anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot bez smarta - allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hexiak0001101
#8 Zapaleniec#

Witam, wylicytowałem elektronarzędzie które okazało się być na wykończeniu, poinformowałem o tym sprzedającego, ten bez zbędnych dyskusji wysłał adres do zwrotu, co mnie bardzo cieszy, martwi mnie jednak jedna rzecz - pieniądze. 

Za zakup razem z przesyłką paczka pocztowa( nie było przesyłki smart) zapłaciłem 490zl. Jak zwrócić narzędzie, by mieć pewność że zostaną mi zwrócone pieniądze, chociaż za sam towar bez przesyłki(460zł)?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

Jak się zgodził to odsyłasz na własny koszt, masz wątpliwości to zażądaj jakiegoś potwierdzenia zgody na zwrot.

oznacz moderatorów
Hexiak0001101
#8 Zapaleniec#

Wiem że odsyłam na wlasny koszt, nie chodzi mi o koszty wysyłki, tylko samego urządzenia, czy istnieje jakiś sposób, żeby mieć pewność że sprzedający zwróci mi koszty urządzenia pomijając przesyłkę jeśli nie chce zwrotu paczka za pobraniem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za pobraniem może nie odebrać, jak chcesz mieć 100% pewności to otwórz dyskusję i tam sprzedajacy niech wyrazi zgodę na zwrot. Ale jak masz potwierdzenie na Allegro, czat albo centrum wiadomości to wystarczy.

oznacz moderatorów
Hexiak0001101
#8 Zapaleniec#

Okey dziękuję za pomoc, miłego wieczoru 😉

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Hexiak0001101 nikt ci się nie zgodzi na zwrot za pobraniem a ustawa jasbo określa że koszty zwrotu ponosi kupujący. Załóż dyskusjężeby mieć podkładkę dla allegro i w niej wklej nr paczki dla sprzedającego że wysłałeś

oznacz moderatorów
Hexiak0001101
#8 Zapaleniec#

nie chodzi o koszty przesyłki, tylko tak jak pisałem wcześniej koszt towaru 😉

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Polecam nagrać filmik z pakowania oraz oznaczyć sobie paczkę np małą naklejką albo naklejką nie rzucać etc żeby potem sprzedawca nie powiedział że paczka pusta była lub nie podmienił paczki, drugi filmik z nadania zrobić np jak wkładasz do paczkonatu 

oznacz moderatorów