anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem okradziony na 90zł, sprzedawca nie odpisuje. Co robić?

Client:114514696
#2 Obserwator#

Kupiłem złoto w margonem 750m za 15zł, łącznie 6 sztuk czyli razem 4.5 miliarda złota a gość wysłał mi 4500 złota. 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

drekenzes
#12 Orędownik#

@az1rael Opis ma być prosty, rzetelny, uczciwy. Ma przedstawiać oferowany towar w sposób jasny, niebudzący wątpliwości. "Pytanie do sprzedającego"  - tak, ale w sprawach gdy chcemy się coś dopytać odnośnie oferty, a nie po to, by dowiedzieć się co właściwie kupujemy. Nie tędy droga.

Tutaj mamy zastosowane kruczki, zawiłości - tylko po to, aby Kupującego wprowadzić w błąd, aby myślał że trafił na fajna ofertę. Już takie coś było, gdzie wklejano mnóstwo opisu technicznego z 1 zdaniem "oferowany produkt to zdjęcie". 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes to że ludzie mają ostatnimi czasy problem z myśleniem to problem ludzi bo dla mnie napis m to moneta oznacza, że m to nie milion, tylko trzeba chwilę pomysleć, a nie lecieć jak na promocję masła do biedry. Przedstawiłem wszelkie przesłanki do zastanowienia się zanim się coś kupi, można było się upewnić a że się nie chciało komuś to teraz ten ktoś ma problem z gatunku nierozwiązywalnych. Następnym razem miejmy nadzieję pomyśli. Zarzut o prostym, rzetelnym i uczciwym przedstawieniu oferty taki sprzedaca ci uwali jednym zdaniem on nie jest firmą nie sprzedaje profesionalnie, dla niego napisane m to moneta tzn, że m to moneta, a nie milion bo w języku polskim milion ma skrót mln i weź mu udowodnij że celowo wprowadza cię w błąd? chyba byś musiał podłączyć go pod wariograf, więc jak widzisz dostanie rekompensatę z ap bo allegro się lituje nad takimi kupującymi i utwierdzi ich w przekonaniu, że nie musza odpowiadać za swoje błędy, zapłacimy my wszyscy w wzroście cen czyli nie fajnie. A naprawdę nie fajnie to będzie jak się taki kupujący co nie myśli wpakuje w jakieś bagno np wyczyszczą mu konto albo poleci za pośrednika w sprzedaży na słupa utwierdzony w przekonaniu, że allegro za niego weźmie na klatę oj wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Więc może lepiej by się jednak czegoś na własnym tyłku nauczył niż chronić go przed konsekwencjami własnych błędów.

oznacz moderatorów

drekenzes
#12 Orędownik#

@az1rael Kupujący też nie jest profesjonalistą. Nie każdy jest alfą i omegą, nie każdy jest taki bystry. Ale ma prawo jak każdy inny do uczciwej transakcji.

Rozumiem że wielu Kupujących w ogóle nie myśli przy zakupach, nie zapoznaje się z opisem. Ale tutaj mamy ewidentnie opis skierowany na naciąganie klienta. Jaki problem by allegro podesłało mu maila, żeby poprawił opis, bo jak nie to następne skargi będzie opłacał z własnej kieszeni.

Dla mnie opis w ofercie nie jest uczciwy. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Ciągle szukanie jakiś kruczków by wydywać drugą stronę transakcji. Rząd nas dyma, Allegro nas dyma, kupujący dymają Allegro....dla równowagi Kupujący ze Sprzedającymi zaczęli się dymać nawzajem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes no ja stwierdzam, że kruczki są i to tak zrobione że nie ruszyć idzie niestety dla kupującego. Allegro też w to nie wejdzie i nie ruszy bo nie ma mocy prawnej nakładać ap na osobę prywatną i coś im z kieszeni potrącać, nawet do windykacji tego nie da bo nie odzyskają bo w sądzie musieliby powiedzieć za co. Wiesz jak sąd zareaguje na tekst sprzedawca wisi nam kasę za protecta bo wypłaciliśmy kupującemu bo temu odmownie rozpatrzył reklamację lub nie wydał decyzji reklamacyjnej ewentualnie bo kupujący co innego sobie umyślał niż napisano w ofercie? sąd się zapyta na jakiej podstawie allegro wpakowało się w spór nie będąc stroną transakcji i zastrzeli ich śmiechem oddalając roszczenie allegro względem sprzedawcy. Nie ma cesji wierzytelności ani pełnomocnictwa kupującego do reprezentowania w sądzie etc byłby to cyrk. Allegro jakby było fair to zwyczajnie uniemożliwiłoby sprzedaż takich rzeczy tyle że kasa będzie mniejsza. Można system tak nastawić by od razu blokował w centrum wiadomości prośby o maile do weryfikacji przez czlowieka i od razu ban a co mamy? co chwile ktoś pisze bo mnie tu taki jeden prosi o maila w celu dokończenia transakcji. Możnaby przecież oprócz maila od allegro wysyłać to samo w centrum wiadomości wchodzisz na konto na maila i masz informację od allegro 2x w 2 miejscach i masz pewność że to od allegro, możnaby jakąs akcję edukacyjną kupującym zrobić np na popupie wyskakującym napisac kupujący uważaj na lipne oferty podszywające się pod allegro nie masz pewności że to legalna oferta skorzystaj z gadane zapytaj moderatora, a nas non stop męczą ankietą  co 15minut. Jakoś nie widze działań allegro w celu ograniczania wałów wręcz zaryzykuję twierdzenie że cwaniaki są zawsze 5 kroków przed a allegro tylko prosi o podsyłanie dowodów na wały po fakcie i to w gruncie rzeczy praktycznie cały cza są wały  w ten sam sposób robione

