anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W trakcie złożenia oferty SMS od Allegro abywpisac kod weryfikacyjny

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie do Społeczności.

Jestem uzytkownikiem allegro od kilkunastu lat.

W trakcie licytacji, tuz przed jej zakończeniem po złożeniu oferty otrzymałem komunikat o koneczności wpisania kodu weryfikacyjnego przesłanego mi SMS-3m na telefon.

Nie byłem w stanie tego uczynić już w czasie trwania licytacji bo ta się w tym czasie skończyła.

Pierwszy raz cos takiego mi się przytrafiło no i uniemozliwiło mi zakupienie przedmiotu, który licytowałem.

Czy ktoś już miał taki przypadek i co takiego taka sytuacja może oznaczać. Jestem stary, zweryfikowanym uzytkownikiem Allegro, zarównoi kupującym jak i sprzedającym. 

Tak sytuacja w istocie podważa moje zaufanie do możliwości sprawnego realizowania moich zakupów, bo nie mam pewności czy w ważnej licytacji taka samo sytuacja nie powtórzy się więcej. Czas na reakcję bowiem po otrzymaniu takiego sms-a o konieczności wpisania kodyu weryfikacyjnego jest ograniczony czasem trwania licytacji a czasami pfert składa sie w ostatnich sekundach. Czy ktoś potrafi wytłumaczyc mo takie postepowanie Allego z kilentem ? Stratę ponosi bowiem zarówno Sprzedawca { nie sprzedał towaru lub sprzedał ale uzyskał niższą cenę} i Kupujący { uniemożliwiono mu zakup}. Będe wdzięczny za opodpowiedzi ...

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Sprytnie jak w komuniźmie. Czyli jak kombinować aby kupic, sprzedać. Tymczasem aby  kupic i sprzedać jak najlepiej nie nalezy nic kombinoiwac i utrudniać. Ale ponieważ generalnie idziemy ponownie w kierunku komunizmu to metody i rodem ze szkół ekonomii socjalistycznej. Wysiadam z tego kołchozu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Ja pier..... 🙂 Nie ma na świecie przepisu, zabezpieczenia czy czegokolwiek, czego Polak nie potrafi obejść 🙂 🙂 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  przyjmuję to za komplement 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Nie sądzę aby o to chodziło 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash No, przecież 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@pinsplash Można, ale nie zapominajmy, że tzw. walidacja kodem SMS jest potrzebna tylko raz na miesiąc, a nie w każdej licytacji powyżej 1000 zł. Chyba że znowu coś "ulepszyli"

oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Jakie ma znaczenie, że raz w miesiącu w trakcie trwającej licytacji mam wykonac SMS - a ? Jesli na przykład kolekcjoner chce kupić kilka razy w roku przedmiot, któiry go interesuje to za rzadko ? Ma to robic częście bo kretyński regulamin jest wymyślony ? Kilent Allegro w moim przypadku nie sprzedał przedmiotu bo zalicytowałem powyżej 1000 złotych a ja go nie kupiłem bo sms-a nie wpisałem ..... Geniusze tam pracują. 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Myślę  że mogło by być proste rozwiązanie,  po prostu  licytujący mógłby  zostać  "sprawdzony"  przed licytacją.  Po prostu  zgłasza zamiar licytacji, następuje  weryfikacja sms  i  wtedy  droga wolna - licytuje lub rezygnuje, zależnie od  własnej woli.
Tylko  wszyscy powinni o tym wiedzieć, powinna być odpowiednia informacja na stronie  przedmiotu żeby znów nie było zaskoczeń.

No i wtedy można by rozszerzyć nie tylko powyżej 1000 zł

Ale to wniosek do  Allegro raczej, może  za kilkadziesiąt  lat wprowadzą.

oznacz moderatorów

m4p
#8 Zapaleniec#

A może najlepiej byłoby aby sam użytkownik decydował czy chce zabezpieczać takie transakcje SMSem czy nie? Nie wszyscy przecież wydają duże pieniądze na licytacjach ale są i tacy którzy to robią. Trochę podobnie jak działają zabezpieczenia u operatorów komórkowych w przypadku połączeń do numerów premium. Domyślnie można by zostawić konieczność potwierdzenia ale do zmiany w preferencjach w każdej chwili.

oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Domyślnie powinno być bez zabezpieczeń - z mozliwością wprowadzenia zabezpieczeń. Jesli zabezpieczenia były by wprowadzone przez Sprzedawcę wówczas powinna być przy każdej jego ofercie informacja o tym - aby Kupujący nie był zaskoczony przy kupowaniu. I wówczas jeśli to akceptuje to bierze udział w licytacji, jesli nie ma zamiaru sie denerwować w ostatnich sekundaxh to szuka innegi Sprzedawcy. 

 

oznacz moderatorów

Duki8
#2 Obserwator#

Witam, Wziąłem udział w licytacji z kategorii kolekcje za ponad 1000zł. Dla pewności złożyłem nawet najwyższa ofertę. Nie dostałem żadnego potwierdzenia sms. Może ktoś mi wytłumaczyć jak to działa? Planuje  oddać strzał snajperem i nie chciałbym się rozczarować . Dodam że do zalogowania mam  dwuetapową autoryzacje.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash A co jeśli dwie osoby wpadną na ten sam pomysł w mniej więcej tym samym momencie? Zanim ta pierwsza zdąży obniżyć swoje minimum, to ta druga może zdążyć zalicytować i problem rzeczywiście zniknie, poniekąd😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

bedger
#8 Zapaleniec#

To też nie zawsze dziala, rok temu było u mnie tak, że kazdy zakup nawet za 50 zeta to był sms i kod. Kupuje szkło i bywa, że kosztuje dużo wiecej. Na Allegro jestem ponad 17 lat, więc chyba wiadomo, czy jestem wiarygodna. 

oznacz moderatorów