anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków

alka_porter
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

odesłałam sprzedającemu zakupione produkty, dostałam potwierdzenie, że paczka została odebrana. Sprzedający twierdzi, że zrobił zwrot pieniędzy przez allegro i podał mi nr płatności. Pieniędzy nie ma ani na moim koncie bankowym ani na koncie Allegro. Rachunek mam wpisany i zweryfikowany. Jak sprawdzić czy rzeczywiście środki zostały zwrócone? Czy da się to sprawdzić po numerze płatności? Ile czasu się czeka na zwrot ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

Kupujący otrzyma środki w ciągu około 2-3 dni roboczych.

Kupujący otrzyma zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.

Jeśli kupujący korzystał z Allegro Smart! lub kuponu, wówczas zwrot zostanie automatycznie pomniejszony o wykorzystane przez niego zniżki.

Kupujący otrzyma powiadomienie dotyczące zwrotu i informację o sposobie przekazania środków.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@alka_porter Po rzeczywistym wysłaniu pieniędzy przez Allegro Finanse otrzymasz powiadomienie. Moment zlecenia zwrotu przez sprzedawcę nie jest momentem faktycznego wysłania pieniędzy, Allegro jeszcze je przetrzyma. Czy sprzedawca zlecił zwrot środków możesz spytać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

 

oznacz moderatorów