anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart Kurier DPD

Telectro_pl
#8 Zapaleniec#

Witam

 

Zgodnie z nowym regulaminem ustaliłem koszty przesyłek w allegro smart - 

Kurier Allegro DPD - 12,99zł

Kurier Allegro DPD pobranie - 16,99zł

Sprzedałem 2 przedmioty, 2 różnych kupujących, 2 inne aukcje. Kupujący w ramach allegro smart wybrał przesyłkę kurierską - Kurier Allegro DPD. 

Do rzeczy - próbuje "nadaj przesyłkę kurierem" i w obu przypadkach wyskakuje mi kwota 15,85zł.

 

Dodam iż wcześniej już miałem założone konto na furgonetka.

 

Czy robie coś źle, czy ustaliłem źle ceny czy być może jest to jakiś błąd allegro ?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

czy dostałeś maila od allegro potwierdzającego przełączenie Cie na nowy system ?

zaczyna sie słowami "Włączyliśmy Cię w nowy model rozliczeń."

 

Info o tym, że od 2 kwietnia godz 12:00 jest tylko umowne i wszystko zaczyna sie od tego maila

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Sprawdź bo nie wszyscy brokerzy obsługują Allegro DPD 

Korzystasz z DPD przez pośrednika

Ustal, czy pośrednik nie obciąży cię za przesyłki nadane metodą Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.

Podczas nadawania przesyłki zawsze wprowadzaj pełny, poprawny adres e-mail klienta. Pełny adres zawiera dwie części połączone znakiem “+” oraz domenę @allegromail.pl. Znajdziesz go zawsze w powiadomieniach o sprzedaży i w szczegółach zamówienia.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Telectro_pl
#8 Zapaleniec#

Tak, wszystko jest automatycznie podpięte. Wyglada to jakby Allegro korzystało z serwisu furgonetka. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jesli nie otrzymales maila od allegro o WŁĄCZENIU nowego sposobu rozliczeń to nie bedzie dzialac.

oznacz moderatorów

Telectro_pl
#8 Zapaleniec#

Maila dostałem. Ale zazwyczaj korzystałem z serwisu furgonetka, a teraz zauważyłem, ze chyba potrzebuje mieć konto/ login w serwisie DPD. Ale w takim bądź razie nie wiem dlaczego otrzymałem maila?

oznacz moderatorów