anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe monety

Wrubelll
#7 Wielbiciel#

Przypominam, że takie forum istniało na Allegro w podobnej formie jakieś 15 lat temu. Użytkownicy wskazywali w nim np. aukcje z podejrzanymi monetami. Ciekawe jak to się ma do przepisów RODO. Niemniej i taki wątek tu by się przydał.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mwmonety
#21 Demiurg#

Aukcje z takimi falsami umieszczone w nieodpowiedniej kategorii należy zgłaszać do allegro przez formularz "naruszenie zasad" tam powinny być rozpatrzone i usunięte a sprzedawca ukarany.

oznacz moderatorów

Wrubelll
#7 Wielbiciel#

Pytanie tylko, kto to rozpatruje lub po ilu zgłoszeniach aukcja nabierze znamion "podejrzanej"? Srebrzone odlewy, certyfikowane kopie z usuniętymi znakami producenta, czy nawet "złote" sztabki inwestycyjne ze stali kwasoodpornej są tutaj nagminne. Jak My sobie sami nie pomożemy, to Allegro tym bardziej.

oznacz moderatorów

nowic62
#7 Wielbiciel#

Temat falsów powinien być absolutnie priorytetem na forum. Wydaje mi się że w gronie szanownych kolegów jest sporo fachowców którzy przez sam fakt zasygnalizowania że coś jest nie tak z daną monetką włączą u potencjalnych kupujących światełko ostrzegawcze. Sam jestem kolekcjonerem antyku, a ten dział jest na allegro b. słaby. Czasem widzę coś ciekawego ale często mam wątpliwości czy licytować. Jak widzę za jakie kwoty ludzie "okazyjnie" kupują ewidentne **piiip**o to serce boli. Wiem że jest dział falsów na forum TPZN, ale z tą zarazą trzeba  walczyć wszędzie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Wrubelll Trudny temat, szczególnie dla dyletantów, a tu tylko widzisz zdjęcie i jakiś opis i masz to kupić, pomoc zawsze jest mile widziana.

oznacz moderatorów

wwol
#7 Wielbiciel#

Zwolnili Pibyka i kafejka się rozleciała. Ciekawe jak nowi eksperci - czy tylko na papierze.

oznacz moderatorów

nowic62
#7 Wielbiciel#

Ano szkoda ... 

oznacz moderatorów

Jesus_Mordino
#9 Pomysłodawca#

RODO akurat nie ma tu nic do rzeczy. Żadnych danych osobowych się przecież nie ujawnia linkując do aukcji.
Co do innych aspektów, to każdy ma prawo mieć uzasadnione wątpliwości i pytać innych o ich zdanie.

oznacz moderatorów

Celiusz
#2 Obserwator#

Na starej kafejce byl temat podpiety z mailem do Pibyka i ludzie mu wysylali linki do ordynarnych falsow i pare chwil i nie bylo aukcji. Tylko trzeba sie odrobine znac na monetach.

oznacz moderatorów

wwol
#7 Wielbiciel#

Swego czasu zacząłem kupować na aukcjach z falsami, po czym wysyłałem maila do sprzedającego, że nie zapłacę. Allegro nie reagowało na zgłoszenia, ludzie tracili czasem duże pieniądze oszukani przez cwaniaczków. Dlatego dział numizmatyki na allegro praktycznie dogorywa 😄 A ceny za wystawienie z kosmosu.

oznacz moderatorów