anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja Allegro lokalnie

Rapcore
#8 Zapaleniec#

Witam założyłem temat ponieważ chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt prowizji dla sprzedającego na allegro lokalnie ponieważ w google wyskakuje mi informacja iż jest to 10% od elektroniki lecz nie więcej niż 50zł a tutaj już jest,że 4.7% ale nie jest napisana maksymalna kwota prowizji a zamierzam coś kupić przez allegro lokalnie ponieważ nie chcę przelewać kilku tysięcy przez **piiip** Pozdrawiam

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Zawsze sprawdzaj aktualny oficjalny cennik ponieważ bardzo często zmieniają go. Sami nie wiedzą ile ich usługa jest warta. Biorąc pod uwagę co oferują to warta jest połowę tego.

oznacz moderatorów

Rapcore
#8 Zapaleniec#

Czyli wychodzi na to,że sprzedający ma zapłacić 180zl prowizji za sprzedaż i w tym momencie mu się to nie opłaca xD

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

7,9% wartości przedmiotu (z wyjątkiem działu Elektronika - 4,9%)

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Rapcore @kostas11 @__RPM_ na allegro Lokalnie - NIE MA prowizji od sprzedaży.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Jest, tylko ma inną nazwę. To tak jak podatek i danina 🙂

oznacz moderatorów

Rapcore
#8 Zapaleniec#

ile osób tyle opinii 😕 no ale jednak chyba do transakcji nie dojdzie ponieważ sprzedający będzie musiał prawie 200zł prowizji zapłacić co jest niedorzeczne 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie zapłaci prowizji, jeśli kupujący po zakupie przez Kup teraz lub po wygranej licytacji zapłaci sprzedającemu za towar bezpośrednio na jego rachunek bankowy, z pominięciem Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

Rapcore
#8 Zapaleniec#

No ok ale jeśli dojdzie do jakiejkolwiek próby oszustwa ze strony sprzedającego to wtedy ja nie będę chroniony?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nijak - jeśli chodzi o Allegro. Istnieją jednak jeszcze inne instytucje, chroniące przed kanciarzami. Np. prokuratura czy policja. Albo sąd.

Dlatego twierdzę, że AL to chłam. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Rapcore
#8 Zapaleniec#

Kurcze nie wiem co robić bo zależy mi na towarze ale też rozumiem sprzedającego,że jednak 180zł z 3800 to sporo 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro potwierdziło mi w korespondencji, że po zapłacie na Lokalnie poza Allegro Finanse, Program Ochrony Kupujących działa. Warunkiem jest zakup widoczny w zakładce Kupione.

oznacz moderatorów

Rapcore
#8 Zapaleniec#

Oni sami Sobie ze wszystkim przeczą:D spróbuję jakoś dojść do porozumienia ze sprzedającym 

oznacz moderatorów