anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrana licytacja laptopa, wady ukryte

Alexio1993
#7 Wielbiciel#

Witam Wszystkich. 

W zeszłym tygodniu wygrałem licytację laptopa Asus Rog za kwotę 2620zl. W opisie była podana wada, że brzęczy wentylator. Zaakceptowałem to, opłaciłem, dotarł, pierwsze testy. Bateria początkowo nie reagowała, nie chciała się ładować pod zasilaczem, po jakichś 2h ruszyło ładowanie, naładowałem do 100%, odłączyłem w celu weryfikacji czasu pracy na baterii, chodził ok 30min, spadło do ok 55-60% I nagle laptop się wyłączył,  padła bateria. Później analogiczna sytuacja, powtórzyło się to. 

Druga sprawa to temperatury procesora oraz grafiki. Odpaliłem program furmark (obciążeniowy na grafice), po niespełna 2 minutach grafika miała ok 73°C - myślę jest ok. Temp procesora oscylowala w okolicach 97°C.

Sprzedający uznał, że nie są to wady ukryte a zużycie eksploatacyjne. 

Laptopa zwróciłem na reklamację , założyłem spór i póki co bez efektu.

Co Państwo o tym myślą? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

Marc_Oz
#11 Animator#

@Alexio1993  napisał(a):

... W zeszłym tygodniu wygrałem licytację laptopa Asus Rog za kwotę 2620zl. W opisie była podana wada, że brzęczy wentylator. Zaakceptowałem to ...


IMO sprzedający ma rację. Kiedy ja czytam, że brzęczy wentylator to zapala mi się czerwona kontrolka na widok wyeksploatowanego sprzętu. Potrzebny jest gruntowny przegląd, połączony z remontem, czyli - kolejna inwestycja. W pytaniach do sprzedającego warto pytać o tak błahe sprawy jak rok produkcji. Jeśli dalej niż 2-3 lata temu to akumulator może już mieć wartość złomową, zwłaszcza w sprzęcie gamingowym. Na to też często wypada kilka dodatkowych setek z portfela.

Amatorska wymiana czegokolwiek w mocno upakowanym laptopie może okazać się katastrofą. Czasem, aby dostać się do konkretnego elementu należy rozebrać cały komputer. To akurat nie problem, ten najpewniej wystąpi kiedy trzeba go potem złożyć do kupy 😉

Jeśli o mnie chodzi to nigdy nie szukam licytacji amatorów, a raczej firm regenerujących zwroty z leasingu, przy tego typu sprzęcie. Koszty są porównywalne, ale poziom wiedzy i uczciwości znacząco różny. No i można pytać wcześniej o każdy szczegół. Podkreślam - firmy, a nie amatorów modernizujących we własnym zakresie.

oznacz moderatorów

Daras_01
#7 Wielbiciel#

Witam no u mnie wygrałeś licytację laptopa ale nie raczysz odpowiedzieć na moje pytania już nie wspomnę o wpłacie za wygraną licytację …

oznacz moderatorów