anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru na Allegro lokalnie.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Agnieszka2946
#7 Wielbiciel#

Allegro lokalnie zamknęło dyskusje na moją niekorzyść. Nie zgadzam się z tym werdyktem. Czy Allegro jeszcze coś mose mi pomóc w tej sprawie, czy rola Allegro się skonczyła i teraz już musze działać poza Allegro. Chce zgłosic sprawę do rzecznika praw obywatelskich i do Sądu. Sprzedawca sprzedal mi kurtkę, która miała być w rozmiarze L a okazała się XS (według mnie). Zrobiłam zdjęcia kurtki i wysłałam do Alkegro, sle zamknęli dyskusję twierdzac, że sprzedającego chroni prawo konsumenckie i może nie przyjąć towaru, bo jest osobą prywatną. 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Chyba sobie żartujesz.

Ludzie mają inne problemy. Np. nie mają na węgiel a co za tym idzie marzną w domach.

Trzeba było kupić kurtkę w lokalnym sklepie w Krakowie. Są chyba jakieś?

Kupowanie ubioru w ciemno bez mozliwosci zwrotu to hmmm.... 😄

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Agnieszka2946 Czekanie do 6 grudnia, żeby kupić dziecku kurtkę na zimę jest co najmniej dziwne. W czym dziecko chodziło wcześniej po Krakowie? W podkoszulku? 😄

Jeśli czujesz się oszukana to weź prawnika i idź do sądu. My znamy jedynie Twoją wersję wydarzeń więc możemy tylko zgadywać kto ma rację a już nie raz tu na forum prawda okazywała się być zupełnie inna niż to co było opisane 🙂

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

To, ze masz prawnika o niczym nie świadczy.

Pierwszy lepszy przykład z brzegu na który się powołujesz w pierwszym poście:

 

Stoi na straży wolności i praw człowieka i obywatela, w tym realizacji zasady równego traktowania. Bada, czy na skutek działania lub zaniechania organów władzy publicznej nie nastąpiło naruszenie prawa, zasad współżycia i sprawiedliwości społecznej oraz czy nie doszło do aktów dyskryminacji.
 
Jeśli myślisz, że w/w RPO zajmie sie twoją za małą kurtką to się grubo mylisz 😄
 
Rozumiem również, że w ofercie były podane wymiary? A jak nie były to spytałaś przed zakupem? Czy po prostu kupiłaś bo coś ci sie tam wydawalo?

Jesli nie byly podane wymiary a ty kupiles opisany towar jako "L" to nie masz uprawnień do żądania czegokolwiek.
I sprzedawca ma rację odrzucając w/w roszczenie.
 
oznacz moderatorów
Agnieszka2946
#7 Wielbiciel#

Oki to ja jutro wystawie ten towar za 1 tysiac złotych z metka L chociaż to rozmiar xs i dalej sprzedam tą kurtkę pod szyldem ALLRGRO BEZPIECZNE I SZYBKIE ZAKUPY 

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Rozgarnięty kupujący zapyta o dokładne wymiary kurtki (przed zakupem) bo od 50 lat wiadomo, że "rozmiar rozmiarowi nierówny".

Tak samo noszę obuwie rozmiar 43 ale od kilku lat musze brac w sklepie 44/45 (docelowo 45) bo cos sie porobiło z numeracją.

Tak samo ze spodniami (w pasie).

Kupowanie towaru bez dokladnego dopytania o rozmiar zwlaszcza na AL to pewnego rodzaju jest "odwaga" (delikatnie pisząc).

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Skoro kurtka ma metkę z rozmiarem L to jest to rozmiar L a nie XS.
Kwestia samych wymiarów rękawów, obwodu itp nie ma znaczenia - producent ustala, że to jest L i koniec.
Inny producent może sobie ustalić, że te same wymiary są M, albo XS.

Chyba, że to sprzedający doszył sobie metkę ale jak my albo allegro ma to stwierdzić?
To jedynie biegły w sądzie 🙂

oznacz moderatorów
Agnieszka2946
#7 Wielbiciel#

No i tak wlaśnie kupowanie na Allegro sie konczy. Sprzedający napisze co chce a ja bede teraz miesiącami dochodzić swoich praw w sądzie. ALLEGRO BEZPIECZNE I SZYBKIE ZAKUPY

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Były podane wymiary w opisie?
Jesli nie byly to dlaczego nie dopytalas przed zakupem?

Kolezanka prawniczka uswiadomila cie jak taka sprawa (w Sądzie) bedzie wygladala? 😄

Odnoszę wrażenie, ze chcesz obciążyć kogoś za swój błąd.

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Agnieszka2946 Z uwagi na to, że sprzedający jest osobą prywatną, a nie firmą i wydał negatywną decyzję reklamacyjną, do czego ma do tego prawo, nie mamy tutaj żadnych podstaw do działania. Zakończyliśmy Twoją dyskusję jako rozwiązaną, ale otrzymałaś już od nas informację, że możesz złożyć wniosek do Allegro Protect. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#
No widzisz- dla wszystkich będzie lepiej jeśli pozostaniesz przy zakupach stacjonarnych.
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Złóż wniosek o rekompensatę Allegro Protect.

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

@LEW433 na jakiej podstawie?

oznacz moderatorów