anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wątpliwości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Nissan_180SX
#9 Pomysłodawca#

Witam to tak sprawa jest ciut skomplikowana ale wyjasnie najlepiej jak umiem, pierwszy raz coś z niepokojem zgłaszam i dużą wąptlowością co do uczciwości sprzedającego, to tak: ogólnie jestem na zwykłym allegro i kupuje cały czas za pobraniem gdyż nie operuje pieniedzmi w internecie, boje sie jakiś kradzieży haseł złodziei, i od niedawna zrobiłem sobie również allegro lokalne, zauważyłem tam że osoby sprzedające mają super produkty używane monitory, głośniki, które są tanie i fajnych cenach, i postanowiłem taki monitor kupić, a z racji że na allegro lokalne nie ma opcji za pobraniem tylko paczkomaty in post głownie z tego co zaobserwowałem lub kurierem, musi sie wpłacić na konto sprzedawcy pieniądze, gdyż sprzedawcy też sie boją ze np ktoś nie odbiera powiedzmy za pobraniem, ok, i prosze znajomego, znaczy osobe z rodziny lecz mówie na niego że znajomy by mi kupił przez internet ze swojego konta na allegro lokalne ten produkt, gdyż bardziej sie ode mnie zna. zamówił mi monitor asusa gdyż chciałem zmienić swój stary monitor na inną marke, zamówił do paczkomatów in postu, monitor odebrałem, w domu podłączam pod wejście dvi, i osobno zasilające, wszystko ok ucieszony zadowolony myśle super, po 1-3 minut monitor sie samoczynnie wyłącza że musze wyjąc kabel od zasilania i spowrotem wsadzić i spowrotem monitor działa ale na 1-3 minut i znowu sie wyłącza, pomyślałem nawet może coś z moim wejściem od karty graficznej jest coś nie tak, i postanowiłem kupić nowy kabel VGA d-dub, monitor ma wejście dvi, vga, przyszedł podłączyłem i okazało sie to samo, monitor sie wyłącza, oczywiście prowadziłem rozmowe ze sprzedającym który usilnie twierdził że monitor u niego działał cały czas na chodzie, ok już odpuściłem i myśle to wina mojej karty graficznej ok luz, potem zobaczyłem że przy moim laptopie jest wejście vga, i sprawdziłem monitor podłączając pod vga, i zasilający kabel, monitor podziałał dokładnie jak podłączony wcześniej do komputera stacjonarnego 1-3 minunty potem zgasł, moje podejrzenia są już w 95% co do sprzedającego, zastanawia mnie z jego rozmowy jedno dlaczego chciał mi zwrócić pieniądze? ale oczywiście kurier na mój koszt ze zwrotem, zwracać nie umiem, zawsze czytam dokładnie ogłoszenie, że osoba która sprzedaję napisała by o tym że monitor sie wyłacza i ma taką wade a tu nic i o to mam największą pretensje i kłamstwo w rozmowie ze sprzedającym że u niego monitor działa u mnie na 2 komputerach sprawdziłem i sie wyłącza, już pisze że nie chodzi mi o zwrot tylko zrobienie coś by do takich sytuacji nigdy z tym sprzedającym nikt nigdy nie miał, i chciał bym prosić o rade jak sie z takimi "sprzedawcami" postępuje według prawa allegro, tylko zwrot już jak sprzedawca napisał z rozmowy idzie na mój koszt "no jasne" tutaj widze nie moge dodać chyba rozmowy, ale mam ją zapisaną z allegro lokalne w formacie PDF, ale sie rozpisałem, mam nadziej że wszystko dobrze wyjaśniłem i ma to jakiś ład, sumując o co mi chodzi o to by tacy sprzedawcy nie mieli bytu na allegro, w ogłoszeniu mam zrzut ekranu że jest napisane ze monitor sprawny, Oferta: ,Monitor ASUS VE228T, ale nie wspomniane jest że wyłącza sie po 1-3 minutach jak bym to przeczytał oczywiście bym nie kupił bo uznaje że ten monitor nadaje sie do serwisu lub na czesci, a jest napisane że jest sprawny, fakt, lecz nie ma że wie wyłącza co jest moim zdaniem nie do przyjęcia taki ukryty kruczek niewspomniany, dla 100% pewności jeszcze poprosze o sprawdzenie tego monitora u rodziny bo jestem pewny na 95% jak narazie, moje obawy już są daleko, sprawdzenie finalnie u innej osoby monitora dopełni pewność na 100%, i sprzeczność z rozmową ze sprzedawcą że u niego monitor działał i wszystko fajnie, gdyż też nie chce oskarżać osoby bezpodstawnie, za 1x sobie odpuściłem i przyjąłem faktycznie że to wina mojej grafiki, lecz wyszło mi na 2 komputerach że monitor sie wyłącza, i nie jestem pewny sprzedawcy, a i monitor bez okablowania był sprzedany co było napisane w ogłoszeniu, moje kable są ok, gdyż mam 2 zasilające, dvi, i dokupiłem vga dla pewności i wyłączał sie nadal, przepraszam za powtórki jak sie powtarzam, pierwszy raz pisze takie zgłoszenie, w razi czego, dam rozmowe ze sprzedającym dla potwierdzenia i zrzut oferty?, aha ok czyli dodam załączniki widze ze moge. Dziękuje bardzo za pomoc jaka kolwiek będzie co allegro może zrobić? nie chodzi tu o zwrot pieniędzy,  jak to udowodnić? mam jakiekolwiek prawa? na allegro lokalne?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Nissan_180SX
#9 Pomysłodawca#

