anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce wymienić uszkodzonego towaru

TempoBinarne
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam pewien problem. Dnia 13 grudnia zakupiłem laptopa w całkiem atrakcyjnej cenie, gdy przelałem pieniądze przestałem mieć kontakt z sprzedającym. Po 3 dniach sprzedający wysłał paczkę, również mnie nie informując.

Gdy paczka przyszła okazało się, że laptop jest uszkodzony oraz nie zgodny z opisem.

Wcześniej sprzedający podał mi numer konta oraz swoje dane na jakie mam przelać kwotę - zapewnił, że im szybciej dotrą pieniądze, tym szybciej wyśle produkt.

Sprzedający w nocy się odezwał, że to nie możliwe, że produkt jest uszkodzony, ponieważ w jego rękach był w super stanie.

Co mam zrobić w takiej sytuacji ? Chciałem, założyć dyskusję, lecz transakcja nie została wykonana poprzez Allegro Finanse i nie mogę tego dokonać. Mam potwierdzenie przelewu z tytułem aukcji oraz jego numerem.

Proszę o pomoc !

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@TempoBinarne Wszystko wina 13-go. Oczywiste że Ci nie wymieni towaru Sprzedający Lokalnie, ponieważ miał tylko jeden taki laptop.

Resztę spraw pomogą załatwić pracownicy allegro jak wrócą do pracy po weekendzie. 

oznacz moderatorów

TempoBinarne
#9 Pomysłodawca#

@__RPM_  No tak ten słynny 13.. 

Towaru nie wymieni, ale na zwrot kosztów z jego strony też się nie zapowiada. 

oznacz moderatorów

Mieszacz44
#9 Pomysłodawca#

@TempoBinarne a dlaczego nie płaciłeś przez Allegro Finanse? Sprzedający prywatny czy firma? Allegro tu Ci nie pomoże bo transakcja odbyła się poza serwisem.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@TempoBinarne  Tu rozpocznij dyskusję ze sprzedającym

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

Nieważne że płatność była poza serwisem- jest to dopuszczalne.

oznacz moderatorów

TempoBinarne
#9 Pomysłodawca#

Jak już pisałem nie mogę rozpocząć dyskusji z sprzedającym bo nie płaciłem poprzez Allegro finanse i jedynie co mi wyskakuje to "Anuluj płatność" 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@TempoBinarne  A ja też ci pisałem że to nieważne. Masz potwierdzenie przelewu i to jest dowód zapłaty.

Wejdź w link który ci podałem i wypełnij formularz.

oznacz moderatorów

TradeMotionPL
#8 Zapaleniec#

Jeżeli dokonałeś zakupu na Allegro a zapłaciłeś poza Allegro nie zamyka to Twojej drogi do roszczeń i ochrony kupującego. W takim przypadku tylko płatność odbyła poza więc wszystko zobowiązuje a przelewy są dopuszczalne. Oczywiście od razu zgłoś do pomocy Allegro sprawę i oni otworzą dyskusję, w załączniku dodaj korespondencję ze sprzedającym jeżeli była poza Centrum Wiadomości oraz potwierdzenie przelewu. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TempoBinarne W takiej sytuacji nie otworzysz Dyskusji ze sprzedawcą, ale możesz poprosić o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Odeślij sprzedawcy sprzęt w ramach reklamacji z rękojmi. Jeżeli nie otrzymasz zwrotu środków, po 14 dniach od zakupu możesz wystąpić z wnioskiem o ich zwrot z Programu Ochrony Kupujących. Nie wypełnisz jednak standardowego wniosku, dostępnego na stronie Allegro, tylko po kontakcie z serwisem otrzymasz możliwość jego wypełnienia offline. Kontaktuj się tu;  https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

Poniżej info jakie otrzymał inny kupujący od Allegro w podobnej sprawie;

 

Dzień dobry,
dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie
Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P.
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hej @TempoBinarnew tej sytuacji wypełnij proszę ten formularz. Na pewno pomocne będzie udokumentowanie uszkodzeń (zdjęcia) oraz wskazanie, co konkretnie było niezgodne z ofertą w zakupionym przez Ciebie sprzęcie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów