anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WŁAMANIA NA STARE KONTA ALLEGRO?

pakerek123
#8 Zapaleniec#

Witam, mam podejrzenia, żeby sądzić, że jakaś grupa obcokrajowców włamała się na konta starych allegrowiczów aby probować oscamować ludzi, przykładowo: https://allegrolokalnie.pl/oferta/sony-ps5-ygd i https://allegrolokalnie.pl/oferta/sony-ps5-osn

Identyczne opisy i jeśli z nimi popiszemy, okaże się, że można zakupić tylko i wyłącznie poprzez kup teraz, ale żeby ją, aktywować potrzebują naszego nr telefonu(?), po czym wysyłają dziwnie wyglądający link na WhatsApp. 

Kolejny przykład: https://allegrolokalnie.pl/oferta/sony-playstation-5-z-napedem-bluray-2-pady-vq2

Ta sama aukcja pojawiła się jakieś 3 razy na różnych kontach (mam screenshoty, aby to udowodnić). Identyczna sytuacja jak wyżej. I teraz moje pytanie, czy allegro wie, że cos takiego ma miejsce na ich stronie?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pakerek123
#8 Zapaleniec#

Przykładów mam więcej, ale mam nadzieję, że dobrze opisałem problem. Zawsze uważałem, allegro za stronę godną zaufania, i że coś takiego ma miejsce jest dla mnie bardzo zaskakujące. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pakerek123 Dziękujemy za zgłoszenie. Zajęliśmy się tą sprawą. Otrzymane linki najlepiej wysyłać na adres: phishing@allegro.pl.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pakerek123 Zapewnię nie wie, możesz zgłaszać albo wezwijmy @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

pakerek123
#8 Zapaleniec#

Polecam Allegro prześledzić sobie aukcje sprzedające Playstation 5, bo co tam się dzieje to jakiś żart. Pisałem do chyba około 12 osób, to z każdym była,  ta sama sytuacja tj. podaj nr telefonu, abym mógł aktywować kup teraz, po czym wysyłają link na WhatsAppie, jak zapytasz, czy jest możliwość, wysłania za pobraniem to odpiszą w stylu "pełna kwota tylko kup teraz". 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pakerek123 To jest oszustwo, nie trzeba wysyłać nr telefonu.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@pakerek123  Niestety allegro nic (niewiele) robi w tym temacie, bo tego typu lewe oferty na przejętych kontach są wystawiane od dawna. Pracownik, który by śledził tę kategorię to dla allegro koszt, a strat z powodu tych oszustw w sumie nie mają.

oznacz moderatorów