anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę sprzedać wystawiony towar na licytacji?

Przemo4460
#7 Wielbiciel#

Witam. Wystawiłem na allegro monety miedziane. Licytacja słabo idzie. Czy mogę nie sprzedawać monet osobie która wygra licytacje jeśli będzie bardzo niska cena?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa jeżeli kupujący wygra i opłaci to powinieneś wysłać, ale jak zwrócisz środki to Allegro nic nie może z tym zrobić a kupując emu pozostaje tylko sąd, czy pójdzie???

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Przemo4460 nie musisz ale kupujący może pójść do sądu czyli założyć ci proces cywilny i w teorii zmusić do wydania towaru. A na przyszłość masz coś takiego jak aukcja z ustawioną ceną minimalną jak nie osiągnie tej ceny licytacja to jest nieważna

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Przemo4460 Tak dla swojego dobra lepiej przyjąć na klatę a w przyszłości jak boisz się ryzyka to wystawiaj do licytacji od ceny jaka już Cię satysfakcjonuje . Możesz też ustawić z ceną minimalną ale to zazwyczaj jest nieopłacalne bo prawie każdy takie aukcje omija szerokim łukiem ,ceny minimalnej nie osiągasz a opłatę za takie zabezpieczenie ponosisz.

oznacz moderatorów

Przemo4460
#7 Wielbiciel#

A co jeśli zakończę licytację? Czy będę musiał sprzedać monety za najwyższą kwotę która została zalicytowania czy obędzie bez żadnych konsekwencji?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Przemo4460 licytację wygra ten kto dał w tym momencie najwięcej. Ale spokojnie to że ktoś licytuje nie znaczy że po wygranej zapłaci ma na to kilka dni nie zapłaci nie ma transakcji według allegro. Jak miałeś napisane jeszcze nikt nie słyszał by ktoś kogoś po sądach ciągał za paręnaście złotych nawet za parę stówek. Koszt złożenia pozwu to ok 2tys zł do odzyskania po wyroku czyli pewnie z 2 lata. Za wieczne takie akcje w rodzaju ktoś zapłaci i mu oddasz kasę ci allegro bana na konto dowali za 1 raz nie zdażyło się chyba że byście się z kupującym zaczęli mięsem przerzucać w wiadomościach allegro. Oddasz kasę i tyle. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Przemo4460 odwołaj oferty, powód podaj błędy w parametrach !!! i zakończ licytację 😉

Krążki nie są w gradingu a to wprowadza w błąd oraz mają uncję AVDP a to znaczy że mają 28,35 grama a nie 31,1 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Przemo4460
#7 Wielbiciel#

Jeśli chodzi o parametry to w jednym miejscu na aukcji zaznaczyłem że monety są z miedzioniklu a tak na prawdę są z miedzi. Może dlatego aukcja tak słabo idzie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Przemo4460 Jak ktoś akie pozycje potrzebuje to wie z czego są zrobione lub sprawdzi w katalogu tu raczej jest mniejsze grono zainteresowanych zakupem takich monet a potem trzeba długo szukać na to klienta . Myślę (ale pewien nie jestem) że takie współczesne pozycje to klienci patrzą na wagę kruszcu i licytują do momentu jak jeszcze to będzie się opłaciło odsprzedać po kosztach jego wagi złomowej . Tak jest nie tylko przy miedzi ale też przy popularnych monetach srebrnych czy złotych.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Przemo4460 szczerze w takiej ilości i hurtem nie licz na wiele, lepiej to na sztuki sprzedać, a wartość materiału 100 zł + bicie więc ja osobiście więcej niż 300 - 400 zł nie dał bym za to, tym bardziej że sprzedają to po około 10 zł sztuka w kapslu i to z fakturą 23% vat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów