anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe monety bulionowe

pawelgrden
#7 Wielbiciel#

Witam. Przez ostatnie kilka dni brałem udział w licytacjach srebrnych monet inwestycyjnych na allegro. Wygrałem kilka takich aukcji i problem pojawił się w momencie kiedy dostałem pierwszą paczkę monet, monety oczywiście okazały się fałszywe. Dopiero po odebraniu monet oraz zweryfikowaniu ich stanu zacząłem dogłębniej sprawdzać historię zakupów i zorientowałem sie, że monety były wystawione w kategorii kopie I reprodukcje. Tylko czy to uprawnia sprzedającego do handel takimi monetami? Dodam, że w zadnej z aukcji z opisu produktu nie można było wyczytać w opisie że jest to kopia, zazwyczaj był to zapis że jest to wyprzedaż kolekcji. Ja ślepo zaufałem że są to oryginały więc licytowałem. Co teraz? Problem polega na tym że z jednym panem stworzyłem dyskusje i kasę oddał ale niestety jednej pani zapłaciłem już poza allegro. Wiem że allegro mi nie pomoże ale bardziej chodzi mi o to co w sytuacji kiedy taka osoba kupuje na **piiip**s monetę za 15zl a później sprzedaje ja na licytacji gdzie moneta osiąga ceny nawet do 100zl. Osoba z którą walczę o kasę upiera się że nie ma żadnego problemu ponieważ moneta była wystawiona w kategorii kopie ale w opisie nigdzie tej informacji nie byli. Ponadto na jednej aukcji jedna osoba wrzuciła zdjęcia poglądowe oryginalnych monet żeby finalnie trafiły do mnie falszywe monety. Co teraz? Dodam że tych monet jest pełno na allegro i są tak samo źle opisane. Po prostu ktoś specjalnie wprowadza w błąd kupującego. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Tak już pisałeś tu i powtarzasz wątek!😛

oznacz moderatorów

pawelgrden
#7 Wielbiciel#

No i tutaj pojawia się problem bo to ja kupiłem te monety o których pisał dzisiaj gość z końcem loginu 627. Mam na wszystko dokumenty także proszę nie zamykać wątku. To on mnie oszukał plus korzysta z dwóch innych kont na których też oszukuje ludzi.

oznacz moderatorów

pawelgrden
#7 Wielbiciel#

Gość jeszcze wczoraj pisał że będę ponosił koszta sprawy sądowej a dzisiaj rano pisze ze się zmienił i oddał mi kasę, problem polega na tym że korzysta z innych kont i z nich też oszukuje wystawiając dokładnie to samo. Ten gość który pisał dzisiaj rano nie kupił a sprzedał falszywe monety i chciał się dowiedzieć co teraz.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pawelgrden jak jesteś uparty to możesz zgłosić go o 286 kk oszustwo - doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, ale ci oddał a bronił się będzie tym że sam się nie zna na tym co sprzedaje i on nie musi wiedzieć czy to oryginał , dlatego wystawił w kopiach i reprodukcjach. Na oko małe szanse ale stracha mu napędzisz i może przestanie wałki kręcić co do innych kont to allegro nic mu nie zrobi bo oddał kasę

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety ale gierki takich sprzedawców nie są do końca czyste ale klienci sami im w tym pomagają nie filtrując poszukiwanych pozycji .Kopie łatwo ominąć i jak są wystawione w odpowiednie do siebie kategorii to wpisując odpowiedni filtr ich nie zauważymy . Są i tacy co na bezczela wystawiają je w kategoriach przeznaczonych do oryginałów i w opisach udają że się na numizmatyce nie znają . Cały cyrk w tej kategorii zacznie się od lipca ,od momentu katalogowania kategorii i wolnej swobody z korzystania ze zdjęć i opisów sprawdzonych sprzedawców.

oznacz moderatorów