anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wypełniam wniosek o o zwrot pieniedzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Na wniosku mam zrobic skan dowodu osobistego nr rachunku nie starcza. Jak kupowałem nikt nie chciał skanu dowodu osobistego

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

a jaką człowiek ma pewność, że skany zostały usunięte ? 

To, że ktoś tak mówi nie znaczy, że tak jest

Oczywiscie nie wykluczam, że tak może być, jednak 100% pewności nie ma 

 

link do tematu gdzie autor wysłał nawet selfie z dowodem  🙂

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/dzia%C5%82-bezpiecze%C5%84stwa-t...

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Allegro swego czasu informowało na Cafe, że w zasadzie nie jest organem uprawnionym do żądania przesłania zdjęcia dowodu, że jest to tylko prośba i nie ma obowiązku jej spełnienia, ale jeśli się nie spełni, to można zapomnieć między innymi o rekompensatach.

Pozostaje jednak kwestią otwartą samo wymaganie przesłania zdjęcia dowodu, już samo to może stanowić naruszenie, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę, czym przesłanie skanu jego dowodu może się skończyć i jaki to niesie zagrożenia.

oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedz. Miło mi ze nie tylko ja mam wątpliwości. Prośbę można spełnić albo nie. Jeżeli allegro każe mi ogolić głowę i zrobić zdjęcie przed i po ogoleniu i przysłać zdjęcie abym mogła dostać pieniądze  to muszę to zrobić. ? Jak zatem allegro lokalne jest zabezpieczane?Skan dowodu jest podobne do ww przypadku. Oddaje się cała do dyspozycji ewentualnego oszusta. Są teraz takie techniki ze i ze skanu można zrobić zniszczony dowód osobisty i wykorzystać go do różnych celów. WG mnie jeżeli kupuje to wysyłam forsę do sprzedającego i mam gwarancje ze allegro to kontroluje. Dostawca jest nieuczciwy nie wysyła towaru więc wniosek jest moja obrona co gwarantuje mi allegro skoro takiego dostawce dopuścił do sprzedaży na swojej stronie. czyli wniosek ze jakoś go sprawdził. A teraz jak chce wg nich otrzymać forsę to allegro mnie sprawdza. Jakim prawem? Podałam adres telefon nr rachunku mogę im przesłać skan wpłaty na konto sprzedawcy i to jest dowód a nie skan mojego dowodu osobistego. Może jeszcze zdjęcie płuc czy jestem w stanie oddychać. Coś się komuś pomyliło  i samo stwierdzenie ze podpisałaś regulamin jest śmieszne? To nie wojsko  tylko zwykła handlująca spółka. Regulamin obowiązuje dwie strony. Podaje swój adres i mają mi zwrócić przekazem forsę.  

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Sprawa z tego wątku nie ma nic wspólnego z Programem Ochrony Kupujących i rekompensatą środków. Konto tego sprzedającego zostało zablokowane przez Dział Bezpieczeństwa Transakcji. Co więcej, jeśli miałabym zastosować tutaj Twoją teorię, mogłabym stwierdzić, że jeśli jeśli Sprzedający napisał tam, że wysłał 20 zdjęć, to nie znaczy, że tak było. Mogło tak być, ale pewności nie ma. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Ja nie jestem sprzedająca tylko kupującą i wniosek o zwrot  forsy podlega programowi ochrony. Co mnie obchodzi we wniosku sprzedający jeżeli na czacie allegro się włączało i  gwarantowało pomoc,. mówię cały czas ze skan dowodu jest zbyteczny. Wystarcza w zupełności skan  dokonanej zapłaty Może ja za mało precyzyjnie wyrażam swoje poglądy. Pomóż mi zatem o ile nie straciłaś cierpliwość jak wg Ciebie winnam postąpić? Skan dowodu nie biorę pod uwagę. Proszę o pomoc w mojej sprawie

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Tak, tutaj mamy POK, tam blokade konta.Jednak oba przypadki łączy skan dowodu ktory jest wlasnie głownym tematem wątku

Poruszylem temat by przygotować autora na ewentualne wyśrubowane wymagania dotyczące skanu dowodu i mozliwe selfie z dowodem ( jest screen z prośbą o selfie )

Tak, wg "mojej teorii" nie mozna we wszystko wierzyć i trzeba zachować ostrożność zwłaszcza gdy chodzi o skan dowodu osobistego

Rozumiem, że allegro wierzy na słowo kazdemu kto np złoży wniosek o zwrot prowizji 😉

Ciężko w to uwierzyć, że ktoś może mięc wątpliwości w usuwanie skanów?

 

Nie dziwię sie autorowi, że ma obawy

Potwierdzenie zapłaty to za mało ?

 

 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:54694102, @Client:80340374, wiecie co, taki szybki pomysł mam,
a jakby wrzucić ten skan na własny dysk gugiel albo łandrajw od ms,
tam dać udostępnij, bez możliwości pobierania, tylko sam podgląd 😮

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

można zrobić print screena 🙂 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ale ale.. 😮 allegro print screena nie zrobi 🙂 wtedy jest bezpieczniej 😮

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte To wrzuć printscreena dowodu. A ja sobie spiszę dane, w tym pesel, i kupię na Twoje konto merca. Zawsze chciałem mieć nówkę sztukę...

