anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca sprzedał nie działający klucz

Rafis81
#8 Zapaleniec#

witam 

znalazłem na allegro lokalnie aukcje (Sprzedaje justyna (justiii_91))  z Vdolcami i kontaktem przez Discord (nick slasherekk)  , po skontaktowaniu się ze sprzedającym rozmowa była krótka w sumie, bo podałem mu blika Ona/ON ściągnął kase i podał kod po czy od razu mnie zablokował jak napisałem że kod nie działa, umoczyłem 100zł i raczej nie odzyskam ale chce uprzedzić resztę lub zablokować na allegro takiego sprzedającego, można tak?

link do jej aukcji

https://allegrolokalnie.pl/oferta/fortnite-13500-vbucks-vdolcow-vdolce-luh

Rafis81_0-1703760034045.jpeg

 

Rafis81_1-1703760054407.jpeg

 

Rafis81_2-1703760072352.jpeg

Rafis81_3-1703760108882.jpeg

 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Rafis81 Jakim komunikatorem kontaktowałeś się ze sprzedawcą? Transakcja miała miejsce poza Allegro, dlatego nie jesteśmy w stanie pomóc. Możesz zgłosić sprawę na policję. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Rafis81
#8 Zapaleniec#

Komunikator to Discord, a zgłaszanie sprawy na Policję to niska szkodliwość itd.

Bardziej zależało by mi na blokadzie konta na allegro tego sprzedajacego żeby nikogo więcej nie oszukał.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@w_kiwi  "Transakcja miała miejsce poza Allegro, dlatego nie jesteśmy w stanie pomóc. "

Być może ja nie potrafię czytać, ale to jest oferta Allegro gdzie sprzedająca oficjalnie  informuje że płatność tylko poza Allegro, cytat:

:biały_gruby_symbol_zaznaczenia:Zakup za pomocą [PSC] [BLIK] wysyłka do 5 minut.

W  ofercie nie ma opcji Kup teraz, nie ma możliwości wyboru legalnej drogi zakupu.

Jest to oficjalne, publiczne namawianie klientów do przestępstwa, do wpłacania pieniędzy na jakieś niezidentyfikowane konto.

Skarga na policji owszem ale na serwis Allegro.

Schowek01.jpg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@br. Zgadza się jest to darmowe ogłoszenie, ale nawet konwersacja była prowadzona poza platformą Allegro. 

@Rafis81 Zgłosiłam wskazaną ofertę oraz sprzedawcę do weryfikacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@w_kiwi , @Rafis81   To dobrze, ale  sama weryfikacja to mało, serwis Allegro powinien umożliwić kupującym dochodzenie  zwrotu wpłaconych pieniędzy, albo poprzez standartową  dyskusję,  albo od razu z All Protect.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. chyba przesadzasz kupujący są dorośli i sami odpowiadaja za swoje czyny wiec sami mogą dochodzić swoich praw w sądzie. Co najwyżej serwis powinien tak być zorganizowany by nie dało się czegokolwiek kupić poza serwisem i konwersacji na temat zakupu także prowadzić poza serwisem. To jest ogłoszenie a nie oferta więc nie ma opcji kup teraz / licytuj. Twoim tokiem rozumowania allegro z protecta powinno zwracać za zakupy z lipnych linków z nazwą allegro w nazwie?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Nie przesadzam. Oczywiście rozumiem i szanuję twoje argumenty  ale Allegro powinno również szanować  i dbać o własny wizerunek. Był błąd - trzeba błąd naprawić, nie można całej winy zrzucać na kupujących, nie można przyznawać że na Allegro trzeba zachowywać bardzo szczególną ostrożność.

Bardziej  właściwym byłoby hasło że Allegro jest wolne od oszustw.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. z tego co pamiętam raz moderatorka pisała że za treść ogłoszeń zgodnie z regulaminem allegro nie odpowiada. Natomiast powinni ruszyć zadek i np napisać i opublikować jakieś materiały pt jak nie dać się zrobić w wała przez oszustów, uruchomić jakiś dział pomocy prawnej gdzie możnaby skonsultować co zrobić w takim przypadku etc. a oni nawet nie potrafią zablokować od 2021r jakiegoś użytkownika llyl cośtam z tym samym nr telefonu co niby kupuje i prosi o wysyłkę za granicę bo non stop forumowicze zgłaszają konta na takie dane i non stop doraźny ban leci... więc z tej strony to jest niestety ale szajs a nie dbanie o wizerunek firmy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz rację, do niedawna Allegro pomagało w takich przypadkach, oferta jest na Allegro!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 to jest ogłoszenie nie oferta. W ofercie masz np kup teraz i płatnością przez allegro. Protect jest do 20tys zł a w ogłoszeniach masz np sprzedam działkę za 200tys zł czy samochód za 150 tys zł czyli według ciebie allegro powinno ładować się w odszkodowania za to że ktoś kogoś na grubą kasę pojechał? Zbankrutowaliby na odszkodowaniach... Ja dawno postulowałem że zamiast protectów to by się prędzej opłaciło jakiś zespół prawników nająć by udzielał darmowej pomocy prawnej do rozwiązywania problemów zakupowych np napisania kupującemu pozwu do sądu / pisma reklmacyjnego etc

