anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy chce potracic mi prowizje.

ChatStresser
#9 Pomysłodawca#

Witam, kupilem cos wczoraj od sprzedajacego i kasa wyplacil juz do swojego banku. Mowi mi, ze moze mi zwrocic pieniadze za odstapianie od umowy, ale odejmie sobie prowizje. Z tego co wiem to allegro zwraca prowizje, jezeli sprzedajacy zwraca srodki. Zaznacze, ze chodzi o Allegro Lokalnie. Wiec jak to teraz zrobic, bo nie chce placic prowizji za sprzedajacego tylko dlatego, ze odstapilem od umowy jeszcze przed wysylka.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Tak zwraca, jeżeli nie dojdzie do transakcji, sprzedajacy musi napisać o zwrot.

oznacz moderatorów

ChatStresser
#9 Pomysłodawca#

Ale do kogo ma napisac konkretnie? Bo to jest allegrolokalnie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

kupiłeś od prywatnego sprzedawcy?

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Jeśli wysłałeś mu odstąpienie od umowy pisemnie. To z tym dokumentem do Allegro niech piszę zwrócą mu prowizję wtedy. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

allegro lokalnie to sprzedawca prywatny więc na odstąpienie się może zgodzić lub nie i na swoich warunkach

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

No tak, ale czytasz ze zrozumieniem? Napisalem, ze sprzedajacy sie zgodzil.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@CypisOfficial no zgodzil sie po potraceniu prowizji uokik jest zdania ze zgadzajac sie moze dowolne warunki zwrotu podac np w kartonie o wymiaracj xyz w papierze do pakowania w teczowe jednorozce i jak nie bedzie jak chce to nie przyjmie zwrotu a ten tu chce zachowac prowizje zamiast sie uzerac z allegro o jej zwrot 10x

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Co miałeś napisane przed zakupem? Ja widzę tam komunikat, że sprzedawca prywatny i zwrot nie przysługuje. Idzie Ci na rękę‚ wcale nie musi. Jak wypłata z automatu poszła to otrzymać zwrot od allegro wcale tak łatwo nie jest. Wymaga to udowodnienia, że do transakcji nie doszło i wcale nie jest pewne, że go dostanie. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ChatStresser sprzedający nie powinien obarczać Cię kosztem prowizji. Jeśli godzi się na odstąpienie od umowy, powinien zwrócić Ci całą wpłatę. Skoro wypłacił już środki, to zwrot z Allegro Finanse nie będzie możliwy, ale jeśli napisze do nas za pomocą tego formularza i prześle potwierdzenie zwrotu wpłaty dla Ciebie, to powinien otrzymać zwrot prowizji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To, że sprzedający "nie powinien obarczać Cię kosztem prowizji" nie oznacza, że nie może tego zrobić.
To, że sprzedający "powinien otrzymać zwrot prowizji" nie oznacza, że otrzyma.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Takie zakupy to są właśnie skutki allegrowej polityki darmowych zwrotów

Sprzedający nawet nie zdążył wysłać paczki a kupujący już się rozmyślił 🙂

oznacz moderatorów