anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieoryginalne monety

lesnik1_1k
#8 Zapaleniec#

Sprawę zgłaszam od stycznia po raz 3, że są osoby co przyznały że to kopie i co tydzień sprzedają je w działach oryginały za duże sy i nic się z tego nie robi że za parę dni wiedząc że kopia wystawia w dziale oryginałów. [edycja] nie jest jedyny, on ma chińskie kopie lecz jest 60.pricebt odlewów. Znam temat od 28 lat ortow rzadkich itp a odlew widać od razu. Zdarza się z przykrością sklepomnumiznarycznym, bo jeśli napisze do nich okazuje się że mam rację i moneta jest fałszerstwem a osiągnęła ogromną sumę więc warto się przyjrzeć osobom. [edycja] ma same faksyfikat po 15 zł a Ali Express, identyczne widziałam wiele razy, nie ma w nich grama srebra. Dużo osób tu zgłaszających ma rację i też przyznają ze nic nie robicie by ludzi nie oszukiwani. Brrr. Pozdrawiam. Małgorzata [edycja]

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lesnik1_1k, jeśli uważasz, że oferta jest nieoryginalna lub wystawiono ją w złej kategorii, możesz to zgłosić przez ten formularz.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Myślę że najbezpieczniej to okazy kolekcjonerskie jest kupować od sklepów a nie od indywidualnych sprzedawców na AL .Sklep dbając o swój wizerunek nie wciska lewizny jako oryginały a nawet jak się zdarzy pomyłka to łatwo odzyskasz pieniądze.

oznacz moderatorów

lesnik1_1k
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie, 

Nie do końca jest taka prawda ale częściowo się zgadzam. Niestety i u nich znajdywałam dużo falsow i moje podejrzenia się potwierdzały bo zamykali aukcje i mi dziękowali. Zbyt to skomplikowane ale są charakterystyczne rzeczy które falsy nod mają. Odlewy fałszywe specjalnie katują a brak w nich grama srebra. Litery, znaki, zwierzęta co do każdego roku katalogu są charakterystyczne, Srebro od razu sprawdza się też w domu. Fals zawsze ma dużo nierówności, rozlania z miecze ia lub nienaturalne litery, znaki, itd. Warto też dużo o tym poczytać jsk ja oraz kupić katalog, większą strata jest kupować w ślepo. Znajomy kupił 2 falsy, 1 replikę, 1 chonska podróbki i 1 orginsl, na 5 ortow 1 oryginał. Podesłać mi foty bardzo wyraźne i często nie  mając w ręku, mogę pomoc i powiedzieć co i jak

Mam same oryginały monet srebrnych ortow, talarów, szóstak ów i wiem coś o tym. Na początku raz 18 lat temu nacięłam i nie zwrócono mi pieniążków więc teraz 6 razy na 2 str oglądam i od razu sprawdzam monetę. Warto iść do jubilera, dać 20 zł ion zrobi próbę srebra. Polecam! Małgorzata Szcześniak 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów