anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyslano inny towar

PAULINA30PAULINA
#8 Zapaleniec#

 

Mam pytanie 

Co w przypadku Jeżeli odeślę urządzenie do sprzedawcy jako osoba prywatna- do osoby prywatnej ,zgodnie z art. 556-576 Kodeksu Cywilnego,ponieważ zostałam oszukana i wysłano mi urzadzenie niezgodne z opisem i zdjęciem w ogłoszeniu, moje pytanie jest

Co w przypadku gdy sprzedawca odbierze a nie odeślę pieniędzy do 14 dni?*

Co napisać w formularzu zwrotnym, do jakich konkretnie paragrafów mam się odnieść aby formularz był napisany składnie i odnosił się do mojego problemu. ?

Opiszę dokładnie problem.

Pani wystawiła ogłoszenie. W ogłoszeniu był opis oraz zdjęcie, dodatkowo wysłała mi zdjęcia poszczególnych głowic oraz wygląd urządzenia wraz z parametrami po czym po odebraniu okazało się że jest to inny gorszy model urządzenia wizualnie różnił się od tego na zdjęciu Pani jest świadoma tego że mnie oszukała ale w twarz mi się śmieje ze nie podlegam prawu konsumenckiemu ponieważ nie jestem konsumentem więc wgłębiłam się w kodeks cywilny i wyczytałam ze mam prawo odesłać jako osoba fizyczna jeżeli otrzymalam produkt niezgodny z tym opisanym w ogłoszeniu.

Bardzo proszę mi pomóc. Urządzenie kosztowało 1200zł . Pani zapewniała ze można zwrócić w momencie kiedy powiedziałam że chce dokonać zwrotu Pani mnie wyśmiała że nie jestem konsumentem i nie podlegam prawu konsumenckiemu więc to mój problem i koniec kropka .

Tłumaczyłam jej że zwracam nie dlatego że to moje widzi misie tylko wyslala całkiem inny model niż był w ogłoszeniu a Pani w twarz mi się śmieje ze ona zna swoje prawa i jako osoba fizyczna nie podlega prawom konsumenta więc nie będzie ze mną rozmawiała w momencie kiedy zaczęłam powoływać się na kodeks cywilny Pani przestała odpisywać

I teraz chce to odesłać do 14 dni tylko chce to zrobić z głową dlatego proszę o pomoc

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

starling_shop
#14 Krzewiciel#

No bo nie jesteś konsumentem i nie przysługuje Ci zwrot konsumencki. Możesz złożyć reklamację z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

PAULINA30PAULINA
#8 Zapaleniec#

Tak wiem że nie jestem konsumentem ale co mogę zrobić w takim przypadku?  Czy z tytułu rękojmi musisz przyjąć zwrócony towar jeżeli ją wcześniej o tym powiadomię?

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Rękojmia to nie zwrot. Poczytaj o tym, w google jest mnóstwo informacji.

oznacz moderatorów

PAULINA30PAULINA
#8 Zapaleniec#

Czy w moim przypadku mogę się odnieść do tego artykułu który wysłałam wczesniej? 

oznacz moderatorów

PAULINA30PAULINA
#8 Zapaleniec#

Znalazłam coś takiego Zgodnie z przepisami o rękojmi, sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną. Przepisy te dotyczą również sprzedawcy, który jest osobą prywatną. Odpowiedzialność sprzedawcy za towar obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to produkt nowy czy używany

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Właśnie o tym pisze ale na Allegro masz pomoc ich i łatwiej odzyskać środki, oczywiście jeżeli dojdzie do takiej nieprzyjemnej sytuacji.

https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma zwrotu od sprzedającego prywatnego, chyba że wyrazi zgodę na taki zwrot, masz reklamację z tytułu rękojmi i ją składasz jak masz towar niezgodny z opisem, najlepiej zrobić to przez otwarcie dyskusji i tam opisujesz co i jak, sprzedajacy ma 24godz na odpowiedź, jak nie odpowie to prosisz o pomoc Allegro, jeżeli nie dojdziecie do porozumienia to po 14dniach taką dyskusję odznaczasz jako nierozwiązana i składasz wniosek o rekompensatę do Allegro Protect. Sprzedającemu nie opłaci się takie coś bo mogą zablokować konto i obciążyć go kosztami. Zakup oczywiści musi być przez Allegro.

oznacz moderatorów

PAULINA30PAULINA
#8 Zapaleniec#
Dziękuję bardzo
oznacz moderatorów

PAULINA30PAULINA
#8 Zapaleniec#

A jak jest później ze  zwrotem pieniędzy? Ja odeślę towar a sprzedawca ma jakiś termin na zwrot pieniędzy w przypadku reklamacji z tytułu rękojmi?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ma 14dni na jej rozpatrzenie i może uznać albo nie, ale jak wyśle Ci inny to masz pomoc Allegro i jak otworzysz dyskusję, to tu jest najważniejszy dowód że to nie ten towar a Allegro jakby nie zwrócił Ci środków, bądź nie wymienił towaru na zgodny z opisem i to ważne-może sprzedajacy naprawić (doprowadzić do zgodności z opisem), Allegro zwróci Ci środki i wówczas przejmuje sprawę. Tobie zwraca środki z Allegro Protect- allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

PAULINA30PAULINA
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PAULINA30PAULINA należy: 

1 otwożyć dyskusje i tam opisać problem powinnaś mieć jakieś wiadomości na potwierdzenie swoich słów

2 prywatny nie przyjmuje zwrotów a reklamacje może odrzucić i pewnie tak zrobi a wtedy nic mu nie zrobisz ani ty ani allegro, zostaje sąd i tam bedzie zaoranie a kwota 1200pln to już warto sie pokusić

3 allegro lokalnie jest traktowabe przez allegro ostatnio jak niechciane dziecko i ostatnio pok tam tak działa że cos tam rzucą kupującemu za ochłapa na zasadzie bieżesz a jak nie to dej mi spokój

4 pocztaj o kc o wadach oświadczenia woli i ważności umowy kupna sprzedaży gdy skladasz oświadczenie woli o zakupie pod wplywem błędu umowa kupna sprzedaży jest nieważna tu nawet nie wchodzi reklamacja z tytułu rękojmi bp rzecz nie ma wady fizycznej tj działa ani prawnej np nie należała do sprzedawcy lub np był to zakup na raty od sieci np telefon i jest nie spłacony 

5 tu dochodzi do celowego wprowadzenia kupującego w błąd i można złożyć zawiadomienie z kk o oszustwie chyba art 286 jak dobrze pamiętam a oszustwo ścigane jest z urzędu od każdej kwoty i zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 8 policja musi zawiadomienie przyjąć tylko nie wygadaj się że masz dyskusje na allegro bo bedą chcieli znać wynik dyskusji i cię spławić 

6 w miastach gdzie masz uniwersytety z wydziałem prawa funkcjonują często darmowe porady prawne organizowane przez studentów pod okiem wykladowców lub kadrę uniwersytecką jak masz okazje skorzystać to polecam mogą ci wezwanie przedsądowe napisać do wysłania takiemu nieuczciwemu sprzedającemu

7 koronnym dowodem który pogrąża sprzedającego są te zdjęcia towaru sprzed sprzedaży gdzie widać różnicę między tym co dostalaś a tym co chcialaś kupić

8 następnym razem zapamiętaj i zakoduj przy każdych zakupach za większa kase z netu należy ZAWSZE nagrać filmik z odpakowania i pierwszego uruchomienia jako dowód na to że towar mógł nie działać / być rozwalony w paczce / dostałaś coś innego 

oznacz moderatorów