oznacz moderatorów

drekenzes
#12 Orędownik#

@az1rael To jest temat rzeka. Nie mogę znaleźć screenów, ale kiedyś miałem kopię czeskich biznesmenów, co kupili aukro.cz od Allegro i je po jakimś czasie zawiesili. Na stronie była adnotacja co myślą o silniku Allegro, ich aktualizacjach i całym tym systemie. I wtedy byłoby bardziej jasne skąd tyle problemów zaczynając u źródła.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes no widzę tutaj mam wrażenie że to wszystko działa z taką zawiechą, że coś się dzieje z 2 letnim opóżnieniem. Przykład przedwczoraj wyskakuje mi ankieta na allegro a tam pytanka o katalog czy wprowadza w błąd tytuł oferty w przeglądarce do tego co w ofercie, czy za dużo ofert od chińczyków, czy zdjęcia z katalogu bywa że wprowadzają w błąd bo co innego w ofercie a co innego przychodzi no powiem zdziwiłem się nieźle bo tematy klepane młotem od roku albo i ze 2 lata a tu w końcu jakaś reakcja. Mam wrażenie że tu se to tak działa bo działa i nikt nie tyka bo jakoś działa, a jakby tyknął to by się rozsypało jakoś nie ma pomysłu na to allegro byle kasa się kręciła

oznacz moderatorów

drekenzes
#12 Orędownik#

@az1rael Czesi najbardziej skarżyli się na wydajność systemu i toporne aktualizacje, wręcz blokujące rozwój. Pisali że tak pracować się nie da. Ogólnie spuścili całe oprogramowanie Allegro w WC. Utrzymanie serwerów było tanie, prąd tani, to Allegro pokpiło sprawę.

I teraz mamy, że wprowadzenie każdej nowości trwa wieki, platforma jest "ciągle do tyłu", a większa aktualizacja to system się krzaczy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael serio pytają o rzeczy które źle działają od 2 lat ? chyba wiatr zaczyna ich hulać po pustym koncie firmowym 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Screenshot_20230919_035933_Chrome.jpg

 az zrobilem screenshota bo nie wierzylem w to co widze 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#16 Inspirator#

Jak dla mnie to to m oznacza monetę czyli wysłał tyle ile wystawił. Ale rzeczywiście to może być mylące. Przez lata sprzedałam trochę golda w zwykłych setkach online i zawsze używałam oznaczeń k. czyli 1000=1k, 1mln = 1kk. I nigdy nie było z tym żadnych problemów. Gdybym miała używać innych oznaczeń to było by to 1mln, 1 mld itp. Samo m od razu zapaliłoby mi lampkę kontrolną jako podejrzenie o monetę.... W skrócie domyślałeś się co zawiera aukcja zamiast dokładnie spytać. Nie widzę szans na odzyskanie tego, bo nie podważysz, że m oznaczało monetę... Na przyszłość sugeruję stosować taktykę kupujących czyli zaczynanie zakupów od 1 paczki i jak wszystko ok to dopiero kolejne. Przy tych towarach są uczciwi sprzedający ale jest też dużo naciągaczy i trzeba uważać....

oznacz moderatorów

RED
#20 Guru#

@Client:114514696 coś Ci się pomieszało

nie oszukał Cię na monety

tylko na czas potrzebny na ich zdobycie

 

generalnie oferta jest napisana prawidłowo

przecież w ofercie jest napisane:

m oznacza moneta do gry

 

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#12 Orędownik#

@RED tam walutą jest złoto, a nie monety

A uczciwą ofertę macie choćby tutaj (pierwsza z brzegu):

https://allegrolokalnie.pl/oferta/margonem-zloto-gold-katahha-200-mln-200-000-000-sz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes tylko wiesz w czym jest problem, cena jak kupujący widzi 750m za 15 zł gdzie 200 mln kosztuje 33 zł to odcina im myślenie i czytanie 😄

Nie powinno tak być ale życie weryfikuje słabe ogniwa, a w opisie było że m to moneta i nie udowodnisz że sprzedawca zrobił to specjalnie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#12 Orędownik#

@kostas11 co z tego że cena była niska, ja ze 20 lat temu też miałem takie coś w ofercie, a jak kończyłem zabawę to waluta poszła na sprzedaż za 10% wartości, byle się tego natychmiast pozbyć.

Druga strona medalu... 200 mln waluty za 33 zł vs 0,75 tys. za 15 zł? Oczywiście do tego dochodzi staż serwera itd.

Poza tym wyjaśnienie do literki "m" jest wpisane w środku opisu i wcale nie odnosi się do zapisu 750m. Ani trochę. Ja wiem że u nas w mózgach automatycznie się połączyło, ale realnie tak nie jest. Ja bym obalił ten opis, a na pewno wypłatę z AP bym uzyskał.

oznacz moderatorów