anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sprzedać na Allegro złote i srebrne monety ze swojej kolekcji

grawikus
#7 Wielbiciel#

Jak sprzedać na Allegro złote i srebrne monety ze swojej kolekcji?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Okazjonalna sprzedaż więc na AL, ale czy dobrze przemyślałeś tą sprzedaż?

oznacz moderatorów

grawikus
#7 Wielbiciel#

....oczywiście, że okazjonalna, od czasu do czasu, ale nie rozumiem o tym "czy dobrze przemyślałeś" - jakie mogą być problemy?? Dziękuję

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem czy to dobre miejsce na sprzedaż, taką. Poczekaj są tu tacy co tym handlują, oni lepiej znają temat i zapewne się wypowiedzą.🤗

oznacz moderatorów

grawikus
#7 Wielbiciel#

A gdzie można te rzeczy "bezboleśnie" wystawić i sprzedać?? Proszę o radę. Dziękuję 

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@grawikus Po pierwsze, sprzedaż złota podlega różnym regulacjom i ograniczeniom. Po drugie, jest mało prawdopodobne, żeby nieznany początkujący sprzedawca uzyskał dobre ceny. Lepiej dać w komis profesjonalnej firmie

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

grawikus
#7 Wielbiciel#

Do żadnego komisu nie oddam, bo tam psie pieniądze

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ze sprzedażą złotych monet to może być problem ze względu na przepisy ,według których tylko monety wybite do 1800 r. nie są uznawane za inwestycyjne . Monety zlote inwestycyjne mogą być sprzedawane tylko przez uprawnione podmioty . Srebrne możesz samemu wystawiać ale musisz pamiętać o dyrektywie DAC7 i limitą jakie się z tym wiążą . Jako że to też nasza branża w razie potrzeby możemy zawsze coś doradzić.

oznacz moderatorów

grawikus
#7 Wielbiciel#

Jak sprzedać w strefie inwestycyjnej i jak się tam znaleźć? Jakie warunki, umowy i inn. trzeba mi spełnić, aby swobodnie sprzedać to co mi jest niepotrzebne.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Trzeba być firma i mieć zezwolenie na handel złotem inwestycyjnym. To nie jest takie proste jak i bezpłatne i raczej przy obecnych cenach zlota jak i prowizjach tu na portalu lepiej takie monety sprzedawać bezpośrednio ,komuś co ma cheć zainwestować w takie walory . Srebro możesz sobie okazyjnie sprzedawać ale ze swojego doświadczenia wiem że tu to jedynie stare i rzadkie pozycję można jeszcze sprzedać z zyskiem ,reszta niekoniecznie bo po odliczeniu kosztów wystawienia ,prowizji często można wyjść na zero , chyba że samemu się wcześniej kupiło po dobrych pieniądzach . Wszystko zależy czego chcesz się pozbyć i z jakiego okresu są to pozycje. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Szczerze miałam komplecik malutkich złotych. Wystawiłam raz na allegro, parę miesięcy nic. Zdjęłam na jakiś czas. Próbowałam wystawić drugi raz okazało się, ze nie mogę wystawić bez należenia do jakiejś tam strefy kolekcjonera. To była tylko jednorazowa sprzedaż. Wystawiłam u konkurencji, sprzedały się w 2 dni. Zero problemów. Allegro nie zyskało około 150 zł prowizji xD.  Ich strata.

oznacz moderatorów