allegro jest obusieczne z jednej strony sprzedajacy też moga być nie fer, a i kupujący za pobraniem też moga nie być fer i nie odbierać

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Widze że nie jest to pierwszy twój wpis, zakup od prywatnego sprzedającego nie podlega zwrotowi bez podania przyczyny-chyba że sprzedajacy się na to zgodzi, Chcesz coś uzyskać i w jakimś stopniu ostrzec innych przed takim sprzedającym to należy założyć dyskusję, tam masz pomoc Allegro i tam sprzedajacy musi się merytorycznie odnieść do twoich wątpliwości: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
Nissan_180SX
#9 Pomysłodawca#

wiem że nie podlega zwrotowi o ile sie sprzedający nie zgodzi, czyli tak może ktoś nie napisać w ogłoszeniu że monitor sie wyłącza po 1-3 minutach, ukrytych wadach, i nie zgodze sie na zwrot i już? płazem uchodzi? jest spoko

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie może i dlatego należy założyć mu dyskusję, jest to niezgodność oferty z opisem, składasz tu reklamację.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Nissan_180SX opisz całą sytuację bliskiemu/znajomemu i nich złoży reklamacje sprzedawcy.

oznacz moderatorów
Nissan_180SX
#9 Pomysłodawca#

też chciał bym przestrzec i nie za bardzo wiem czy ogólnie sie wygrywa takie spory, czy warto i ma sens, nie chodzi mi o pieniadze tylko by nie było tak że ktoś sobie nie napisze o wadach a okazuje sie że monitor jest do serwisu i na części i tylko moje wkurzenie i odsyłanie za własne pieniądze jak bym chciał odzyskać pieniądze, a sprzedający napisze mi działał jak mi w wiadomości i super,plusem jest to że napisał że chce oddać mi pieniadze, ale na mój koszt bo nie napisał w ogłoszeniu stanu faktycznego że sie wyłącza, a ja wiem że sie wyłącza, daremne chyba, to może inaczej, jak sie zabezpieczać przed takimi akcjami? ja np pytam w wiadomości teraz z przezorności czy monitor DZIAŁA, czy sa wypalone pixele?, czy sie wyłacza? coś jeszcze można? bo w ogłoszeniu nie łaska było napisać

oznacz moderatorów
Nissan_180SX
#9 Pomysłodawca#

Jak bym wziął za pobraniem z allegro lokalne, sprawdzam w domu czy działa nawet jeśli to ma trwać 6 minut, zwrocik z automatu w razie czego, ale tez kurier nie ma tyle czasu czekać może? czy można otworzyć paczeke przy nim i sprawdzić?, czy działa, nigdy tego nie robiłem Bo UFAM sprzedającemu, widocznie błędnie

oznacz moderatorów
Nissan_180SX
#9 Pomysłodawca#

żal

oznacz moderatorów