anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sztuczne pompowanie cen

m4p
#8 Zapaleniec#

Proceder znany i zdecydowanie nadużywany. Mam obecnie przykład użytkownika X, który zamiast ustawić cenę minimalną najprawdopodobniej winduje ceny swoich przedmiotów przy pomocy drugiego konta Y. Nie mam oczywiście 100% pewności ale:

- wszystkie 10 trwających aukcji X wygrywa obecnie ten sam użytkownik Y

- tenże Y wygrywał także we wcześniejszych aukcjach X, niekoniecznie tematycznie powiązanych

- X sprzedawał w przeszłości wiele razy ten sam przedmiot

Piszę z pozycji kupującego, który traci czas na takie aukcje próbując licytować w rozsądnych granicach. Czy Allegro jest zainteresowane szczegółami?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

m4p Zgłoś przez formularz kontaktowy podaj nicki sprzedającego i kupującego , sprawdzą czy transakcje są finalizowane i podejmą odpowiednie kroki .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@m4p  Pewnie ceny minimalnej nie ustawia bo to jest nieopłacalne w przypadku gdy jej aukcja nie osiągnie musiałby zapłacić prowizję od ustalonej kwoty minimalnej .Poszukaj innego sprzedawcę z podobnym towarem .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mwmonety Osiągnie czy nie osiągnie, zawsze płaci się 10% (ale nie więcej niż 100 zł) ustalonej ceny minimalnej.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Wielokrotnie mam takie wrazenie ze sprzedajacy podbijaja ceny za pomoca znajomych...ciezko to udowodnic ale do takich wnioskow sklania mnie to ze czasami monety w podobnych stanach osiagaja wieksze ceny u drobnych sprzedajacych niz w renomowanych firmach...ale moze to tylko moje subiektywne wrazenie...chcialbym wierzyc ze sie myle😉

oznacz moderatorów