anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłączenie Kolekcji ze zmian od 02.11

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 @kostas11 @mwmonety @kolekcjoner608 .... Wiem że NicNiegro podjęło już decyzję ale miałbym kaca jakbym nie napisał tego posta. Może jednak uda się NIE wdrażać tego pomysłu w Kolekcjach ( Zarówno "Kolekcje i Sztuka" jak i "Sport" ). Tam potrzebni są okazjonalni sprzedawcy nie tylko zawodowi sprzedawcy srebra/złota inwestycyjnego. Tam potrzebne są licytacje. tam wreszcie potrzebne są "okazje" ( kupiłem za 5 / 10 /15 PLN). tam potrzebne jest ZAUFANIE (a więc oceny których na Lokalnym nie ma). Jasne że da się żyć bez tego i że Allegro ogłasza się jako "sklep" już nie jako "serwis aukcyjny". Ale może by jednak tego nie zabijać?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Przekazałam Twoją wiadomość do odpowiedniego zespołu, ale niestety nie mam dobrych wieści. Na ten moment nie planujemy żadnych wyjątków od jednostkowej opłaty transakcyjnej — poza kontami firmowymi z aktywowanym abonamentem i ofertami na Allegro Lokalnie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@ko_alka Tak przy okazji spytam , jak będzie wyglądać sprzedaż charytatywna i czy również za taką sprzedaż będzie naliczana ta opłata 1 zł . Dotychczas wystawiając charytatywnie nie były pobierane żadne opłaty i myślę że nie powinny być nadal pobierane . 

Drugie pytanko to czy jak mam opłacony abonament na firmowym koncie to za przedmioty wystawiane czasem na prywatnym tą opłatą będę obciążony czy nie?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Będziesz niestety, abonament musi być na KAŻDYM koncie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 Hejka 🙂 Jednostkowa opłata transakcyjna nie będzie pobierana w ofertach charytatywnych.

Jeśli chodzi o drugie pytanie - domyślam się, że Twoje prywatne konto jest kontem zwykłym i nie masz na nim abonamentu. W tym przypadku opłata będzie Cię obowiązywać 😞 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Alleluja ! Oszczędziliście oferty charytatywne. Macie gest 😆

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@ko_alka Dzięki za wyjaśnienie . Przynajmniej tyle dobrego że za aukcje charytatywne nie będę musiał płacić tej opłaty . Tak , chodzi o moje prywatne konto.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Życzę powodzenia w walce, aby ta zmiana nie weszła w życie, i to nie tylko w dziale kolekcje, który najtragiczniej to odczuje, ale aby w ogóle ta niszcząca decyzja została wycofana !!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash szkoda klawiatury 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Gdyby choć połowa sprzedających prywatnie, zwłaszcza z działów, które najbardziej ucierpią jak zbiory i kolekcje czy inne gdzie jest jeszcze trochę drobnej sprzedaży,a także najmniejsze firmy, które będą miały dodatkowy koszt - napisało tutaj choć kilka razy, to MOŻE i większa była by szansa na wycofanie się przez Allegro z tych zmian ...a mam wrażenie, że protestuje moźe z 1% ...jak nie mniej ..☹️

Choć oczywiście, ja i tak liczę, że w ostatnim momencie, ktoś jednak zrozumie, że dosyć juź tych tragicznych zmian na Allegro i zostaną one niewprowadzone !!

 

oznacz moderatorów

robert729
#7 Wielbiciel#

Cóż ☹️😥

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Racja, w dziale kolekcje jest to zdecydowanie najtragiczniejsza decyzja, zarówno ta oplata 1 zł, jak i podniesienie prowizji !! Ale dotyczy to też wielu innych działów, ja dobrze pamiętam jak wiele lat temu, mnóstwo różnych rzeczy można było kupić na Allegro, nie tylko okazyjnie nowych, ale przede wszystkim używanych, części do napraw, uszkodzonych itd. Od lat wybór się zmniejszał, teraz jest tragicznie słaby, a moze być już totalne zero ☹️

oznacz moderatorów