anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie płaci rat za telefon

szalak10
#8 Zapaleniec#

We wrześniu kupiłem telefon i do tej pory wszystko było dobrze ale wczoraj na telefon przyszła wiadomość że zostanie on zablokowany ponieważ raty za telefon nie są regulowane.Co można zrobić?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Eyq24
#8 Zapaleniec#

Jakoś rok temu przerabiałem taką historię. Kupiony nowy, zafoliowany S10+ w komisie. Z ręką na sercu sprzedawca potwierdzał wolną, nieobciążoną sprzedaż. Sprawdzony po IMEI i wszystko było ok( jak się później okazało telekomy nie wprowadzają danych IMEI urządzeń na serwery zaraz po sporządzeniu umów tylko nawet do 3 miesięcy). 

Po jakimś czasie wyszło, że telefon jest jednak z rat. Sprzedawca nie chciał słyszeć o rękojmi itp. Dopiero pismo przedsądowe skłoniło go do zmiany decyzji.

oznacz moderatorów

kubaradu
#8 Zapaleniec#

A próbowałeś wtedy coś wskórać przez Dyskusję i POK?

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

To nie było przez Allegro tylko normalne kupno w sklepie a dokładnie w komisie. Bardziej chciałem przytoczyć jak sprzedawca zataił wadę prawną i nie chciał słyszeć o zwrocie. 

Pisać przez dyskusję do skutku. Allegro w końcu zareaguje. Niemniej nie wiem jak w tym przypadku bedzie można skorzystać z POK. Gdy nie dostaniemy zamówionego towaru wówczas nie trzeba zgłaszać na policję ponieważ allegro tym się zajmuje. Tutaj jest inaczej bo towar został dostarczony tylko z wadą prawną. 

oznacz moderatorów

kubaradu
#8 Zapaleniec#

Aaa, rozumiem.

 

Zgłoszenie na policję to akurat dla mnie nie problem, jeśli tego będzie Allegro ode mnie wymagało. W przypadku otrzymania towaru niezgodnego z opisem (w tym wypadku towaru, który nie należał do sprzedającego) to kupujący musi zgłosić sprawę organom ścigania z tego co czytałem w supporcie. Zobaczymy

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

W moim przypadku na policji można powiedzieć, że mnie wyśmiali. Telefon działa, papiery się zgadzają więc czego Pan chce? Więc zrobiłem to po swojemu. Tyle, że zgłoszenie muszą przyjąć a to powinno wystarczyć do Allegro jeśli sprzedawca bedzie się uchylał od odpowiedzialności za sprzedany przedmiot.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kubaradu, od 2 godzin zastanawiałem się co znaczy kubaradu, cały czas czytałem to jakos tak z afrykańska (mwakabaka), a tu poprostu Kuba Radu 😄

oznacz moderatorów

kubaradu
#8 Zapaleniec#

@konto zamknięte do tej pory było mi obojętne jaki mam nick na Allegro, bo i tak wszędzie poza kontaktami ze sprzedającymi był ocenzurowany, a tu nagle trzeba się ujawnić 😶

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kubaradu, ja wiem, oczywiście jajcowałem 😄
<daje czekobatonika 🍫> 😊

oznacz moderatorów

jezu0
#2 Obserwator#

Możesz napisać jak sprawa się skończyła?

Allegro pomogło? 

oznacz moderatorów

kubaradu
#8 Zapaleniec#

Wybacz, że tak późno odpisuję - generalnie Allegro weszło do dyskusji, nakazało sprzedającemu odpowiedzieć i zagroziło przejęciem sprawy w przypadku ignorowania. Wtedy sprzedający się obudził, zgodził na zwrot, a po odebraniu paczki oddał pieniądze.

Nauczka na przyszłość - od tego czasu już kilkukrotnie zapobiegłem zakupowi telefonu wziętego w abonament przez inne osoby w internecie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Kupujący sprzedał ci nie swój telefon

możesz śmiało iść z nim na policję i zgłosić oszustwo

możesz złożyć reklamację sprzedawcy

możesz iść do sądu

wg polskiego prawa możesz zostać potraktowany jako paser więc radzę ci działać

 

oznacz moderatorów