anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wylicytowałem przedmiot na allegrolokalnie nie zapłaciłem. Groźby sądem

mati2378
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Brałem udział w licytacji na allegrolokalnie  i wygrałem licytacje ale dlatego że sprzedający zakończył aukcję przed czasem 5 dni. 

A sprzedający pisał do mnie aby szybko opłacić. 

Nie zapłaciłem za przedmiot bo wydawał się nie wiarygodny.

Nie zapłaciłem a zamówienie zostało anulowanie po 5 dniach

A teraz chcę mnie podać do sądu.

Obserwując jego aukcje to już sprzedał ten przedmiot i również kilka dni przed czasem zakończył aukcję.

Chyba że ma kilka przedmiotów używanych i je wystawia

 

Czy allegro może sprawdzić tego sprzedającego czy jest wiarygodny lub nie było na niego już skarg?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mati2378 Jeśli otrzymujesz od tego sprzedającego niechciane lub obraźliwe wiadomości, zgłoś nam ten przypadek przez formularz. Zajmiemy się nim.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mati2378 Nie zapłaciłeś za wygraną licytację > to co teraz chcesz? > Allegro nie powinno Ci udzielać żadnych informacji o sprzedawcy > to Ty tutaj zawiniłeś, nie płacąc za licytację

A skoro mu nie zablokowali do tej pory konta tzn, że wszystko jest ok.

A do sądu może Cię podać jak będzie chciał.

oznacz moderatorów

mati2378
#8 Zapaleniec#

Nie zapłaciłem bo podejrzewałem że to może być oszustwo. Zbyt atrakcyjna cena, zakończenie przed licytacji przed czasem. Co jeśli nawet bym otrzymał przedmiot ale uszkodzony nie kompletny? To licząc na zwrot czy policje i sąd to strata czasu. Zwłaszcza aby zwrócić przedmiot to sprzedający musi się zgodzić wg allegrolokalnie.

Dziwi mnie to że nie ma na allegrolokalnie oraz **piiip** dodawania opinii dla sprzedającego po kupionym przedmiocie 

Zwroty

Sprzedający nie jest przedsiębiorcą, więc nie chroni Cię prawo konsumenckie, np. nie zwrócisz zakupu bez zgody sprzedającego.

 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mati2378 Ale chroni Cię AP > na AL też

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale chroni cię reklamacja i Allegro, jak uważasz że podejrzane >nie bierz udziału w licytacji.

oznacz moderatorów

mati2378
#8 Zapaleniec#

Allegro protect tez działa na allegrolokalnie? To dlaczego jest napisane pod aukcją że zwrot za zgodą sprzedającego? Licytowałem i byłem pewny że na pewno ktoś przelicytuje zwłaszcza że było do końca kilka dni a cena sporo tańsza od rynkowej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mati2378 nie myl zwrotu z reklamacją jak przyjdzie uszkodzone czy niekompletne, tu Ci przysługuje reklamacja !!!

Zwrot za zgodą sprzedawcy bo osoba prywatna nie ma obowiązku godzić się na zwrot ale to co innego od reklamacji z tytułu niezgodności z ofertą !!!

To co licytujesz z myślą że Cię ktoś przelicytuje ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Jeśli wygrywa się licytacje to wypada ją opłacić. Sprzedawca nic Ci jednak nie zrobi, jeśli nie zapłacisz. Nawet nie ma Twoich danych, więc nie ma kogo podać do sądu.

oznacz moderatorów

mati2378
#8 Zapaleniec#

Tyle że licytacja zakończona 4-5 dni przed czasem. Dzisiaj pieniądze są a jutro rachunki i brak.

oznacz moderatorów

czeczen-00
#10 Popularyzator#

Pytanie tylko po co licytowałeś skoro produkt nie wyglądał wiarygodnie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay allegro mu poda dane na wniosek jak będzie chciał złożyć sprawę w sądzie lub na policji

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mati2378 niestety zakup konsument konsument obowiązuje kodeks postępowania cywilnego umowa jest ważna po kliknięciu kup teraz lub przybiciu licytacji tj wraz z jej zakończeniem wygrywa ten co dał najwięcej nie ważne czy przed czasem czy nie sprzedawca może zakończyć licytację jeśli cena minimalna została osiągnięta chyba że nie ustawił w domyśle 1zł wtedy kc stanowi że wygrała osoba licytująca najwyżej. Można sobie wygooglać wyrok sądu w sprawie jachtu sprzedanego w pl za 1zł gdzie po zakończeniu przed czasem licytacji sprzedawca został przez sąd zobowiązany do wydania zakupu za 1 zł. KC umowa zawarta między stronami zostaje uznana za nieważną jeśli obie strony odstąpią od oświadczenia woli zakupu sprzedaży - obie naraz inaczej jest ważna i regulamin allegro nic tu nie pomoże a czy kupujący będzie cię o mała kwotę ścigał to już sprawa kupującego jak wygra a pewnie wygra to zapłacisz koszty sądowe to już lepiej opłacić i iść na udry z reklamacją i ap z sprzedawcą jak masz wątpliwości i towar będzie rzeczywiście trefny

oznacz moderatorów

mati2378
#8 Zapaleniec#

Nie raz zamawiałem ze sklepu który popełnił błąd cenowy i anulowali zamówienie. I co jak podam sklep do sądu to wygram sprawę i dostanę towar z obniżony o 2000 tys.? Czy taki sklep ma inne prawo i swój regulamin?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Pomylić to się można o kilka czy nawet kilkaset złotych, a nie o 2 miliony. 

Poza tym tu nie ma błędu w cenie (aukcje rządzą się swoimi prawami), tak więc w momencie zakończenia zawarłeś ze sprzedawcą prawnie wiążącą umowę sprzedaży (wyjątkiem byłoby zastrzeżenie ceny minimalnej przez sprzedawcę).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widzę że dałeś się wciągnąć w narrację sprzedających, przecież ci tylko szkalują tu kupujących. nie zapłaciłeś i sprzedający nic Ci nie zrobi, zgodnie z regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mati2378 zamawiałem ze sklepu ustawa konsumencka tutaj masz zakup konsument konsument nie sprzedawca konsument nie chroni cię ustawa konsumencka działa kodeks cywilny to są dwa różne akty prawne

oznacz moderatorów