anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca napisał w opisie że nie może przetestować tego, czy zwalnia go to z przyjęcia reklamacji?

Client:105627017
#7 Wielbiciel#

obraz_2023-12-29_232544659.pngobraz_2023-12-29_232557981.png  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, otóż jestem zainteresowany kupnem pewnego towaru na allegro lokalnie, ale sprzedawca (osoba prywatna) podał w opisie że nie ma on możliwości przetestowania produktu czy działa, podczas wymiany wiadomości, zapytałem się go czy nie ma pewności że produkt działa, napisał że nie ma akumulatora i nie może sprawdzić, i moje pytanie brzmi czy jeśli kupie produkt i okaże się że nie działa czy zwalnia go z przyjęcia zwrotu/reklamacji, i czy jak zgłosiłbym to do allegro to czy bym dostał zwrot środków? wiem dużo tych "czy" ale chce być pewien, już raz przez swoją nie wiedze i głupotę dałem się oszukać.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

krejzole
#14 Krzewiciel#

Przecież sprzedawca udzielił odpowiedzi. Urządzenie może działać lub być uszkodzone. Jak nie potrafisz tego naprawić to raczej kupował bym w sklepie nowe.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A co opisał w ofercie?

oznacz moderatorów

Client:105627017
#7 Wielbiciel#

nigdzie nie wspomniał czy działa czy nie, napisał tylko że nie może przetestować

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

musisz podac linka do aukcji to moze byc w zakladkach w opisie etc 

oznacz moderatorów

Client:118216913
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

musisz dogadać ofertę jesli udzieli ci od razu ratabu na domniemaną wadę że nie działa bo nie można stwierdzić bo brak akumulatora to nie zareklamujesz tej wady chyba że zgodnie z zapisami kc najpierw zapłącisz 630 zł a potem zawnioskujesz o rabat czyli umówicie się że teraz płacisz x ale jak nie będzie działał to on zwraca ci y pln. Reklamować możesz ale to jest lokalnie i nikt go nie zmusi do pozytywnego przyjęcia reklamacji z wyj sądu a zwrotu przyjmowac nie musi wcale więc w najgorszym przypadku zostaje allegro protect

oznacz moderatorów

Client:118216913
#7 Wielbiciel#

może jestem jakiś nie taki ale nic nie rozumiem z tego co napisałeś teraz 😅

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

allegro ma wgląd w wiadomości między użytkownikami a nawet jak nie to on pewnie ma na piśmie to że zbijesz cenę bo towar może być nie do końca sprawny i na to powoła się sprzedawca. Wyjście jest jedno kodeks cywilny reguluje umowy między stronami gdzie obaj jesteście prywatną osobą fizyczną czyli zakup jest od osoby prywatnej przez osobę prywatną. Kodeks cywilny umożliwia wam zawarcie dowolnej umowy kupna sprzedaży z warunkami zgodnymi z prawem dlatego ponieważ on nie wie czy to działa a ty nie wiesz czy będzie działać powinniście się od razu umówić na warunki umowy takie by obie strony były zadowolone ty że nie przepłaciłeś za niesprawny towar on że nie sprzedał za grosze. Powinno być to zawarte w ofercie. Np umawiacie się że kupujesz np za 500zł i on wyłącza rękojmię za możliwa wadę bo nie wie czy karabinek działa więc ty masz taniej ale nie możesz złożyć reklamacji na to że nie działa. Albo że płacisz 630zł ale jeśli karabinek nie będzie działał to on ci ma zwrócić 230zł. Możecie przyjąć dowolne warunki zakupu zgodne z prawem następnie on powinien przygotować ofertę zgodną z waszymi ustaleniami a ty ją kupić. Obenie ta oferta wygląda tak z punktu widzenia prawa sprzedaż jako używane i nie wiem czy działa - regulamin allegro nie przewiduje kategorii chyba działa albo może nie działa tylko używane sprawne lub nie sprawne i kupisz kota w worku, a on powoła się na ustalenia z tobą ze ci dał rabat bo może towar jest nie sprawny więc godząc się kupić zgadzasz się że mozesz się wbić na minę bo poinformowano cię że może być nie sprawny. Jeśli natomiast określicie warunki zwrotu / reklamacji / zakupu przed zakupem i on wystawi ofertę w której te warunki będą ujęte to obaj jesteście zabezpieczeni np kupujesz karabinek a on nie działa ale wcześniej umówiliście się pisemnie że jak nie działa to on zgadza się przyjąć zwrot i masz to w wiadomościach między wami lub w treści oferty zakupu to to jest z punktu widzenia prawa wiążące. Reasumując możesz się zabezpieczyćna okoliczność kupienia niedziałającego bubla już przed zakupem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To taki przedmiot możesz reklamować.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:105627017  Odpowiedź jest taka, produkt musi być zgodny  z opisem i jeżeli dostaniesz towar niezgodny z opisem masz reklamację masz pomoc Allegro taka jak dyskusja i Allegro Protect.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jeśli w ofercie napisał że sprzedaje jako uszkodzony i nie będzie działał to jesteś w ciemnej d... nie można reklamaowac wad o któych się wiedziało w momencie zakupu, cena zresztą pewnie też jest niższa

oznacz moderatorów

Client:105627017
#7 Wielbiciel#

właśnie, nigdzie nie wspomniał czy działa czy nie, napisał tylko że nie może przetestować

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Client:105627017 Jeśli napisał, że nie może przetestować to oczywistą oczywistością jest, że sprzedaje towar, który może być uszkodzony i nie widzę tu podstaw do reklamacji. Cena towaru jest pewnie sporo niższa od ceny towaru sprawdzonego, więc takie jest ryzyko kupującego - może zyskać albo stracić. Sprzedający może ściemniać, że nie ma możliwości sprawdzenia, ale może też pisać uczciwie - różnie bywa. Ja często kupowałem niesprawdzone rzeczy, które okazywały się sprawne. Również sprzedawałem jako niesprawdzone prawdopodobnie sprawne rzeczy.

Zawsze możesz się z nim dogadać na możliwość zwrotu w ciągu jakiegoś czasu, jeśli towar okaże się niesprawny. Bez takich ustaleń nie ma wg mnie podstaw do zwrotu, jeśli nie jest to firma.

oznacz moderatorów