anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot Allegro SMART / 2 różne kody

adal4
#9 Pomysłodawca#

Zgłosiłem zwrot SMART, otrzymałem 2 maile, jeden od Allegro mówi, żeby na paczce zwrotnej umieścić kod: 4litery/4cyfry i drugi z InPost'u, żeby umieścić na paczce ich dziesięciocyfrowy kod.

Kogo słuchać? Który kod jest supirior? Czy moglibyście się dogadać wzajemnie i ustalić co na paczce zwrotnej umieścić? Czy ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Halfrunt
#18 Luminarz#

Czym innym jest numer zwrotu, a czym innym kod zwrotu.

oznacz moderatorów

adal4
#9 Pomysłodawca#

Serio tak ciężko słuchać ze zrozumieniem? Oba maile sugerują umieszczenie na paczce inne numery:

 

Od Allegro:

Sposób wysyłkinumer zwrotu: 7Y06/2023
Allegro Paczkomaty InPost
Co dalej?
1. Spakuj paczkę
Jeśli to możliwe, napisz numer zwrotu: XXXX/YYYY na kartce i umieść w paczce zwrotnej. Przyspieszy to identyfikację i zwrot pieniędzy.
2. Nadaj w dowolnym Paczkomacie

Kod ważny do 27 lutego 2023

Od InPost:

Aby odesłać paczkę o numerze 631971959354402112035806 użyj kodu QR lub 10-cyfrowego kodu zwrotu, które znajdziesz poniżej. Wystarczy, że zaniesiesz zwracaną paczkę do dowolnego Paczkomatu i zeskanujesz kod QR lub wprowadzisz 10-cyfrowy kod.

Pamiętaj! Na przygotowanej paczce nie powinna znajdować się żadna etykieta nadawcza, której dane mogłyby wprowadzić nas w błąd. Zadbaj o staranne zapakowanie przesyłki i wyraźnie umieść na niej 10-cyfrowy kod zwrotu (możesz go nawet napisać markerem lub długopisem).

 

...że niby jeden kod na paczce, a drugi w środku paczki?!!!

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Serio? Tak ciężko przeczytać to ze zrozumieniem? Weź.....

tysiące klientów dziennie ogarnia tę wiadomość i dokonuję zwrotów. Ha ha ha 

oznacz moderatorów

adal4
#9 Pomysłodawca#

Wiesz...głupi bywam, pewnie tysięczny klient ze mnie.

Byłoby jaśniej jeśli Allegro napisałoby: wewnątrz paczki/w środku paczki plus nawias, że to nie kod nadania...nie namówisz mnie, że te dwa maile są ze sobą dogadane, tym bardziej, że ostatnim razem, miesiące temu, jak zwracałem, nie było czegoś takiego jak ten wewnętrzny, drugi numer. 

Dzięki Halfrut, pomogłeś jak mogłeś

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@adal4 oda numery umieść na paczce. Numer zwrotu jest dla sprzedawcy aby łatwo zidentyfikować zwrot a kod zwrotu musisz wpisać do maszyny aby zwrócić paczkę. Czyli oba są ważne.

oznacz moderatorów