anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrana licytacja laptopa, wady ukryte

Alexio1993
#7 Wielbiciel#

Witam Wszystkich. 

W zeszłym tygodniu wygrałem licytację laptopa Asus Rog za kwotę 2620zl. W opisie była podana wada, że brzęczy wentylator. Zaakceptowałem to, opłaciłem, dotarł, pierwsze testy. Bateria początkowo nie reagowała, nie chciała się ładować pod zasilaczem, po jakichś 2h ruszyło ładowanie, naładowałem do 100%, odłączyłem w celu weryfikacji czasu pracy na baterii, chodził ok 30min, spadło do ok 55-60% I nagle laptop się wyłączył,  padła bateria. Później analogiczna sytuacja, powtórzyło się to. 

Druga sprawa to temperatury procesora oraz grafiki. Odpaliłem program furmark (obciążeniowy na grafice), po niespełna 2 minutach grafika miała ok 73°C - myślę jest ok. Temp procesora oscylowala w okolicach 97°C.

Sprzedający uznał, że nie są to wady ukryte a zużycie eksploatacyjne. 

Laptopa zwróciłem na reklamację , założyłem spór i póki co bez efektu.

Co Państwo o tym myślą? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Alexio1993 Widzę, że dzisiaj poprosiłeś w dyskusji o pomoc pracownika Allegro. Proszę Cię o cierpliwość. Wkrótce odpowiednia osoba zapozna się z przebiegiem sporu i włączy się do rozmowy. Mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać pomyślnie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Alexio1993
#7 Wielbiciel#

Mogła by Pani swoim okiem ocenić sytuację? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Alexio1993 Musi Pan poczekać na odpowiedź pracownika Allegro, który zajmuje się pomocą w dyskusjach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

entus88
#9 Pomysłodawca#

@Alexio1993 
"Druga sprawa to temperatury procesora oraz grafiki. Odpaliłem program furmark (obciążeniowy na grafice), po niespełna 2 minutach grafika miała ok 73°C - myślę jest ok. Temp procesora oscylowala w okolicach 97°C."

To akurat może wynikać z prostej niewiedzy byłego właściciela laptopa, dopóki procesor nie odetnie zasilania z powodu przegrzania to najczęściej po prostu spada jego wydajność czego ktoś nie wyczulony na takie objawy mógł nie zauważyć. Do diagnozy tak jak napisałeś - potrzebny jest specjalistyczny program i nie traktowałbym tego jako zatajenie wady. Zapewne z tego powodu wiatrak szedł na pełnych obrotach i "brzęczał"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moderator nie oceni tego tu publicznie, wyjaśniaj wszystko w dyskusji, jak się nie uda to po 14dniach zamykasz jako nierozwiązaną i składasz wniosek do POK.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Wiesz, w zeszłym miesiącu kupiłem 12 letniego busa za 13tyś., oglądałem, jeździłem, niby było wszystko ok. oddałem do mechanika powymieniał co trzeba - zapłaciłem za przegląd i naprawy 7 tyś zł. 

Teraz pytanie czy sprzedawca samochodu coś zataił lub mnie oszukał?

Myślę że nie, wszystko to były bieżące naprawy których spodziewałem się takim starym samochodzie. Teraz wsiadam i mogę jechać nawet do ameryki.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ameryki Południowej z pewnością.😁 Opis oferty musi być zgodny z prawdą.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#


@majster_man jesteś normalny, jest dużo przypadków osób, które walczą procesowo o zwrot kwot napraw

@Alexio1993 czego oczekujesz od takiego zakupu? by sprzęt działał jak nowy?

oczywiście sprawdziłeś przed złożeniem reklamacji jakie temperatury osiąga nowy sprzęt?

+

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Alexio1993 co do baterii laptopa to czy sprzedający w opisie laptopa na aukcji wyszczególnił ile bateria trzyma? Jeżeli nie to ciężko tutaj mieć pretensję. Sprzęt jest używany a jeżeli chodzi o baterie laptopowe to w takim przypadku bardzo często są i potrafią być już w jakimś stopniu zużyte.

Jeżeli  znasz się i korzystasz (o czym też później) z profesjonalnych programów diagnostycznych to trzeba było poprosić w trakcie trwania licytacji sprzedającego o zrzut z programu HWMonitor, w przypadku laptopów jest tam informacja o baterii - pełna pojemność gdy była nowa i aktualna. Być może to pomogło by ocenić stan przed zakupem.

 

Co to temperatury procesora to sprzedający po części ma rację, że takie temperatury wynikają  z eksploatacji sprzętu. Nie powinno dojść do uszkodzenia sprzętu ponieważ odpowiednie zabezpieczenia zadziałają i procesor będzie miał obniżone napięcie zasilania i zbite taktowania ale całość dalej powinna działać z tym ,że wentylator odpowiedzialny za chłodzenie będzie bardzo głośno pracował i cały czas. Być może sprzedający o tym nie wiedział gdyż nie uruchamiał programów testujących.

Jeżeli się znasz to następnym razem bierz udział w licytacji gdzie sprzedający przedstawia na screenach testy poszczególnych podzespołów - właśnie furmark i occt+ w innych programach lub jeżeli takich interesujących dla ciebie informacji nie ma w treści aukcji to po prostu zadaj pytanie sprzedajacemu poprzez centrum wiadomości allegro lub innym kanałem.