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wypowiadaj się jak nie znasz historii o Allegro, twoje wywody wszechwiedzy mnie nie interesują, szukasz jakieś posady a tam już cię także wywalili? 😋

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 może się zwolnij z posady na allegro mistrzu kopiuj / wklej klawiatury i poszukaj jakiejś kreatywnej roboty? Bo twoje wywody pt wklej linka wklej z gotowca, gdzie nijak się toto ma do opisu sytuacji w większości przypadków jakoś mało interesują użytkowników. Masz regularnie wytykane na forum, że nie czytasz postów i potem wklejasz odpowiedzi z zadu lwa wzięte może najwyższy czas udać się do okulisty albo zmienić ilość na jakość?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  A czy ja napisałem że musi od razu wypłacić i bankrutować?  Napisałem że Allegro powinno "umożliwić dochodzenie"

Pewnie że kwotę kilkaset tysięcy powinno wyjaśniać się w sądzie ale zapłacenie  100 zł odszkodowania  dla kilkorgu młodych graczy nie spowoduje bankructwa a byłoby skuteczniejszą reklamą niż  tysiące wydawane na reklamy TV

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. ale jak ty chcesz umożliwiać dochodzenie? zakup poza platformą a nie na platformie allegro. Chyba że zrezygnowaliby z ogłoszeń w całości. To tak jakby fb miał mediować za ogłoszenie na fb market gdzie nawet zgłosić się do nich nic nie da ani napisać allegro przynajmniej ma jakiś support.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Ja nie umożliwiam dochodzenia, to nie moja rola.

Ja chciałbym żeby Allegro się zdecydowało:  czy oferty na Allegro są bezpieczne bo są zawierane na bezpiecznej platformie czy też dla niby zysku można zamieszczać każde ogłoszenie, nawet oszustwo.

Nawet jeśli  to jest nie zobowiązująca oferta to powinny być zastosowane takie rozwiązania które uniemożliwiaja przekręty.  A w jaki sposób to realizowac to nie do mnie postulat, bo są do tego odpowiednie działy, odpowiedni ludzie na  Allegro.

oznacz moderatorów

Rafis81
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, jak @br.  Napisał,  powinno sie czuć bezpiecznie przeglądając czy aukcje czy ogłoszenia, a każda informacja o takiej sytuacji jak moja powinna mieć odpowiednie skutki dla sprzedajacego,  w screenach widać że sprzedajacy to ewidentnie oszust.

Ja chciałbym aby zablokować możliwość wystawiania ogłoszeń przez tego sprzedajacego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Rafis81 allegro umożliwia założenie nowego konta w 5 minut, chińczyk odtworzy sklep z kilkunastoma tysiącami aukcji marki podróbka w 1-2 dni, nawet jak zablokują to konto to jak zechce jutro będzie leciał w wała z nowego... w tym cały problem że taka weryfikacja danych na allegro że każdy może sobie nowe konto szczelić instant przypomina to walkę z wiatrakami

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. oj panie to możnaby sitkom nakręcić z tego jak te odpowiednie działy pracują i jacy tu są odpowiedni ludzie np jako konsultanci w dyskusjach... w ilości odcinków pobiliby modę na sukces 😄 to powinni sobie hasło zmienić na płacisz przez allegro chroni cię allegro protect. Ale fakt albo poprawią od dołu kompetencje pracowników wszystkich działów albo to nigdy nie będzie działać tak jak powinno bo zawsze się trafi jakiś kwiatek... skoro ich dział it nie potrafi ogarnąć algorytmów odsiewających takie syfy i wałki ogłoszeniowo ofertowe to z czym do ludzi 

oznacz moderatorów

sbk179
#4 Eksplorator#

Witam. Chciałbym się dołączyć i ponowić prośbę o zbanowanie użytkownika Justiii_91 .
Nadal handluje kluczami do gier na platformie Allegro Lokalnie i zaprasza do kontaktu przez Discord. 

oznacz moderatorów