anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający spóznia sie z wysyłką

zyycho
#7 Wielbiciel#

Witam

Sprzedawca jest osobą prywatną. Minął ponad tydzień od zakupu. Jako, ze nie brałem pod uwagę opóźnienia, dziś rano napisałem, że rezygnuje w takiej sytuacji z zakupu i proszę o zwrot wpłaty. Dosłownie po 10min od mojej rezygnacji sprzedający generuje list przewozowy. Paczka (paleta) jeszcze nie nadana, ale odmawia anulowania wysyłki i zwrotu pieniędzy. Płatność przez allegro. Jakie mam możliwości aby w miarę  bezkosztowo odzyskać wpłatę. Towar w tych okolicznościach jest mi zbędny.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zyycho Sprzedający powinien wysłać towar w ciągu 7 dni (chyba że w ofercie widniała inna informacja). Otwórz dyskusję i wyjaśnij ze sprzedającym tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

zyycho
#7 Wielbiciel#

Otworzyłem. Chodzi o to, ze sprzedający nie chce anulować zamówienia i tym samym zwrócić pieniędzy. Nie poczuwa się do żadnej winy w całej tej sytuacji. Zachowuje się jak gwiazdor i pisze, ze nie ma czasu na anulowanie przesyłek. Ja natomiast ze względu na nieuzasadnione spóźnienie nie chcę już jego towaru. Przesyłka nie jest jeszcze nadana i chcę wiedzieć czy w tych okolicznościach mogę odmówić jej odbioru i ewentualnie skorzystać z POK

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@zyycho Sprzedający nie ma mozliwości anulowania zakupu > to możesz zrobic tylko Ty > napisz w dyskusji, że żadasz zwrotu kasy.

A jak nie odbierzesz przesyłki > to wróci ona do sprzedawcy > chcesz jednocześnie zwrot kasy od sprzedawcy i z POK-u?

oznacz moderatorów

zyycho
#7 Wielbiciel#

Przecież ja w kontekście tego co można, nie piszę o anulowaniu zakupu tylko przesyłki. Dopóki kurier jej nie podjął, to nie ma z tym problemu. Poza tym, to nie ja sprowokowałem problem. W korespondencji mailowej i dyskusji wyraźnie napisałem, ze towaru juz nie chcę i proszę o zwrot wpłaty. Sprzedający mi tego odmawia. Stąd moje pytanie, czy mam szanse nie odbierając niechcianej przesyłki na wypłatę z POK

oznacz moderatorów