 

@LEW433 jak to LEW 😂 każe ci zamknąć dyskusję i złożyć wniosek POK 😂

Pytanie jest takie - czy jesteś ogólnie zadowolony z wylicytowanej kwoty? Ile kosztują inne laptopy tego typu w aukcjach "kup teraz"?

Jeżeli kupiłeś laptopa poniżej jego wartości z większości innych aukcji to nie powinieneś narzekać. Bateria działająca w uzywanym (zapewne gejmingowym laptopie) 30min to i tak dość dobry wynik. A pastę na procesorze to można sobie w większości przypadków wymienić nawet samemu (no powinna być zmieniona, wtedy niższe temperatury pracy gwarantowane jak i uciszenie tego wentylatorka 🙂 ).

Jeżeli złożysz wniosek POK i go ci przyznają oraz obciążą nim sprzedającego to będziesz musiał oddać laptopa sprzedającemu a zważywszy na wylicytowaną kwotę + biorąc nawet te nieduże problemy ze sprzętem może to być nieopłacalne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jakie znaczenie że było taniej! ma być to opisane a teraz może ma sam naprawiać a za chwilę wy sprzedajacy napiszecie tu po co grzebał, solidarność sprzedających a może wszyscy macie coś na sumieniu @Alexio1993 niczego nie naprawiaj.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@LEW433  sprzęt jest używany, zapewne sprzedawała też osoba prywatna.

1.Nawet producenci w przypadku nowych wyrobów jeżeli chodzi o baterię laptopowe dają małe gwarancje - krótki czas.

2. Sprzedający prywatny nie musi się znać na technicznych zagadnieniach działania komputera, sprzęt działał przed sprzedażą i to jest najważniejsza kwestia tutaj!

Kupujący użył specjalistycznych programów więc jeżeli się dobrze zna a chyba się zna niech sobie wymieni tą pastę pod chłodzeniem i wyczyści też wentylator oraz układ chłodzenia z zebranego kurzu w kratkach sprężonym powietrzem.

 

Ja generalnie przy sprzedaży takiego laptopa ( a sprzedawałem dwa w tamtym roku,  jeden poprzez allegro po 2,5k) sprawdzam te kwestie co do temperatur podzespołów. W tym sprzedanym poprzez allegro wymieniłem pastę pod CPU bo temperatury pracy były tak samo wysokie, pod kartą nie ruszałem bo były dobre i pasta mi się juz skończyła, pamiętam ^^.

Ale ja się jednak trochę znam na sprzęcie i podchodzę do sprzedaży tego co mam powiedzmy profesjonalnie. Nie wszyscy natomiast muszą się znać, laptop działa i wg. mnie jeżeli cena była poniżej rynkowej niech sobie kupujący wymieni, to tak jakby odkurzyć i umyć nieogarnięty w ten sposób samochód który dopiero co się kupiło 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie neguje zużycia baterii, napisałem że powinno to znaleźć się w opisie oferty. Nie musi się znać a jakiego to specjalistycznego narzędzia potrzeba żeby wiedzieć że bateria nie trzyma? 🤔 Poczekajmy na rozwiązanie i wszystko samo się wyjaśni, albo nie.😞

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

A co gdy sprzedający trzymał tego laptopa zawsze pod zasilaczem (no jeżeli pod zasilaczem sie trzyma to generalnie baterię należało by wgl. odłączyć aby zachować jej sprawność w doskonałym stanie) i nie sprawdzał, nie wiedział ile trzyma?

Jeżeli nie było w opisie aukcji, że bateria trzyma tyle i tyle to nie ma tutaj wg. mnie pola do jakiejś reklamacji. Sprzęt jest używany! Poza tym to jest rzecz eksploatacyjna tak jak klocki w samochodzie tym bardziej używanym.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Za dużo tu jeżeli, opis musi być jasny, doskonale o tym wiesz.😁

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

To niech idzie sobie klient do Media Marktu (podobno nie dla... 😉 🤣 ) i kupi nowy sprzęt . Nie będzie miał żadnego "jeżeli" a cena będzie odpowiednia do stanu i do sklepu 😂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433   "...  @Alexio 1993  niczego nie naprawiaj."

Ależ absolutna racja,  święte słowa, niczego nie naprawiaj!!  Zapomniałeś napisać że konsekwencją reklamacji jest odesłanie laptopa do sprzedającego.  Co będzie potem to już ciebie nie interesuje. Prawdopodobnie sprzedający rozpatrzy reklamację i po jakimś czasie zwróci pieniądze.

Za zwróconą kasę @Alexio1993  kupi sobie antycznego lapka z WindowsemXP na pokładzie bo takie będą ceny po jakimś czasie.

ps.  czy ty to jesteś ten autentyczny Lew433  czy  podróba,  klon dawnego  tutejszego guru, nicku nie pamietam...???   Bo twoje wypowiedzi jakoś dziwnie mi się kojarzą.

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@br. to ta sama baba / określenie ze słowackiego .... /

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

😂 /- aha 😂 /

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Alexio1993  Myślę że oczyszczenie ze  śmieci kratek chłodzenia w zupełności by wystarczyło i by pomogło, a powinno to być  co jakiś czas wykonane.

Musisz przyjąć poprawkę że kupujesz sprzęt używany na pewno w niższej cenie, więc nie wymagaj żeby śmigał jak nowy. Jakieś czynności serwisowe powinieneś wykonać we własnym zakresie.

oznacz moderatorów