anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający chce żebym zapłacił poza Allegro, czy to podejrzane?

Pablossoo
#7 Wielbiciel#

Cześć,  mam wątpliwości co do zakupu rzeczy od sprzedającego. 

Dostałem wszystkie dane  firmy sprzedającego. Dane sprawdziłem, są takie w CEIDG.  Wątpliści się rodza bo; 

1 sprzedający nie chce wystawić przez allegro przedmiotu - jest tylko jako ogłoszenie lokalnie. Ponieważ, twierdzi, że pieniadze musi dostać na firmowe konto a zmiana trwa kilka dni.. niby się zgadza, ale .. 

2 konto które dostałem jest to oddział w mięście oddalonym o jakieś 230km od miejsca prowadzania działalności. 

Sprzedający nalega na epxress przesyłkę a cena przedmiotu jest wyjątkowo niska jak na obecne czasy. 

 

Tak widzę, sporo czerwonych lampek, ale jaki byłby sens podawania czyiś danych osobowych ? oczywiście, ze jutro sprawdzę tą firmę. Konto na allegro jest od 16 lat, ale bez opinii. Czy allegro jest w stanie mi jakoś pomóc z weryfikacją danych? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Pablossoo Twoje ryzyko i nawet nie pytaj allegro o weryfikację zakupu poza allegro, sprzedawca zapewne chce uniknąć prowizji, jak nie ufasz masz obawy poszukaj innego towaru 😞 jak dokonasz tak zakupu nie masz żadnego wsparcia allegro = zakup poza allegro brak POK 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

nawet xyz96 Ci wtedy nie pomoże 

oznacz moderatorów

Pablossoo
#7 Wielbiciel#

Tu nie chodzi o prowizję, bo napisałem, że mogłem ją pokryc. Z drugiej strony napisał, że można odebrac osobiście i nawet bardziej by to preferował.. 

Może coś źle napisałem.  Ogłoszenie jest wystawione jako ogłoszenie w allegro-lokalnie. korenspodencje z nim też mam zapisaną tam, w allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Pablossoo Jeśli to zwykłe ogłoszenie bez opcji Kup teraz i bez możliwości wpłaty przez Allegro Finanse, lepiej w to nie wchodź. Wczoraj ktoś tu pisał, że w podobny sposób został oszukany. Chyba że odbiór osobisty i zapłata gotówką przy odbiorze.

oznacz moderatorów

Pablossoo
#7 Wielbiciel#

Odbiór osobisty nie wchodzi w grę bo to 400km. 

 

możesz podlinkować ten wątek o oszustwie?

oznacz moderatorów

Pablossoo
#7 Wielbiciel#

ponadto wysłałem fakturę która mi podesłał, która zostałą wystawiona na pierwotnego kupującego, do X-com, na pierwszy rzut oka na lini pani stwierdziła, że może to być lewa faktura, ale sprawdzą ją dokładniej.

oznacz moderatorów

Pablossoo
#7 Wielbiciel#

xcom potwierdzil, że to lewa faktura. Czas przejść się na policje.

oznacz moderatorów