anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup przez SMS na allegro lokalnie, czy to oszustwo?

rafalookkoo
#8 Zapaleniec#

Czy możliwe jest wystawienie oferty indywidualnie poprzez przesłanie smsem linku ze sprzedawanym produktem na allegro lokalnie.  Sprzedający nie chciał do siebie podać nr tel tylko poprosił go ode mnie i przysłał mi linka za pośrednictwem którego mogłem kupić kartę graficzną. Logując się na allegro lokalnie znalazłem go ale nie było ikonki do kliknięcia kup teraz. Nie słyszałem o takiej metodzie kupna czy jest ona prawdziwa.

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rafalookkoo już usunęłam tą wiadmość, w której był niebezpieczny link, dziekuję już nikt tam nie zajrzy przez przypadek 🙂 Dziękuję, że zwróciłeś na to uwagę @kostas11!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mgrariel
#8 Zapaleniec#

rafii36 login, który wyłudza nr telefonu do sms

oznacz moderatorów

nano500
#7 Wielbiciel#

@la_nika, dzisiaj otrzymałem wiadomość z próbą wyłudzenia na 1800 zł. Na szczęście znalazłem ten post. Czy mogę podać login sprzedawcy, który żądał mojego numeru, aby wyświetlić dla mnie opcję kup teraz, po czym przesłał mi wiadomość sms z linkiem do strony łudząco podobnej do allegro? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nano500 Oczywiście, możesz też przesłać ją do nas bezpośrednio za pomocą funkcji "przekaż dalej" na adres phishing@allegro.pl 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

nano500
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Zgłosiłem sprawę do pishing@allegro.pl 
Sprzedawca [edycja] wysyła linki uzurpujące allegro do "zakupu" jego przedmiotów

oznacz moderatorów

Areczek_
#2 Obserwator#

Drogi Moderatorze, 


Nowy uzytkownik - tez sprzedaje GPU po zanizonych cenach. Prosi o numer telefonu a nastepni dostalem link do oplaty.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-1660-super-c6e

 

uzytkownik: SylwiaXP

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Areczek_ bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

seboll810
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich.

A więc, sprzedawca alliiii to oszust. Proponuje Iphona na allegro lokalnie. wysłał mi link do aktywacji przycisku "kup teraz" . Link w smsie prowadzi do strony " 171.allegrolokalnie.cc...'. A tam kilka ruchów typu podanie imienia ,nazwiska i adresu wysyłki i następna stronka to już podanie danych z karty płatniczej.  W tym momencie zorientowałem się , że coś jest nie tak. Zajrzałem tu i wszystko jasne:) Dodam jeszcze, że sms był wyświetlał się jako wiadomość z PayU. Nie wiem czy to prawdziwe PayU ale to również dodaje "prawdziwości" tego przekrętu.

Pozdrawiam wszystkich, nie dajmy się tym **piiip**kom 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@seboll810 ofertę usunęliśmy, konto oraz czat zostały zablokowane - bardzo dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chromusik
#8 Zapaleniec#

A czy jest szansa na dodanie przycis przy ofercie z allegro lokalnie aby od razu raportować phishing ?

Natrafiam na takie oferty po 3 na dobe zgłaszam niewłaściwe linki krypto waluty cokolwiek a ogłoszenia dalej wisza 3 dni później. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chromusik nie słyszałam o planach utworzenia takiego przycisku, ale zawsze możesz przedstawić ten pomysł w sekcji Zgłoś swój pomysł. Jeżeli społeczność także uzna, że to przydatne rozwiązanie, przekażemy go do rozpatrzenia odpowiedniemu zespołowi w Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

GalAnonimX
#2 Obserwator#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/geforce-gtx-1060-msi-gaming-x-6gb-o3n

sprzedający : iwona19_70

to samo , sms z wyłudzeniem danych i przeniesieniem do płatności Screenshot_20210707-210318.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@GalAnonimX dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. Dobrze, że jesteś czujny. W przypadku takich podejrzanych wiadomości nie klikajmy w linki i nie pobierajmy żadnych aplikacji.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chromusik
#8 Zapaleniec#

Powiedzcie mi proszę jak to jest, że po zgłoszeniu ogłoszenia jako groźnego opisaniem, że sprzedający prosi o nr telefonu bo niby wymaga tego allegro lokalnie (pewnie że 4 razy zgłosiłem ) ogloszenie wisi dalej 2 tygodnie , nikt sobie nic z tego nie robi. A tutaj w wątku na forum jak dla mnie w pół godziny po poście zamykacie ogłoszenie ? 

Czy zgłoszeń nikt nie przegląda ? To po co są ? Tracę czas...

Dla mnie dużo wygodniej jest od razu z ogłoszenia kliknąć że coś jest nie tak i warto sprawdzić to, niż szukać opcji kopiowania linku, szukanie tej strony i wysyłanie ( na telefonie oglądam allegro ).

Jest teraz bardzo dużo oszustów , wysyp setkami kart graficzne telefony. Chciałem pomóc poświęcając swój czas dla społeczności allegro jak i samemu serwisowi , ale wszyscy mają to w d. Na szczęście ja rozumiem jak to działa i bionie się, ale chciałem trochę uprzykrzyć życie oszustom - a tu się nie da, mają środowisko przyjazne scamom. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chromusik nie mogę odpowiadać za działania innych zespołów, zgłoszenia są weryfikowane na bieżąco i jeśli mają ku temu podstawy usuwają oferty i blokują konta.
Na pewno mogę napisać, że nasz zespół Gadane działa bardzo szybko i ciężko pracujemy, żeby wszystkie wasze problemy zostały rozwiązane w możliwie jak najkrótszym czasie. Dlatego jeżeli natrafisz na podejrzaną ofertę prześlij ją proszę do nas, obiecuję że podejmiemy właściwe kroki 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Zigurat115
#8 Zapaleniec#
Witam,
 
Sprzedawca wystawił ofertę z konsolą Xbox Series X na allegro lokalnie.
Po rozmie ze sprzedawcą i umówienie sprzedaży, ten wyłudził ode mnie numer telefonu po to by wysłać mi SMS z linkiem do pseudo-allegro strony przez którą chciał bym mu zapłacił.
Załączam screenshoty z telefonu z SMSem oraz stroną na którą owe SMSy przekierowują.

Jako iż jest to ewidentna próba wyłudzenia, zgłaszam sprawę do Państwa.

Pozdrawiam.
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie daj się wrobić w takie gierki ,tak działają wyłudzacze gotówki ,jak kupujesz to tylko przez allegro i najlepiej normalne a nie to AL  gdzie cuda się dzieją.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Zigurat115, dzięki za Twoją wiadomość! Widzę, że sprawę zgłosiłeś również na phishing@allegro.pl.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Zigurat115
#8 Zapaleniec#

Tak, zgłosiłem tu i na phishing "dla pewności", że się tak wyrażę.

oznacz moderatorów