, każdy może se go używać, musiał by podać Lego i numer 🙂  Mam nadzieję że nie liczysz że kupisz oryginalne zestawy za połowę ceny ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MrTom10
#7 Wielbiciel#

nie nie nie spokojnie, tak tylko pytam

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

To wszystko brzydko wygląda. Niby LEGO, ale tylko podobne do LEGO. Jedzie (domyślnie) na opinii doskonałej jakości tej firmy, ale jeszcze nikt nie podrobił jakości tworzywa. Jest ono odpowiednio odprężone, przez co klocki się nie "wypsztykują" - jak mawiają eksperci (czyli kilkuletnie dzieci). Mimo opisu, że nie są w pudełku tylko w workach, ktoś za to "zarobił" negatywa. No i prawa autorskie: LEGO® Harry Potter™ Chwile z Hogwartu™: zajęcia z zielarstwa (76384), czy też np. Star Wars. A jeszcze takie ilości jako osoba prywatna? Toż fiskus zaciera ręce, przez 5 lat pozwoli na to, pohoduje odsetki i wtedy przywali z grubej rury. Nie mówiąc, że jest to nieuczciwa konkurencja wobec handlujących oryginalnymi klockami LEGO, płacących podatki. Nieładnie to wszystko wygląda. 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@NajlepszyComPL @Ostatnimi czasy pojawiło się kilka firm które produkują klocki nie odbiegające jakością od LEGO w żadnym stopniu. Sam niedawno nabyłem zestaw marki PANTASY. Szczerze powiem, że rewelacja i do tego kosztował +- 30% tego co liczyłaby sobie marka LEGO za podobnej wielkości zestaw. 
Oczywiście mówię tu o autorskich zestawach a nie podróbkach. 
Podróbki faktycznie przeważnie są zauważalnie gorszej jakości. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie może żądać zwrotu, może złożyć reklamację ale jak wszystko zostało dobrze opisane w ofercie to taką reklamacje masz prawo odrzucić, natomiast jak coś zostało utajnione nieopisane np: jakieś uszkodzenia to reklamacja jest zasadna.

oznacz moderatorów
MrTom10
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
g_rajnert
#12 Orędownik#

Cyt. "Zestaw bez pudełka,..".

Oj, bo ja wiem - czy warto kupić i się rozczarować?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem opis jest pełny, ale czytając go ma się wrażenie że  ktoś chce coś ukryć, Ja bym dopytał przed zakupem i te woreczki itd. 😛

oznacz moderatorów