anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka wielu produktów w jednej paczce.

Nealithic
#2 Obserwator#

Dzień dobry. Jakiś czas temu wystawiłem sporo elektronarzędzi na licytacje w jednym czasie. Aukcje kończyły się w przedziale czasowym +/- 30 min. Wszystkie aukcje zakończyły się z jakimś kupującym ( zawsze była oferta ), a w wielu przypadkach jeden kupujący wygrał więcej niż jedną aukcję. Kupujący wybrali formę wysyłki przedpłata + inpost. Portal allegro jakby domyślnie wskazywał mi na wysyłanie "każdej aukcji" osobno. Kupujący pytali o możliwość wysyłki jedną paczką ( żeby było taniej ). W związku z czym w przypadkach gdy kupujący wygrali więcej niż jedną aukcję, wygenerowałem pojedynczy list przewozowy ( z obojętnie której wygranej aukcji ) i spakowałem wiele aukcji w ten list, włożyłem paczkę do paczkomatu i teraz pytanie. Co z nadmiarem pieniędzy zapłaconych przez kupujących, co z statusem aukcji?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

@Nealithic Szukasz kłopotów, a co będzie jak kupujący napiszę że dostał 1 paczkę i ...1 zakup?

oznacz moderatorów

Nealithic
#2 Obserwator#

Pytanie co w tym dziwnego? Paczki mają swoją wagę, przecież przy zakupach w serwisie normalnym allegro to jest w zwyczaju że gdy robisz zakupy u jednego dostawcy wielu produktów to za przesyłkę płacisz tylko raz. Musimy działać jak korporacja?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Nealithic  Nie musimy dzialac jak korporacja. Lecz jeśli kiedyś trafisz na kogoś kto bedzie chciał wyłudzić od Ciebie towar (a to sie zdarza) To jak udowodnisz że wyslałeś kupiony przedmiot????

Numer przesyłki masz od zupełnie innego zakupu i bedzie wyglądąło jakbyś to Ty chciał oszukac. Klient zgłosi sie do allegro , potem dostanie odszkodowanie z POK a Ty bedziesz musiał tą kase oddawac.

Handlując w internecie staraj sie jak najwiej swoich działan potwierdzać niezaleznymi żródłami.

@LEW433  ma 100% racji 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nealithic Trzeba było nadmiar pieniędzy włożyć do paczki. Teraz weź numer konta od kupującego i oddaj mu nadmiar przelewem.

O status aukcji się nie martw. Na Lokalnie nie ma statystyk i problemów z jakością sprzedaży.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "Trzeba było nadmiar pieniędzy włożyć do paczki" - a co, gdyby kupujący stwierdził, że żadnych pieniędzy w paczce nie było?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ale to robi kupujący, łączy w jedną przesyłkę a nie sprzedawca. Tu masz do każdej przesyłki wygenerowany osobny list przewozowy.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@NealithicStaraj się nie pakować w kłopoty, kupujący kupił i zapłacił, więc wyślij i nie kombinuj.

oznacz moderatorów