anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wypełniam wniosek o o zwrot pieniedzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Na wniosku mam zrobic skan dowodu osobistego nr rachunku nie starcza. Jak kupowałem nikt nie chciał skanu dowodu osobistego

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
konto zamknięte
Nie dotyczy

poprostu allegro przy POK chce byś udowodnił że ty to ty 🙂

oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

A jak kupuje to nie musze potwierdzac ze ja to ja. Jak nie wiesz co masz odpowiedzieć to zamilcz proszę.   Wypełniałes juz wniosek  dostałeś forsę? A jak ma sie do tego RODO. Skan dowodu jest robiony tylko w wyjątkowych sytuacjach np pozyczki w banku umowy w Orange itp a nie na forum publicznym które nie zabezpiecza Twoich danych. Odpowiedz Twoja świadczy o braku znajomości do czego można uzyc Twoich danych. Przemyśl zanim odpowiesz Panie popularyzator ale czego popularyzator napewno nie wiedzy

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:54694102, widzę, że nie rozumiesz regulaminu Allegro, to samo napisał ci @Vryko, bez skanu dowodu nic nie odzyskasz, robisz to jednorazowo, podając dane stajesz się odpowiedzialny, a jak tego unikasz znaczy, że masz coś do ukrycia 🙂 Nie opieraj się na sRODO, bo allegro ma swoje sposoby, trzymajmy się regulaminu.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Moim zdaniem żądanie pełnych danych osobowych, w tym np. daty urodzenia, czy nr. PESEL, nie jest niezbędne dla potwierdzenia tożsamości. Tu masz więcej: https://www.prawo.pl/biznes/ksero-dowodu-dozwolone-przetwarzanie-danych-nie,441907.html

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

Rozumię, rozumię wyciek danych  jest mimo wszystko tematem gdzie prawnicy mają rożne zdania. Podajac dane jestem odpowiedzialny a jak unikam to mam coś do ukrycia? To ja jestem oszukana przez dostawce który pobrał pieniadze  nie przysłał towaru . Masz racje nieuczciwy dostawca musi byc chroniony  a taki naiwniak jak ja mam cos do ukrycia. Mam do ukrycia ze jestem uczciwy zawierzyłem opiece allegro  Allegro jest firma którą obowiazuje oprócz jego regulaminu równiez prawo w naszym kraju. No cóz mam nauczke  a Ty kochany oredowniku allegra podporzadkuj sie regulaminowi i tkwij dalej w swojej  madrosci. Mam  nadzieje ze tez kiedyś nie otrzymasz za co zapłaciles. 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:54694102, Nie o to chodzi, jeśli allegro nie dostanie skanu, nie włączy ci POK, tak mówi regulamin i nic z tym nie zrobimy. Chcę ci pomóc ale do tego musisz spełnić prośbę allegro i wysłać im skan dowodu, wierz mi, sprzedawca na allegro jest tak samo sprawdzany zanim zacznie sprzedawać i tak samo może stracić konto. Mówisz o wyciekach danych, ale allegro nie trzyma twoich danych z dowodu ani zdjęcia, po co im to, tylko chwilowo. Gdybym stracił kasę, wysłałbym skan dowodu do allegro przy ich POKowej prośbie 🙂 aha, Orędownik, Wielbiciel, to tylko rank AG.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:54694102, w sumie nie rozumiem, rzucasz się na nas, kiedy tłumaczymy ci co mówi regulamin i co jest nie do obejścia przez nikogo tutaj? Jaki to ma sens? Nie jesteśmy od tego by tutaj dyskutować nad regulaminem ani go zmieniać.

oznacz moderatorów
hurt-met
#11 Animator#

jak cię okradną na ulicy , to też się będziesz dąsać jak policja poprosi o dowód osobisty ?

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@hurt-met  Policja ma do tego prawo.

@Client:54694102 ma uzasadnione obawy. Allegro to tylko pośrednik handlowy. Może poprosić o okazanie dowodu, ale nie ma prawa żądać skanu niezmodyfikowanego np. znakiem wodnym. 

cytat:

Przesłanie dokumentu ma charakter dobrowolny i służy wyłącznie potwierdzeniu autentyczności informacji podanych w formularzu rejestracyjnym. Może to być jednak warunkiem kontynuowania współpracy między Tobą, a Allegro. Po potwierdzeniu poprawności danych, zdjęcia dokumentów zostaną trwale usunięte.

"zdjęcia dokumentów zostaną trwale usunięte" a skąd wiesz czy przed usunięciem nie wyciekną i nie obudzisz się z kilkoma kredytami?

oznacz moderatorów
hurt-met
#11 Animator#

policja ma ,ale allegro pewnie też jest ubezpieczone na takie sytuacje i z własnej kieszeni kosztów nie ponosi i  ubezpieczycielowi dowody ubytku  musi przedstawić 

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Jak mogę Ci pomóc? Allegro wymyśliło sobie - i zapisało w regulaminie (którego znajomość potwierdzasz i na który się zgadzasz, logując się do serwisu - taka ciekawostka), że musisz mieć aktywne konto Payu/przelewy24, żeby odzyskać swoje własne pieniądze. Alternatywą jest przekaz pocztowy na adres zamieszkania. Jeśli nie zgadzasz się z ich decyzją o konieczności podawania danych wrażliwych, po prostu skonsultuj to z urzędem ochrony danych osobowych. Tutaj nic w tej kwestii nie wywalczysz. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Client:54694102
#8 Zapaleniec#

O key dzieki za odpowiedz. Mam aktywne konto Payu/przelewy 24.Z niego dokonałam zaplaty. Na wniosku podałam swoje konto bankowe  ale nie rozumiem dlaczego mam dac skan dowodu? Pomóż bo mama zaćmę jak mam postapic/ To mam dac skan dowodu?? Jak tak dalej to chyba zrezygnuje z forsy bo nie dam im skanu dowodu to jest nieuczciwe. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

W sumie tez mnie to dziwi. To pytanie zresztą, o skan dowodu, pojawia się dość często. Allegro nie ma przecież żadnych specjalnych uprawnień, by go żądać. To nie jest organ państwowy, a prywaciarz. Myślę, że robią tak, ponieważ nikt tego nie zgłasza do urzędów. Może pora to zmienić. Ale masz chyba też możliwość wypłaty na adres zamieszkania, może tak spróbuj odzyskać pieniądze?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

PS - może ktoś z moderatorów się tu jednak wypowie..? 

@_HolaOla_ , @cloudcloud , @nat_not 

bhn.jpg

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vryko mem naprawdę świetny, co do POK - zasady są jasno określone i zgodne z prawem. Jeśli kupujący chce złożyć wniosek i otrzymać zwrot, powinien postępować zgodnie z nimi.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Żądanie skanu dowodu osobistego przez podmiot nieuprawniony nie jest zgodne z prawem. Są inne, bardziej wiarygodne, metody potwierdzania tożsamości.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

sołtys tego nie przeskoczy 🙂

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jest temat w ktorym sprzedający pisał o wyslaniu okolo 20 różnych skanów dowodów i żadne nie spełniało wymogów.

Ponadto wysłał selfie z dowodem osobistym co tez nie spelnialo wymogów

na koniec podobno allegro zażyczylo sobie zdjęcie towaru wraz z dowodem 🙂

 

Podobno skany są usuwane ale czy to prawda tego sie nie dowiemy.

Wysyłając skan powinno sie co nieco zamazać/zmodyfikować ew. nanieść znak wodny.

 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:54694102 podobno? Skany są usuwane, po weryfikacji. Chętnie zapoznam się z tą sprawą, o której piszesz, będę wdzięczna jeśli prześlesz mi więcej informacji i odnośnik.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów