anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytanie

Client:50086451
#7 Wielbiciel#

Witam.

Spotkała mnie dziwna sytuacja, otóż wygrałam aukcje, cena bardzo fajna... Po wygranej aukcji dostaje maila od sprzedawcy, że aukcje zakończyła wcześniej, że aukcja wystawiona przez pomyłkę i liczy na moją wyrozumiałość.

Dzisiaj dostaje maila od Allegro, że sprzedający czeka na wpłatę za, wygrana aukcję... 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

No i co? Chcesz zapłacić, to zapłać i oczekuj dostawy. W momencie zapłaty zawierasz umowę i powinieneś otrzymać przedmiot. Prawdopodobnie jeśli cena jest "bardzo fajna" to sprzedawca nawet po wpłacie towaru Ci nie wyśle i wpłatę zwróci. Decyzja należ do Ciebie. Na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty, mail od Allegro jest tylko przypomnieniem i jeśli nie zapłacisz nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty

to po co klikać w takim razie, iść do kasy, stać w kolejce, by odłożyć towar na półkę 😛

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, nie ma obowiązku zapłaty. Do zawarcia umowy dochodzi dopiero w momencie zapłaty, a nie w momencie jakiegokolwiek wcześniejszego kliknięcia. Wyjątkiem jest wybór pobrania lub odbioru osobistego.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

tylko, że jeśli aukcja spadnie, a kupujący nie odbierze/nie zapłaci (bo nie musi), to sprzedający (najczęściej prywatny) traci 5 dni, kiedy ktoś inny mógłby kupić, jaka to strata czasu jest, szkoda, że sprzedający nie odcina niedoszłego kupującego od prądu na te 5 dni.. oko za oko, mr zozo 🙂 ogólnie oko za oko jest uczciwą karą 🙂

oznacz moderatorów