Allegro, to tylko ludzie. I są narażeni na pokusy, pewnie nawet bardziej, niż ktoś inny. Nie mam  żadnej pewności, prócz słów pracowników prywatnej korporacji, że moje dane nie zostaną sprzedane, nie wyciekną, albo że ktoś nie zrobi sobie wyżej wspomnianych zakupów, korzystając z moich danych. Za żądanie dowodów Allegro powinno ciężko beknąć. 

A może prosić konsultantów Allegro o screeny dowodów? Żeeby się uwiarygodnili..? Bo nie mam żadnej pewności, czy ktoś nie przejął im konta. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

sołtys nie ksycy 😞 jak odbierę ten miljart co wygrałem to dam sołtysowi na mercędęsa 😄

oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Dzięki za pomoc. Może ktoś mi podpowie jak porozmawiać z przedstawicielem Allegro. Oni podejmują decyzje. Ja pierwszy i ostatni raz dokonałam zakupu na allegro lokalne. Przedtem kupowałam na normalnym allegro. Mam swój nr listę zakupionych towarów. Sadziłam ze allegro lokalne jest takie same. Nic mylnego. 

Nie mniej jednak allegro dało zezwolenie na taki stwór jak allegro lokalne. Ponosi zatem taką samą odpowiedzialność. Czyli allegro to matka a allegro lokalne spółka córka całkiem nieudaczna ? 

oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Całkowicie się  z Tobą zgadzam. Pobieranie skanów dowodów osobistych to uzyskiwanie bezpłatne twoich danych. W peselu jest nie tylko data urodzenia ale inne informacje o właścicielu dowodu. A dane można sprzedać wykorzystać do niecnych celów itp. Proszę innych rozmówców wczesniej którzy mnie pouczali dzięki za naukę aby się zastanowili co daje skan dowodu osobistego .osobie która juz na początku działa niezgodnie z prawem

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@Client:54694102 Tutaj próbuj, opcja czatu lub telefon: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=30f4afcc-bf70-46f5-adc2-b8a51b2b8bb3 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

tutaj chodzi o to by uniknąć ryzyka, że skan dowodu dostanie sie w ręce czlowieka ktory może to wykorzystać np do wzięcia kredytu 

Jakby nie patrzeć to pewnie 90% takich spraw jest zalatwianych "po znajomości" i osoba udzielająca takiego kredytu również jest w to zamieszana

Wiec wystarczy skan 

Nie mam żadnych sprzeciwów wobec tego by allegro weryfikowało sprzedających jak i kupujacych.Celem jest zapewnienie bezpieczenstwa

Jednak jakie to bezpieczenstwo gdy mozesz wpaść z deszczu pod rynne

Allegro powinno nas chronić i tym samym dać mozliwosc chronienia samych siebie.

Jeżeli allegrowicz ma obawy to allegro powinno zaproponować inny sposób weryfikacji.

Ponadto żądanie skanu dowodu od autora tego tematu jest wg mnie nieuzasadnione.Jak wspomniał ma aktywny kanał płatniczy wiec przechodził juz jakąś weryfikacje.Dokonał zapłaty z danego konta wiec wpłata powinna wrocic na to samo konto.Nawet jesli okaże sie, że to nie on to pieniądze wróca tam skąd przyszły.

 

 

oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Dzięki za poparcie. Mam pytanie? czy nasze wypowiedzi w przedmiotowej sprawie dotrą do przedstawicieli allegro? Czy jest tylko dyskusja merytoryczna. Jak sadzisz?

 Jak dotrzeć do Nich?  Próbował ktoś? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie jesteśmy od tego by tutaj dyskutować nad regulaminem ani go zmieniać. - ja

podsumowując: nie obejdziesz regulaminu, można tylko poprosić sprzedającego o zwrot lub iść z tym do sądu jeśli nie chcesz bawić się w POKi 🙂

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@Client:54694102 Napiszę Ci tak - Allegro, to moloch, który ma własną politykę prowadzenia interesów i baaaardzo niechętnie dokonuje jakichkolwiek zmian, sugerowanych przez userów. Siedzę w sumie kilkanaście lat, kiedyś na cafe Allegro, teraz tutaj. I moje obserwacje są takie: Nie ma szans na zmuszenie Allegro do działań, które uznali za słuszne, innych, niż powiadamianie stosownych organów. UOKiK np. Albo GIODO. Kilka razy musieli wycofywać się ze zmian, ale to rzadkie przypadki. Gdzieś w necie są dostępne nawet np. klauzule niedozwolone, które usiłowali kiedyś tam wprowadzić. 

Moim zdaniem dzieje się tak z jednego powodu - Allegro nie ma żadnej realnej konkurencji. Dlatego pozwalają sobie na wiele, wiedząc, że ludzie i tak nie mają gdzie pójść. Tym pewnie powinien się zzainteresować urząd antymonopolowy...ale sam z siebie tego nie zrobi. Poza tym All jest na tyle bogate, że stać ich na doobrych prawników. Więc to porywanie się z motyką na słońce...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów